BAVARCI NE DAJU TITULU: Bajern preokretom preslišao Junajted, Atletiko šokirao Barsu

"Crveni đavoli" i Katalonci eliminisani

Bajern i Atletiko su se pridružili Čelsiju i Realu u polufinalu Lige šampiona. Bajern je pobedio Mančester junajted s 3:1, a Atletiko ekipu Barselonu s 1:0

MADRID, MINHEN - Fudbaleri Bajerna i madridskog Atletika plasirali su se u polufinale Lige šampiona.Bajern je na svom terenu pobedio Mančester junajted s 3:1 u revanš meču četvrtfinala LŠ. U prvom duelu bilo je 1:1. Atletiko je na svom terenu pobedio Barselonu s 1:0, a "jorgandžije" su izborile polufinale LŠ pošto je u prvoj utakmici bilo 1:1.Mančester junajted je poveo u 57. minutu golom Patrisa Evre. Međutim, radost fudbalera Junajteda je kratko trajala pošto je Mario Mandžukić izjednačio u 59. Na 2:1 povisio je Tomas Miler u 68. minutu, a konačan rezultat postavio je Arjen Roben u 68. Za goste je ceo meč odigrao Nemanja Vidić, koji nije mogao da spreči poraz gostiju.Atletiko je stigao do velikog uspeha pošto je na svom terenu pobedio slavnu Barselonu. Jedini strelac za domaći tim postigao je Koke u šestom minutu.Plasman u polufinale Lige šampiona u utorak su obezbedili Čelsi i madridski Real.Žreb polufinalnih parova Lige šampiona biće održan u petak u sedištu UEFA u Nionu. Finale je na programu 24. maja u Lisabonu.

Tekstualni prenos

23:30 Roben: Pokrenuo nas je gol Junajteda

Arjen Roben, strelac trećeg gola za Bajern u pobedi nad Mančestrer junajtedom smatra da je Nemce pokrenuo vodeći pogodak engleskog prvaka."U prvih 15 minuta drugog poluvremena smo bili očajni, igrali smo sporo, a tako se ne sme u Ligi šampiona, jer onda budete kažnjeni, kao što se i dogodilo. Probudio nas je gol Junajteda, bilo je nezgodno, ali smo dali tri pogotka. Bilo je važno da što pre izjednačimo. Hteli smo da napadamo, a oni su čekali šansu iz kontri, pa smo morali da budemo oprezni", istakao je Roben.

23:23 - Ćavi: Zaslužili smo produžetke

Vezista Barselone Ćavi Ernandez bio je razočaran posle poraza od Atletika i eliminacije iz Lige šampiona u četvrtfinalu, ali smatra da su zaslužili bar remi. "Imali smo nekoliko prilika da dođemo do izjednačenja, a Atletiko je igrao vrlo dobro prvih 15 minuta i dao gol iz jedine šanse. Mislim da smo zaslužili remi koji bi nas odveo u produžetke. Atletiko je odličan tim, čestitam mu i želim im sve najbolje", poručio je Ćavi.

23:20 - Koke: Ovaj tim Atletika nema limit

Junak pobede Atletko Madrida nad Barselonom Koke rekao je posle meča da njegov tim nema limit, istakavši da će "terati ljude da i dalje sanjaju".

"Partija koju je tim pružio bila je fenomenalna Naći se u polufinalu posle četiri decenije je velika stvar. Ovaj tim nema limit. Teraćemo ljude i dalje da sanjaju. Naredni protivnik biće takođe izuzetno težak, ali kada smo izbacili jedne od najboljih, ako ne i najbolje - sve je moguće", rekao je strelac jedinog gola za domaće Koke.

22:36 (90+3) Kraj utakmica! Bajern i Atletiko u polufinalu LŠ!

Fudbaleri Bajerna i Atletika plasirali su se u polufinale LŠ. Bajern je na svom terenu pobedio Mančester junajted s 3:1, dok je Atletiko u Madridu nadigrao Barselonu s 1:0!

22:33 (90) Utakmice u Madridu i Minhenu su produžene za 3 minuta22:28 (85) Bajern sigurno vodi s 3:1, Atletiko drži vođstvo od 1:0 protiv BarseFudbaleri Bajerna sigurnom igrom održava prednost od 3:1 i nalazi se pred plasmanom u polufinale LŠ. Atletiko je na korak od velikog uspeha. "Jorgandžije" vode s 1:0, ali se Barsa ne predaje.

