Slušaj vest

Istragu o padu nastrešnice u Novom Sadu preuzima Tužilaštvo za organizovani kriminal. Ovu odluku donela je Zagorka Dolovac, vrhovni javni tužilac Srbije i to zbog osnovane sumnje da su izvršena krivična dela koja spadaju pod nadležnost organa za organizovani kriminal i terorizam. O tome ima li naznaka nakon ovakve odluke da će studentski protesti, rezultirani upravo ovom tragedijom, početi da jenjavaju, iako se to nije dogodilo nakon ispunjenja zakona, govorili su gosti jutarnjeg programa Kurir televizije "Redakcija" Aleksandar Šešelj, zamenik predsednika Srpske radikalne stranke i Vladan Glišić, advokat.

Šešelj smatra da promena toka istarge neće imati preteranog uticaja na nastavak blokada, odnosno njihov prekid, jer kako kaže, opozicija ima većinski glas u donošenju takvih odluka:

- Nesreća koja se dogodila je toliko velika tragedija da bi svakako moralo da dovede do odgovornosti, hapšenja i ostavki, kojih je bilo čak i pre studentskih protesta - započeo je Šešelj i nastavio:

U NOVOM SADU POSTOJE PLENUMI ČAK I U PREDŠKOLSKIM USTANOVAMA?! Aleksandar Šešelj tvrdi: Na njih dolazi do 150 članova opozicije, zaposlenih je tek nekoliko! Izvor: Kurir televizija

- Pored ostalih karakteristika opozicije, problem je što su oni lenji. Misle da je došao red na njih da budu na vlasti ili da će im je neko tek tako dati, bez da oni nešto urade. Pre neki dan smo na jednom od protesta na Gazeli imali transparent "Svi u plenume, totalna samouprava". Postoje plenumi zaposlenih čak i u predškolskim ustanovama. Tu se na kraju pojavi 20 zaposlenih iz te ustanove i 150 ljudi iz opozicije - zaključio je, na šta se Glišić nadovezao:

- Većina momaka i devojaka koji učestvuju u blokadama nisu problematični, ta omladina je nacionalno opredeljena. Oni su se okupili zato što su nezadovoljni stanjem u društvu. Tu upadaju neki koji prave gluposti, predlažu nerealne načine rešavanja problema, a videćemo šta će to uspeti da proizvede.

Takođe, tokom jučerašnjeg dana veliku pažnju privukla je i vest da Dragan Šolak prodaje SBB, a o tome da li je ovo dokaz da je biznismenu profit iznad onoga za šta se navodno borio, Glišić kaže:

jutarnji clean.02_40_46_13.Still012.jpg
Foto: Kurir Televizija

- Taj transfer govori o tome da od medijskih mogula ne treba nikad očekivati da rade u društvenom interesu, bez obzira kako su politički opredeljeni. Iskoristili su to da bi profitirali. Jedini način da se utiče na resurs kakav je medijska frekvencija je da se promeni uređivačka politika. To je resurs kao što je i rudno bogatstvo i sve ostalo, te država mora da ima svoj paket kontrole. Kada su prilagođavali naš medijski prostor evropskom medijskom prostoru, desilo se da u ovom trenutku samo Vojvodina ima regionalni, odnosno državni servis, a Šumadija nema, kao i ostatak Srbije.  

Zabranjeno preuzimanje dela ili čitavog teksta i/ili foto/videa, bez navođenja i linkovanja izvora i autora, a u skladu sa odredbama WMG uslova korišćenja i Zakonom o javnom informisanju i medijima.

Kurir televizija je dostupna na kanalu broj 109 za korisnike MTS Iris TV, na kanalu 9 za korisnike m:SAT TV, Supernova i Yettel Hipernet TV, na kanalu 108 za korisnike BeotelNet, na kanalu 8 za korisnike Orion telekoma i na kanalu broj 112 za korisnike Sat-trakt na teritoriji Srbije, u okviru platforme M:tel u Crnoj Gori i Bosni i Hercegovini i MTEL Global u dijaspori, kao i na aplikaciji Arena Cloud.

Kurir.rs

"OVAKVA PRIČA IZMENIĆE LICE SRBIJE, TUŽILAŠTVU SU ODREŠENE RUKE" Struka ističe: Borba protiv korupcije traje sve vreme, samo nije bila medijski propraćena! Izvor: Kurir televizija