RHMZ upalio alarm u celoj Srbiji! Pljuskovi, grmljavina i olujni vetar prete ovim predelima, evo kad stiže novi pad temperature
U Srbiji će danas biti promenljivo i nestabilno vreme uz smenu sunčanih intervala i oblačnosti, koja će lokalno uslovljavati kišu i pljuskove sa grmljavinom, češće posle podne i uveče u brdsko-planinskim predelima.
Vetar ujutro slab i umeren, u toku dana u severnoj, centralnoj i istočnoj Srbiji, kao i u oblasti pljuskova i jak, zapadni i severozapadni, a u Vojvodini i na istoku Srbije ponegde i sa udarima olujne jačine. Najniža temperatura od 4 do 12 a najvisa od 19 do 23 stepena.
U Beogradu promenljivo uz smenu sunčanih i oblačnih intervala, ali i kratkotrajne kiše ili lokalnog pljuska uz mogućnost grmljavine. Vetar ujutro slab, u toku dana umeren do jak, zapadni i severozapadni. Najniža temperatura od 8 do 12, a najvisa oko 20 stepeni.
Zbog najavljenih nepogoda, jakog vetra, i grmljavine, Republički hidrometeorološki zavod upalio je žuti meteo alarm na teritoriji cele Srbije.
I narednih sedam dana, prema prognozi RHMZ, biće promenljivo i nestabilno uz smenu sunčanih intervala i oblačnosti, koja će povremeno uslovljavati kišu, pljuskove i grmljavinu. Do petka temperatura u porastu, a od subote u padu.
MORAMO DA PROMENIMO LICE OVE ZEMLJE: Glavne ekonomske poruke predsednika Vučića - Obaranje rekorda za Ekspo i pregovori o sankcijama NIS-u sa Amerikancima