Barbaru je ubio sin nakon što je imala odnose sa njim: Saznala je da je gej, pa je želela da ga "preobrati", on je surovo kaznio
Ubijena je u svojoj kući u Londonu, a po ovoj priči je snimljen čak i film.
Barbara Dejli Bekeland je bila bogata američka socijaliskinja koja je bila bivša supruga Bruksa Bekelanda, unuka pronalazača bakelita Lea Bekelanda. Ubijena je u svojoj kući u Londonu kada ju je njen sin Entoni ubo kuhinjskim nožem, ubivši je skoro trenutno. Entoni je pronađen na mestu zločina, a kasnije je priznao i optužen za njeno ubistvo.
Ko je bila Barbara Dejli
Barbara Dejli je rođena i odrasla u Kembridžu, Masačusets, 28. septembra 1921. U januaru 1933. godine, kada je Barbara imala 11 godina, njen otac Frenk je izvršio samoubistvo trovanjem ugljen-monoksidom iz auspuha svog automobila u porodičnoj garaži. Nakon njegove smrti Barbara i njena majka preselile su se u Njujork i nastanile se u hotelu Delmonico.
Kao mlada žena, Barbara je postala istaknuta socijalistkinja. Bila je prepoznata po svojoj lepoti, poziranju slikarima i fotografima u modnim časopisima kao što su Vogue i Harper's Bazaar. Njen društveni status i lepota rezultirali su čestim pozivima na zabave u visokom društvu. Takođe je imala problema sa mentalnim zdravljem kao i njena majka, i bila je privatni pacijent psihijatra Fostera Kenedija.
Poziv u Holivud na ekranizaciju sa glumcem Dejnom Endrjuzom nije doveo do filmske slave, ali je doveo do prijateljstva sa koleginicom ambicioznom glumicom Kornelijom „Diki“ Bekeland. Ona je Barbaru upoznala sa svojim mlađim bratom Bruksom, pilotom pripravnikom u Kraljevskom kanadskom vazduhoplovstvu.
Lažirala trudnoću zbog udaje
Nakon što je Barbara lažno rekla Bruksu da je trudna, par se brzo venčao u Kaliforniji. U vreme braka, Barbara je navela svoje zanimanje kao slikarka, dok je Bruks naveo svoje kao pisac.
Nakon braka, par se smestio u luksuzni stan u Njujorku, gde su održavali ekstravagantne večere za svoje prijatelje, među kojima su bili Greta Garbo, Tenesi Vilijams, Vilijam Stajron i Jasmin Aga Kan. Barbara je vremenom postala poznata mnogima po svojoj nestabilnoj ličnosti, grubim ispadima i napadima teške depresije. Takođe je mnogo pila, a i ona i njen suprug učestvovali su u vanbračnim vezama. Barbara je 28. avgusta 1946. rodila sina Entonija Bekelanda.
Od leta 1954. pa nadalje, sa Entonijem koji je imao osam godina, porodica Bekeland je vodila nomadsku sezonsku egzistenciju, održavajući svoj dom u Njujorku dok je uglavnom bila smeštena u Evropi. Iznajmljujući kuće i vile u Londonu, Parizu, Cermatu, Kap d'Antibu i mnogim delovima Italije, Barbara i Bruks su nastavili da žive ekstravagantno, zabavljaju goste i imaju afere. Od 1960. pa nadalje, glavna porodična baza bio je stan u Parizu, gde je tokom jedne zabave Bruks upoznao ćerku engleskog diplomate koja je bila 15 godina mlađa od njega. Nakon što je Bruks zatražio razvod, a Barbara je pokušala da izvrši samoubistvo, Bruks je prekinuo aferu.
