Slušaj vest

Milena Erić Pantelić, iz Gornjeg Milanovca, nije još zakoračila u 30-u godinu, a već je majka šestoro dece. Ova mlada žena, unuka pesnika Dobrice Erića, veruje da će njena porodica uskoro rešiti stambeno pitanje i imati svoj krov nad glavom. Vuk, Aleksa, Pavle, Dimitrije, Iskra i Luka jednako kuća puna radosti. Mladoj majci Mileni i njenom suprugu prioritet je bila višečlana porodica, ali nisu ni slutili da će svoju decu podizati po tuđim kućama kao podstanari. 

- Imali smo loših iskustava zato što, kada kažete da dolazite ne sa šestoro, već sa troje dece, užasni su komentari. Dolazili smo u situaciju da smo odbijani, nisu hteli da prihvate decu, te da bi više hteli kućne ljubimce nego decu - kazala je Erić Pantelić.

Milenin suprug zbog finansijske situacije radi u inostranstvu, kako njegova porodica ne bi ni u čemu oskudevala, ipak njihova najveća želja je da imaju svoj krov nad glavom, ali stambeni krediti uvek su im bili nedostižni.

Ispunila amanet dede Dobrice Erića: Rodila šestoro dece i čeka svoj dom nad glavom Izvor: Kurir televizija

- Više puta smo pokušavali, međutim visoke su kamate, velike su cifre u pitanju i mi nismo mogli to finansijski da izdržimo tako da je svaki pokušaj bio bezuspešan. Borba traje i nadamo se da će sada uskoro biti zavšrena uspešno - navela je Pantelićeva.

Biti majka šestoro dece pravo je savršenstvo kaže ova mlada žena, ali nije nimalo lako:

- Naš dan traje u svakoim smislu 24 sata, od škole, vrtića, ručka doručka, veša i svega ostalog, ali prelepo. Deca su mi vaspitana, odlični su učenici, uz pomoć njih ja zavšravam sve.

Vest da će država mladima omogućiti olakšanu kupovinu nekretnuina donela je Mileni dodatnu radost i snagu, te navodi da su već spremni za prijavu, i da se nadaju pozitivnom isghodu.

- Sve što je bilo do nas mi smo pripremili. Spremili smo papire, obavestili banke i nadamo se da od prvog marta ulazimo u proces i da će biti pozitivno.

Mladi Panletići sanjaju svoju kuću i veći prostor za učenje igru i druženje: 

- Ja volim da imamo našu kuću, da se družimo da zovem moje drugare, da učimo i da se igramo - kazao je sin Milene Erić Pantelić.

Ova mlada majka ispunila je amanet svog dede Dobrice Erića i rodila šestoro divne i zdrave dece. Nada se da će odrastati u sopstvenom domu punom ljubavi, jer ona ništa ne očekuje, niti moli, samo želi sa porodicom da ostane i živi u Srbiji. 

Kurir televizija je dostupna na kanalu broj 109 za korisnike MTS Iris TV, na kanalu 9 za korisnike m:SAT TV, Supernova i Yettel Hipernet TV, na kanalu 108 za korisnike BeotelNet, na kanalu 8 za korisnike Orion telekoma i na kanalu broj 112 za korisnike Sat-trakt na teritoriji Srbije, u okviru platforme M:tel u Crnoj Gori i Bosni i Hercegovini i MTEL Global u dijaspori, kao i na aplikaciji Arena Cloud.

Zabranjeno preuzimanje dela ili čitavog teksta i/ili foto/videa, bez navođenja i linkovanja izvora i autora, a u skladu sa odredbama WMG uslova korišćenja i Zakonom o javnom informisanju i medijima.

Kurir.rs

 POMOĆ UGROŽENIMA

Povećava se broj korisnika Narodne kuhinje u Sremskoj Mitrovici, a grad izdvaja osam miliona dinara za pomoć ugroženima! Izvor: Kurir televizija