"STAVLJAM SE NA RASPOLAGANJE PRAVOSUĐU RS" Glavaš reagovao posle hapšenja Krunoslava Feriha
Policija Srbije uhapsila je Krunoslava Fehira, koji je pre više godina priznao da je počinio jeziva ubistva desetina srpskih civila u Osijeku po naredbi ozloglašenog komandata Branimira Glavaša u leto 1991. godine.
Jutarnji list je objavio da je Fehir uhapšen na graničnom prelazu prilikom pokušaja da uđe u Srbiju.
Na granici su mu rekli da je za njim raspisana poternica zbog ratnog zločina te je prebačen u Beograd i određen mu je 48-časovni pritvor, navodi hrvatski dnevnik.
Fehir je nekadašnji pripadnik policije i bivši pripadnik osječke bojne, a bio je ključni svedok na suđenju Glavašu za ratne zločine počinjene tokom rata, posebno u Osijeku 1991. godine.
On je javno priznao da je kao maloletnik učestvovao u mučenjima i ubistvima srpskih civila po naređenju Glavaša, uključujući i ubistvo Čedomira Vučkovića.
Tvrdio je da su svi zločini bili organizovani i da ih je naredio Glavaš, kojeg je nazvao "alfom i omegom" tih događaja.
Nakon davanja iskaza o tim zločinima postao je zaštićeni svedok, a njegova svedočenja bila su ključna u sudskim procesima protiv Glavaša i njegovih saradnika.
Što se tiče dešavanja u Osijeku u ljeto 1991. godine kada je desetak lica srpske nacionalnosti oteto, mučeno i ubijeno, on je opisao da je 31. avgusta 1991. godine u gradski sekretarijat dovedeno oko 10 srpskih civila i da su svi mučeni, tučeni i terani da piju kiselinu, a kasnije ubijeni.
Nakon hapšenja na Fejsbuku se oglasio i Glavaš.
"Stavljam se na raspolaganje pravosuđu RS, samo tražim garanciju slobodnog povratka u RH! Podsećam tužiteljstvo Republike Srbije da je veštačenje izradio veštak svetskog glasa dr. Đorđe Alempijević iz kojeg je potpuno vidljivo da je K.F. ubio Čedomira Vučkovića", navodi Glavaš.
Ministarstvo spoljnih i evropskih poslova i ambasada Hrvatske u Beogradu Hini su rekli da još nemaju službenu informaciju o hapšenju Krunoslava Fehira u Srbiji.
Kurir.rs/Jutarnji/Index