146. DERBI: Partizan pobedio golom Kojića u 90. minutu, Lukač odbranio dva penala

Zvezda i dalje bliža tituli

Crno-beli smanjili zaostatak na tri boda u odnosu na večitog rivala, ali Zvezda ima i bolji međusobni skor

BEOGRAD - Fudbaleri Partizana savladali su Crvenu zvezdu u 146. večitom derbiju rezultatom 2:1 (1:0).

Crvena zvezda posle 26. kola Superlige Srbije ima tri boda više u odnosu na Partizan četiri utakmice pre kraja i bolji međusobni skor pošto je u prvom delu sezone slavila na svom terenu sa 1:0.

Partizan je poveo evrogolom Nikole Drinčića u 27. minutu, izjednačio je Dragan Mrđa golom u 56. minutu, dok je pobedu Partizanu doneo Nemanja Kojić u 90. minutu.

Crno-beli su večerašnjim trijumfom prekinuli niz Zvezde od 15 prvenstvenih pobeda, koji je statistički gledano, bio najduži u Evropi. Navijači Partizana slaviće večeras rezervistu Nemanju Kojića koji je u 90. minutu atraktivnim volej udarcem savladao Bobana Bajkovića.Pored rezultata, derbi je obeležio i sjajni golman crno-belih Milan Lukač koji je odbranio čak dva udarca igrača Zvezde sa bele tačke. Lukač je dva puta uhvatio “žive lopte” fudbalerima Zvezde. Prvo u 25. minutu Milošu Ninkoviću, posle faula Stankovića nad Mrđom, a 10 minuta kasnije i Nikoli Mijailoviću nakon prekršaja Trajkovića nad protivničkim napadačem. Nakon prvog odbranjenog penala, ekipa Partizana dobila je adrenalinsku injekciju i samo dva minuta kasnije Nikola Drinčić je iz slobodnog udarca savladao Bajkovića.Zvezda je do izjednačenja došla u 56. minutu, kada je Mrđa iskoristio lošu intervenciju Vladimira Volkova.U prvom delu meča crno-beli su imali nekoliko izglednih šansi da dođu do još nekog gola, dok je Zvezda delovala zbunjeno i neorganizovano, što se u određenoj meri promenilo u nastavku utakmice.

Utakmica je odigrana pred oko 27.000 gledalaca na stadionu u Humskoj, a sudio je Milorad Mažić iz Vrbasa.

Strelci: Drinčić u 27. i Kojić u 89. za Partizan, a Mrđa u 56. minutu za Crvenu zvezdu.Žuti kartoni: Brašanac, Stanković, Lukač (Partizan), Kelhar, Mijailović (Crvena zvezda).PARTIZAN: Lukač, Vulićević, Trajković, Stanković, Volkov, Drinčić, Brašanac, Živković (od 65. Luka), Ninković (od 67. Malbašić), Lazović (od 70. Kojić), Škuletić.CRVENA ZVEZDA: Bajković, Pečnik, Pavićević, Kelhar, Mijailović, Gogić, Kovačević, Milijaš, Ninković, Lazović (od 69. Petković), Mrđa.

KRAJ UTAKMICE

20:52 (90+2) - Mrđa promašio šansu za izjednačenjeDragan Mrđa je opet mogao da donese izjednačenje svom timu. Šutirao je glavom sa 7-8 metara.

20:50 (90. minut) - Kojić donosi Partizanu prednost - 2:1

20:47 (87. minut) - Kasalica umesto NinkovićaDruga izmena u ekipi Crvene zvezde. Umesto Miloša Ninkovića u igri je Filip Kasalica.

20:46 (86. minut) - Kojić promašio kontru PartizanaOdličan kontranapad Partizana, Kojić je uleteo u šesnaesterac iskosa sa desne strane, ali je Pavićević uspeo da izblokira šut.

20:40 (80. minut) - Mrđa dobija žuti kartonKapiten Crvene zvezde Nenad Milijaš dobio je žuti karton zbog odugovlačenja igre.

20:34 (74. minut) - Trajković zaradio žuti kartonU beležnicu sudije Mažića zapisan je i defanzivac Partizana Branislav Trajković.

20:33 (73. minut) - Ninković propustio šansuMiloš Ninković nije uspeo da iskoristi šansu koja mu se ukazala pošto se okliznuo Branislav Trajković.

20:29 (69. minut) - Treća izmena u Partizanu, Kojić umesto LazovićaTrener Partizana Marko Nikolić izvršio je i treću izmenu, umesto Danka Lazovića u igri je Nemanja Kojić.