22:21 (78) Nejmar preti Atletiku, ali bez promene rezultataBarselona ima više od igre u drugom poluvremenu u Madridu, ali promene rezultata nema. Nejmar je u 78. minutu zapretio Atletiku, ali je bio neprecizan.22:19 (76) Ludnica u Minhenu. Bajern vodi s 3:1!Euforija na Alijanc areni! Bajern se nalazi na korak od plasmana u polufinale LŠ! Roben je postigao treći gol za Bajern! On je primio loptu, a onda je ušao u šesnaesterac i pogodio je mrežu De Hee. Lopta je na putu ka golu Junajteda zakačila Vidića i prevarila je golmana Junajteda.

Preokret u Minhenu. Bajern vodi s 2:1!

Oduševljenje na Alijanc areni. Bajern vodi s 2:1. Roben je centrirao u peterac gostiju, a Miler je zahvatio loptu i prosledio je u mrežu gostiju. Na meču u Madridu nema promena rezultata. Atletiko ima više od igre, a "jorgandžije" i dalje vode s 1:0.

22:05 (62) Runi propustio priliku da donese novo vođstvo JunajteduOdlična akcija Mančester junajteda. Lopta je na kraju došla do Runija koji je bio sam na oko 12 metara od gola Bajerna, ali je loše šutirao iako je bio sam.

22:02 (59) Izjednačenje u Minhenu. Mandžukić posle samo dva minuta donosi izjednačenje Bajernu!Bajern je uspeo da se brzo povrati posle šokantnog primljenog gola. 1:1 na Alijanc areni. Riberi je prošao po levoj strani i centrirao na drugu stativu gde je Mandžukić nadskočio Evru i zatresao mrežu za 1:1.

Evra je doneo prednost Mančester junajtedu!
Barsa propustila šansu preko Nejmara Počela su druga poluvremena u Madridu i Minhenu Kraj prvih poluvremena. Atletiko vodi 1:0, bez golova u Minhenu

Atletiko zasluženo vodi protiv Barselone s 1:0 posle prvih 45 minuta. Koke je u 6. minutu doveo svoj tim u vođstvo, a domaći su imali i dve prečke, koje je pogodio Vilja. Barselona ne može da dođe do svoje igre. Domaći fudbaleri su u finišu prvog poluvremena tražili penal, pošto je Adrijan pao posle duela sa Maskeranom. Međutim, Hauard Veb je pokazao da se igra nastavi. U Minhenu za sada bez golova. Bajern je imao više od igre u prvih 45 minuta, ali za sada nema golova. Oba tima nisu uputila nijedan udarac u okvir gola na meču u Minhenu.

21:23(38) Kros umalo doneo prednost Bajernu

Usledio je period nešto mirnije igre na mečevima u Madridu i Minhenu. Šansu u 38. minutu na meču na Aljanc areni imao je Kros, koji je sa distance šutirao pored desne stative gola Mančester junajteda. Bartra preti golu Atletik, ali je njegov udaraca završio pored gola. Bajern i Atletiko imaju više od igre, ali nema promene rezultata.

21:13 (28) Žuti karton za Vidića

Kapiten Mančester junajteda Nemanja Vidić dobio je žuti karton posle duela sa igračem Bajerna Mario Mandžukićem. Riberi je minut pre toga šutirao pored gola Mančester junajteda. Na duelu u Madridu Inijesta je imao šansu, ali je Kurtoa zaustavio njegov udarac.

21.04 (19) Vilja pogodio prečku za Atletiko

Fešta na Vinsente Kalderonu, a fudbaleri Atletika igraju kao u transu. Posle odlične akcije David Vilja je pogodio stativu. Kakva šansa za "jorgandžije"! Mesi je prethodno imao šansu za Barselonu, ali je šutirao pored gola.

21.02 (17) Valensija postiže gol za Junajted, koji je poništen zbog ofsajdaMančester junajted se oslobodio pritiska Bajerna. Runi je imao jedan udarac, a u 17. minutu gosti su postigli gol. Međutim, gol nije priznat pošto je strelac Antonio Valensija bio u ofsajdu. U Madridu nema promene rezultata. Atletiko od 6. minutu vodi golom Kokea

20:58 (13) Bajern napada iz svih pozicija, Junajted se braniFudbaleri Bajerna nastavlju sa inicijativom. Bajern napada sa svih pozicija, ali odbrana Mančester junajteda na čelu sa Nemanjom Vidićem za sada odbija sve napade Bavaraca. Arjen Roben i Tomas Miler vode igru Bajerna. Vilja pogađa prečku na meču u Madridu. Barsa nemoćna.

20:51 (6) Atletiko vodi. Koke je zatresao mrežu Barselone!GOLLLL!!!! Oduševljenje na Vinsente Kalderonu. Dijego Lopez je pogodio stativu, a lopta je potom došla do Kokea, koji je ostao sam u petercu i neometan ni od koga zatresao je mrežu Barselone.

