VELIKI PREOKRET: Zvezda stigla -15 i dobila Partizan

Derbi

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan 75:72

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan 75:72 u derbiju petog kola domaće Superlige.

Bila je to utakmica sa dva različita poluvremena. Prvim u kom je pred četiri hiljade gledalaca dominirao Partizan sa veoma razigranim Sašom Pavlovićem i drugim u kojen je Crvena zvezde počela sa 9:0 i praktično nagovestila da se neće predati i da posle velikih udaraca u ABA ligi želi da i treći put dobije derbi sa Partizanom.

Pet minuta pre kraja posle mini serije od 5:0, Zvezda je uspela da izjednači na 61:61 i nagovesti dramu u derbiju, koji je u drugoj četvrtini nakratko prekinut zbog sukoba Delija i Žandarmerije.

Pavlović i Lovernj doneli su dva minuta pre kraja prednost 70:66 Partizanu, ali je Jaka Blažič sa pet vezanih poena vratio tas na stranu Zvezde, da bi trojkomk 18 sekundi pre kraja Simonović doneo ispostaviće se ključnih 74:70.

20:50 - Pet poena Blažiča za preokret

Zvezda je sa pet poena Blažiča povela 71:70, a Saša Pavlović je napravio pet prekršaja, što je ogroman hendikep za Partizan u poslednjem minutu

20:48 - Lovernj kupi promašaj Pavlovića za plus 4

Pavlović je promašio a Lovernj pokupio i zakucao sa 70:66

20:46 - Igra se poen po poen

Dva minuta posle Zvezdinog izjednačenja, igra se poen po poen, a Partizan vodi 68:66

20:42 - Nerešeno rešava se u poslednjih pet minuuta

Trojkom Simonovića i košem Nelsona Zvezda je pet i po minuta pre kraja izjednačila na 61:61

20:40 - Partizan na plus pet do kraja šest minuta

Posle poena Milutinova sa linije penala ŠPartizan je poveo 61:56

20:33 - Nervozno na startu poslednjeg perioda

Za tri minuta poslednje četvrtine oba tima su postigla po 3 poena. Zvezda je nekoliko puta prišla na minus jedan, ali nije uspela da povede

20:23 - Partizan vodi posle tri četvrtine

Raško Katić je pogodio u poslednjoj sekundi treće četvrtine posle koje Partizan vodi 53:50

20:14 - Zvezda sve više prilazi

Zvezda polako topi prednost Partizana i dva puta prilazi na minus tri, alii izabranici trenera Radonjića ne koriste šanse za izjednačenje

20:12 - Pavlović i Bogdanović za plus 10

Pavlović prekida Zvezdinu seriju, a Bogdanović pogađa prvi koš iz igre za 47:37 za Partizan

20:04 - Zvezda krenula sa 9:0 u nastavku

Zvezda je rešena da se mne preda lako. Serijom 9:0 izabrabnici trenera Radonjića su smanjili na 39:43

19:48 - Zvezdina odbrana ne postoji

Zvezda je bez odbrane. Partizan deluje rastrčanije, rasterećenije, organizocvanije, a sve to zahvaljujući pre svega Saši Pavloviću, koji pogađa, razigrava i skače pod oba koša

19:42 - Partizan i Pavlović ne daju Zvezdi da se vrati u meč

Partizan ima prednost od 7 do 12 poena, a sve too najviše zahvaljujući Saši Pavloviću, koji vuče tim, pogađa, trči i skače na obe strane terna. Deluje kao da je ušao u formu i sada sa mnogo laše igra.

19:33 - Zvezda bez šuta na koš

Dva napada Zvezde u drugoj četvrtini istekkla su a da ekipa trenera radonjića ne samo da nije poentirala, već nije u za napad predviđene 24 sekunde šutirala na koš

19:35 - Radenović prekinuo crnu seriju Zvezde

Pogotkom uz prekršaj povratnik u tim Ivan Radenović je ne samo prekinuo loš poeriod igre svog tima, već je nešto kasnije ubacio prvu trojku za Zvezdu posle osam promašaja.

19:30 - Gagić pogodio prve poene u nastavku

Posle poena Gagića i Pavlovića, Partizan, koji je stegao odbranu ima maksimalnih plus devet 25:16

19:27 - Navijači Zvezde bacili par stolica ka terenu

Na delu trivina na kom su navijači Crvene zvezde došlo je do manjeg incidenta, jer su pristalice tima sa Malog Kalemegdana bacile par stolica ka pripadnixima policijw. Sve se brzo smirilo i utakmica je nastavljena.

19:25 - Zvezda bez trojke i rešenja za Sašu Pavlovića

Partizan je u završnici četvrtine igrao bolje, nošem odličnim Pavlovićem, koji je u prvih 10 minuta ubacio devet poena. Sa druge strane Zvezda nema rešenja za zonu crno-belih i u prvom kvartalu nije pogodila ni jedan od 7 pokušaja za tri poena.

19:16 - Ekipe se smenjuju u vođstvu

Zvezda je vodila 9:5 ii mnogo problema pravila Partizanu u skoku, ali su se izabranici trenera Vujoševića vratili i trojkom Pavlovića na isteku sedmog minuta poveli 13:12

19:08 - Malo poena na startu

Posle tri minuta igre Zvrezda je vodila sa 5:3, iako su crno-beli bolje krenuli i poveli sa 3:0

19:03 - Počela je utakmica

Zvezda je u petroci: Nelson, Blažič, Simonović, Radenović, Marjanović, dok za Partizan igraju: Tepić, Bogdanović, Bertans, Lovernj i Musli.

18:30 - Derbi posle poraza u ABA ligi

Beogradski rivali su neslavno završili sezonu u ABA ligi na završnom turniru odigranom u glavnom gradu Srbije, „crveno-beli“ su regularni deo završili kao lideri, ali su ispali u polufinalu od kasnijeg osvajača, Cibone. Partizan nije uspeo da odbrani trofej, trojkom Nolana Smita u poslednjoj sekundi duela sa Cedevitom poražen je u polufinalu.

U domaćem šampionatu oba tima imaju po četiri pobede posle četiri odigrana kola, savladali su Borac iz Čačka, te kragujevački Radnički, Zvezda je bila bolja i od FMP i Mega Vizure, dok je Partizan odneo bodove iz duela sa Metalcem i Crnokosom. Trener Partizana Duško Vujošević rekao je da će njegov tim biti dodatno motivisan zbog neuspeha na završnom turniru ABA lige, dok je njegov kolega sa druge strane Dejan Radonjić istakao da će veće uloge u meču imati rekonvalescenti Ivan Radenović i Raško Katić.