20:27 (67. minut) - Malbašić umesto NinkovićaDruga izmena u Partizanu, umesto Nikole Ninkovića u igri je Filip Malbašić.

20:25 (65. minut) - Luka umesto ŽivkovićaIzmena u ekipi Partizana, prva po redu. Umesto Andrije Živkovića u igri je Predrag Luka.

20:24 (64. minut) - Mijailović zaradio žuti kartonNikola Mijailović je oborio Danka Lazovića i zaradio žuti karton.

20:19 (59. minut) - Živković pogađa stativuOdbrana Zvezde delovala je konfuzno u jednom trenutku, to je iskoristio Andrija Živković da zahvati loptu, ali iskosa sa nekoliko metara pogađa stativu.

20:16 (56. minut) - Mrđa donosi izjednačenje Zvezdi

20:06 (46. minut) - Počelo drugo poluvreme sa malim zakašnjenjemDrugo poluvreme počelo je sa malim zakašnjenjem, Delije su na severu napravile bakljadu.

19:45 (45. minut) - Mažić svira kraj 1. poluvremena

19:36 (36. minut) - Prvi korner za Crvenu zvezduCrvena zvezda je do prvog kornera stigla u 36. minutu meča. Međutim, posle prekida nije bilo dodatnih uzbuđenja ispred gola Lukača.

19:33 (33. minut) - Lukač brani i drugi penal!

Lukač odbranio penal Mijailoviću

19:32 (32. minut) - Drugi penal za Crvenu zvezduBranislav Trajković je oborio Dragana Mrđu u šesnaestercu, a Mažić sudi drugi penal za Crvenu zvezdu na meču.

19:31 (31. minut) - Pečnik šutira, brani LukačNejc Pečnik je šutirao sa 20-tak metara, ali Lukač odbija loptu.

19:27 (27. minut) - Nikola Drinčić evrogolom donosi prednost Partizanu

19:26 (26. minut) - Žuti karton za Danka LazovićaFudbaleri Partizana zaradili su treći žuti karton. Kapiten Danko Lazović zbog prigovora je dobio žuti karton iako je Mažić svirao prekršaj za Partizan.

19:25 (25. minut) - Miloš Ninković šutira, Lukač brani

Milan Lukač brani penal Milošu Ninkoviću

19:24 (24. minut) - Penal za ZvezduMrđa je izašao ispred Stankovića, ovaj ga je oborio u šesnaestercu, a Mažić je pokazao na belu tačku. Zaradio je i žuti karton.

19:18 (18. minut) - Brašanac upropastio šansuVolkov je prošao po levoj strani, uspeo po zemlji da je ubaci u sredinu, naleteo je Darko Brašanac ali njegov šut odlazi daleko pored gola.

19:15 (15. minut) - Stanković Lazovića zaustavio laktom, Milijaš šutira preko golaCrvena zvezda je krenula u kontranapad, Darko Lazović je probao da probije po desnoj strani, ali je Stanković laktom zaustavio igrača Zvezde. Milijaš je šutirao sa oko 30 metara, ali lopta odlazi preko gola Partizana.

19:12 (12. minut) - Škuletić ponovo propustio nemogućeNeverovatno loša reakcija Petra Škuletića, jednu loptu koja je padala na peterac promašio je. nesigurna odbrana Zvezde, ovo je treća prilika za Partizan.

19:09 (9. minut) - Bajković brani šut ŠkuletićaNova prilika za domaćina, Danko Lazović i Ninković su kombinovali, lopta je došla do Škuletića koji šutira sa deset metara, ali Bajković brani.

19:08 (8. minut) - Neverovatan promašaj VolkovaPartizan je izveo slobodan udarac sa oko 30 metara, Drinčić je šutirao, a Volkov sa svega pet metara glavom šutira preko gola. Bek Partizana je bio sam kao duh.

19:06 (6. minut) - Tri vezana kornera za PartizanCrno-beli su prvi put ozbiljnje prešli na polovinu Crvene zvezde i iznudili tri vezana kornera.

19:01 (1. minut) - Mrđa promašio prvu priliku na mečuVelika greška Nikole Ninkovića koji je sa aut linije vratio loptu u sredinu terena, ali samo do Dragana Mrđe koji je šutirao a lopta otišla pored gola Lukača.

19:00 - Meč je počeoPartizan u prvom poluvremenu napada ka severnoj strani stadiona u Humskoj. Ekipe su u standardnim crno-belim i crveno-belim kombinacijama.