Sin priznao da je gej
Godine 1967, sa porodicom u Švajcarskoj i katalonskom letovalištu Kadakes u Španiji, 20-godišnji Entoni je upoznao Džejka Kupera, biseksualnog Australijanca. Kuper je upoznao Entonija sa raznim halucinogenim drogama, po kojima su putovali u Maroko. Entoni i Kuper su takođe navodno započeli aferu u to vreme, iako Kuper to negira. Kada je gospođu Bekeland o tome obavestila njena prijateljica Barbara Kurtejs, ona je otputovala automobilom u Španiju da vrati sina u Švajcarsku. Međutim, na francuskoj granici otkriveno je da Entoni nema svoj pasoš. Nakon sukoba koji su usledili, i Entoni i Barbara su uhapšeni i smešteni u zatvor.
Buran razvod
Vrativši se u Španiju, Barbara je prihvatila razmere veze njenog sina sa Kuperom, ali je više volela njegov razvojni odnos sa mladom ppanskom devojkom Silvi. Međutim, Silvi je tada započela aferu sa Barbarinim mužem Bruksom. Nakon što je otkrila aferu u februaru 1968, Barbara je ponovo pokušala da izvrši samoubistvo. Bruks je nastavio da traži razvod. To je Barbaru dovelo do teške depresije i još jednog pokušaja samoubistva, od kojeg ju je spasila njena prijateljica Glorija Džons, supruga pisca Džejmsa Džonsa.
Bruks se oženio Silvi i imao jednog sina. Kasnije su se razveli i on se oženio Suzan Bekeland.
Godine 1969. Barbara je upoznala poznatog kustosa pop arta Semjuela Adamsa Grina, sa kojim je započela vezu. Kada je kasnije predstavljena svom sinu Entoniju, Grin nije bila impresionirana njegovim umetničkim sposobnostima. Posle šest nedelja, Grin je prekinuo vezu, iako je Barbara i dalje bila opsednuta njime. Nemilosrdno je progonila Grina; kada se te jeseni vratila u Sjedinjene Države, hodala je bosa preko Central parka po snegu ne noseći ništa osim bunde od risa i zahtevala da uđe u njegov stan.
Incestuozna veza sa sinom
Barbara je imala složen i navodno incestuozan odnos sa svojim sinom koji je bio ili gej ili biseksualac. Ona je pokušala da "popravi" svog sina angažujući prostitutke da imaju seks sa njim. Nakon što je ovo propalo, dok je par živeo na Majorci u leto 1968. nakon Barbarinog i Bruksovog razvoda, Barbara je navodno imala incestuozne odnose sa svojim sinom.
Tokom svog mladog odraslog doba, Antonije je pokazivao sve češće znake šizofrenije sa paranoidnim tendencijama, a njegovo nestalno ponašanje izazivalo je zabrinutost među porodičnim prijateljima. Na kraju mu je dijagnostikovana šizofrenija, međutim, njegov otac je u početku odbio da mu dozvoli da ga leče psihijatri, profesija za koju je verovao da je "amoralna"
Krajem jula 1972. Entoni je pokušao da baci svoju majku pod saobraćaj ispred njenog penthausa na trgu u Čelsiju u Londonu. Spasila ju je samo njegova fizička slabost, i intervencija njene prijateljice Suzan Ginis. Iako je Metropoliten policija uhapsila Entonija zbog pokušaja ubistva, Barbara je odbila da podnese tužbu. Antonije je kasnije primljen u privatnu psihijatrijsku bolnicu The Priori.
Doktor se toliko zabrinuo za Entonijevo stanje da je upozorio Barbaru da je sposoban za ubistvo. Barbara je odbacila doktorovu tvrdnju. Dve nedelje kasnije, 17. novembra 1972. godine, Antonije je ubio svoju majku ubovši je kuhinjskim nožem, ubivši je gotovo istog trenutka. Ona je tada imala 51 godinu, a Entoni 26. Policija je stigla i pronašla Antonija na mestu zločina Kasnije je priznao i optužen za njeno ubistvo.
(Kurir.rs/M.J)
"JUTROS SAM BIO NA NAJTUŽNIJEM MESTU U SRBIJI" Predsednik Vučić položio venac na grob devojčica i deke koji su poginuli u nesreći u Novom Sadu