20:49 (4) - Ofanziva Bajerna na startu utakmice, Barsa preti preko MesijaFudbaleri Bajerna ofanzivno su krenuli u prvih 5 minuta meča u Minhenu. Bavarci napadaju sa svih strana, a imaju fantastičnu podršku navijača koji su napravili predivnu atmosferu na stadionu. U Madridu prvu priliku imala je Barselona, ali je Mesio bio neprecizan

20:45 (1) Počeli su mečevi u Madridu i MinhenuPočele su preostale dve revanš utakmice četvrtfinala Lige šampiona. U polufinale su se već plasirali Real i Čelsi, a preostala dva tima biće poznata večeras. Barselona i Atletiko su prvom meču igrali 1:1, a isti rezultat bio je i na duelu Mančester junajted - Bajern. Bavarci brane titulu osvojenu prošle godine.

20:15 - Još pola sata do početka utakmica u Madridu i Minhenu

19:45 - Atletiko bez Košte napada Barselonu, Vidić predvodi Junajted

Treneri Atletika i Barselone Dijego Simenone i Tata Martino odredili su startne postave:Atletiko: Kurtoa, Godin, Filipe Luis, Huanfran, Miranda, Tijago, Koke, Raul Garsija, Gabi, Adrijan Lopez, Vilja.Barselona: Pinto, Maskerano, Bartra, Žordi Alba, Danijel Alves, Fabregas, Ćavi, Inijesta, Buskets, Mesi, Nejmar.

Treneri Bajerna i Mančester junajteda, Pep Gvardiola i Dejvid Mojes odlučili su se za sledeći tim.Bajern: Nojer, Dante, Boateng, Lam, Riberi, Roben, Gece, Miler, Alaba, Kros, Mandžukić.Mančester junajted: De Hea, Evra, Džons, Smoling, Vidić, Kerik, Flečer, Valensija, Kagava, Runi, Velbek.19:25 - Navijači Junajteda ne gube naduNavijači Mančester junajteda koji su doputovali u Minhen veruju u plasman svog tima u polufinale Liga šampiona. Pristalice gostiju su zabavu našle u pivu širom glavnog grada Bavarske.

19:15 - Pristalice Atletika i Barselone zajedno navijajuFudbal razdvaja, ali fudbal i spaja.

18:55 - Navijači Atletika veruju u SimeoneaNavijači Atletika se večeras uzdaju u Dijega Simeonea, ali ne zaboravljaju ni legendu kluba - Luisa Aragonesa. Pogledajte sliku navijača "jorgandžija".

18:30 - U Madridru je održan sastanak predstavnika UEFA-e, Barselone i Atletika. Katalonci su tražili da se na poluvremenu uključe prskalice, pošto su se fudbaleri Barselone žalili na visoku travu. Međutim, taj zahtev je odbijen. Atletiko je obećao da će da ošiša travu i da će prskalice da budu uključene do sat vremena pre početka meča. Dve prvoplasirane ekipe Primere čak četiri puta su igrale ove sezone i svaki put meč je završen bez pobednika."Čeka nas još 90 minuta otvorene borbe. Spremni smo i nadam se najboljem", poručio je trener Madriđana Dijego Simeone.Katalonci, koji dolaze bez povređenih Viktora Valdesa i Đerarda Pikea, najavljuju trijumfalan pohod na Madrid, kao i nedavno u "El Klasiku" protiv Reala. S druge strane, Simeone verovatno neće računati na Dijega Kostu i Ardu Turana, što bi mogao da bude veliki minus za "jorgandžije"."Želimo u polufinale, verujemo da možemo. Počinje finiš sezone i uvereni smo da možemo da osvojimo sve trofeje", izjavio je Sesk Fabregas.Aktuelni prvak Nemačke i Evrope, Bajern je trenutn najbolji na Starom kontinentu i apsolutni je favorit protiv Junajteda. Trener Bavaraca Pep Gvardiola odlučio je da podigne "borbenu gotovost" očigledno smatrajući da je ekipa uzdrmana posle prvog bundesligaškog poraza ove sezone od Augsburga (1:0)."Junajted je veliki tim, sa nekoliko iskusnih igrača i u revanšu ćemo morati mnogo bolje da igramo da bismo prošli u polufinale", izjavio je Gvardiola.Englezi dolaze u Minhen sa oporavljenim Vejnom Runijem, koji je nije igrao u meču minulog kola u Premijer ligi sa Njukaslom, ali i sa Patrisom Evrom, koji je zbog kartona propustio prvi meč.