18:58 - Koreografija Delija

18:48 - Uoči 146. večitog derbija bilo je dosta napeto

18:44 - Policija pretresla tobe igrača PartizanaPolicija nije pretresala fudbalere Partizana prilikom ulaska na stadion, uprkos ranijim najavama da će se to desiti, zbog informacija da uprava crno-belih u dogovoru sa navijačima priprema prekid 146. večitog derbija. Kako javlja reporter Tanjuga fudbaleri crno-belih ušli su na stadion u Humskoj kao i svaki prethodni put, baš kao i igrači Crvene zvezde. Ipak, policija je nešto kasnije, ispred svlačionice pregledala torbe igrača Partizana crno-belih, ali u njima nije bilo ništa osim neophodne sportske opreme.

18:37 - Sastavi timovaStadion: PartizanaGledalaca: 30.000Sudija: Milorad MažićPartizan: Lukač - Vulićević, Stanković, Trajković, Volkov - Drinčić, Brašanac, Ninković, Živković - Lazović, Škuletić. Trener: Marko Nikolić.Crvena zvezda: Bajković - Pečnik, Kelhar, Pavićević, Mijailović - Gogić, Kovačević, Milijaš, Ninković, Lazović - Mrđa. Trener: Slaviša Stojanović.16.15 - Humani gest fudbalera ZvezdeFudbaleri Crvene zvezde priključili su se akciji za pomoć teško oboleloj Nađi Novaković kojoj je neophodna transplatacija koštane srži. Crveno-beli su u karantinu, pred večiti derbi sa Partizanom, sakupili 10.000 evra, a obećali su da će, ukoliko savladaju ljute rivale, i novac od premija preusmeriti na račun za lečenje male Nađe.16.00 - Džajić u HumskojPredsednik Crvene zvezde Dragan Džajić biće uz svoje fudbalere na 146. večitom derbiju. Pored Džajića, gotovo svi članovi rukovodstva Crvene zvezde biće u loži stadiona crno-belih. Predsednik kluba iz Ljutice Bogdana dao je svu podršku fudbalerima i stručnom štabu.15.45 - Sprema se haos na stadionu PartizanaNavijači Partizana počeli su da sprovode pakleni plan kako bi sprečili po svaku cenu održavanje 146. derbija, tako što su sve stolice i ogradu na severnoj tribini premazali zapaljivim lepkom. Policija hapsi naoružane navijače.15.30 - Milan Obradović želi pobeduDefanzivac Partizana Milan Obradović bio je centralna figura 145. večitog derbija, pošto je autogolom postavio konačnih 1:0. Najstariji akter večerašnjeg meča sa 36 godina priznaje da će crno-belima biti teško da osvoje titulu, ali naglašava da nema predaje.15.15 - Grobari pripremaju prekidNavijačke grupe Južni front, Alkatraz i Zabranjeni nameravaju da na stadion unesu veću količinu pirotehnike koja će biti ubačena na teren kako bi se onemogućilo održavanje 146. večitog derbija između Partizana i Crvene Zvezde.15.00 - Ružna uvertira za 146. večiti derbiIako su kapiteni oba tima Saša ilić i Nenad Milijaš pozvali navijače da se uzdrže nasilja u noći između petka i subote navijači Partizana su u Beogradu, brutalno pretukli policajca i njegovu sestru.14.45 - "Ne govoru mržnje"Prvotimci Partizana i Crvene zvezde danas će na teren stadiona u Humskoj izaći obučeni u majice na kojima će pisati "Ne govoru mržnje", u akciji koju sprovodi Ministarstvo omladine i sporta.

14.30 - Biti ili ne biti za PartizanTrener fudbalera Partizana Marko Nikolić istakao je da će njegova ekipa učiniti sve da pobedom u 146. večitom derbiju uvede prvenstvo u neizvesnu završnicu. On je istakao da svaki drugi rezultat osim pobede Partizana rešava pitanje šampiona.14.15 - Zvezda ide na pobeduTrener Crvene zvezde Slaviša Stojanović najavio je da njegov tim neće kalkulisati u 146. večitom derbiju sa Partizanom. On je rekao da njegovi igrači ne žele bod, već da će ići na pobedu, koja bi im praktično obezbedila titulu.

14.00 – Dobrodošli na Kurirsport!Početak 146. večitog derbija zakazan je za 19 časova, a kapije stadiona u Humskoj otvaraju se dva sata ranije. Gotovo sve karte su rasprodate. Partizan je još u petak saopštio da nema više ulaznica za severnu i južnu tribinu, a da je ostao manji broj karata za istočnu i zapadnu tribinu.