(KURIR TV, FOTO) ORLOVI SE IGRALI: Srbija demolirala Island za treću pobedu na Evrobasketu

Naša reprezentacija maksimalna u Berlinu

EP Košarka -
Izabranici Aleksandra Đorđevića se raspucali i ubedljivo savladali "ribare" u trećem kolu Grupe B
1 / 7 Foto: Fonet

BERLIN - Košarkaška reprezentacija Srbije demolirala je Island u utakmici trećeg kola Grupe B na Evrobasketu - 93:64 (24:16, 18:16, 25:16, 26:16).

"Orlovi" imaju maksimalan učinak posle tri utakmice, jer su prethodno savladali Španiju i Nemačku.

Bila je ekipa Aleksandra Đorđevića apsolutni favorit pre meča, ali je selektor, kao i svi navijači, želeo da vidi bolji šut nego protiv Nemaca. To smo i dobili. Raspucali su se "orlovi", istina protiv nejakog rivala, ali ako ništa drugo, osim upisanih bodova, imali su jak šuterski trening.

Tokom prvog poluvremena naša reprezentacija je održavala prednost od desetak poena, a u drugom poluvremenu, kao što nas je i navikla, osim u duelu sa Nemačkom, dodala je gas. U finišu meča "orlovi" su imali maksimalnu prednost od 31 poena protiv simpatičnih i borbenih Islanđana, koji su, mora se priznati, skromnih košarkaških kvaliteta.

Za razliku od uvodne dve utakmice u Berlinu, Nemanja Bjelica nije bio najefikasniji (dao sedam poena), jer je igrao samo 17 minuta.

Nemanja Nedović je ubacio 15 poena, Miroslav Raduljica 13, Nikola Kalinić 12, Ognjen Kuzmić 11 (devet u prvom poluvremenu)... Defanzivnim skokovima istakao se Bogdan Bogdanović - sedam (uz osam poena).

Kod Islanđana ubedljivo najbolji je bio Logi Gunarson sa 18 poena.

Utakmicu četvrtog kola Grupe B u Berlinu Srbija igra sutra protiv Turske u istom terminu (14.30)

Kraj - 93:64

38. minut - 87:56 - Kalinić trojkom podiže na "plus 31".

37. minut - 84:56 - "Orlovi" su sada na maksimalnih 28 posle kucanja Milutinova!

33. minut - 73:52 - Islanđani su spustili na "minus 17", ali Srbi su se vratili na razliku veću od 20 poena. Rezultat je sve vreme na klackalici oko te cifre.

Kraj treće četvrtine - 67:48 - Srbija je u ovoj deonici prebacila "plus 20", a osim Kuzmića, po 11 poena na kontu sada imauju i Nedović i Raduljica.

25. minut - 48:38 - Prednost "orlova" je konstantna, oko deset poena.

24. minut - 46:35 - Već dva minuta se ne menja rezultat.

22. minut - 46:35 - Zakucavanje Bjelice!

21. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena - 42:32: Srbija je od starta uvećavala prednost dok na 26:16 konačno nije došla do dvocifrene razlike. Od tada održava prednost u opsegu od "plus sedam" do maksimalnih "plus 12". Kuzmić je dao devet poena, uz tri skoka, Nedović je dodao sedam poena, Bjelica pet, uz tri skoka i dve asistencije...

18. minut - 35:28 - Kuzmić je sa sedam poena najefikasniji u srpskoj reprezentaciji. Trojka Gunarsona za povratak Islanda na "minus sedam". Đorđević je zatražio tajm-aut.

16. minut - 31:21 - Najlepša akcija na utakmici i strašno zakucavanje Kuzmića za novu dvocifrenu prednost!

15. minut - 28:21 - Đorđević je zatražio tajm-aut.

15. minut - 28:21 - Marković pogađa za dva i prekida nalet Islanda.

14. minut - 26:21 - Serija Islanda, "ribari" prišli na -4

11. minut - 26:19 - Trojka Islanda, precizan je bio Gunarson.

11. minut - 26:16 - Milosavljević donosi dvocifrenu prednost našem timu!

10. minut - 24:16 - Erceg u poslednjoj sekundi pogađa trojku! Sjajan kraj prve četvrtine.

10. minut - 21:15 - Nekoliko grešaka prave naši košarkaši, Island sa slobodnih bacanja smanjuje prednost.

9. minut - 19:12 - Nedović trojkom pekida nalet Islanda

8. minut - 16:12 - Islanđani u seriji.

7. minut - 16:10 - Milosavljević gubi loptu, a zatim pravi faul i šalje rivala na liniju penala. Tri vezana poena Islanda.

6. minut - 14:7 - Nekoliko grešaka na obe strane. Islanđani konstantno udvajaju naše centre.

5. minut - 14:7 - Još jedna trojka raspoloženog Kalinića!

3. minut - 9:3 - Kalinić uzvraća trojkom.

2. minut - 6:3 - Kontra Islanda, strašna rampa Kalinića. Ipak, u nastavku akcije Stefanson pogađa trojku.

2. minut 6:0 - Odličan start "orlova". Kuzmić ubacio četiri poena.

1. minut - Počelo je...

14:26 - Intoniraju se himne...

14:21 - Oko 2.000 srpskih navijača

Na tribinama "Mercedes Benc arene" ima oko 3.000 gledalaca. Od toge je 2.000 navijača Srbije. Dakle, "orlovi" će i danas imati veliku podršku.

14:07 - Navijači Islanda polako ulaze u dvoranu

13:53 - Islanđani nisu naivni

Košarkaši Islanda ozbiljno su namučili favorizovane rivale u prva dva kola Evropskog prvenstva. I Nemačka i Italija slomili su otpor popularnih "ribara" tek u finišu meča.

Pogldajte najzanimljivije detalje sa tih utakmica.

13:19 - 4 od 30 se ne može ponoviti

Pogledajte kako Bogdan Bogdanović na treningu "sipa" trojke iz ćoška

12:30 - Jon Stefanson - najbolji igrač Islanda

Košarkaš španske Unikahe, Jon Stefanson, definitivno je najzvučnije ime i najbolji košarkaš Islanda.Stefanson je poručio svom saigraču Stefanu Markoviću da njegova reprezentacija želi pobedu protiv Srbije.

"Dolazimo da vas pobedimo", rekao je Stefanson.

11:53 - I misica obožava "orlove" Košarkaši Srbije obradovali su sve, pa i aktuelnu misicu Mariju Ćetković, inače bivšu košarkašicu!Zvanično najlepša devojka u zemlji, pobednica ovogodišnjeg izbora za mis Srbije, pružila je podršku „orlovima“ u nastavku Evrobasketa. Kako kaže, obožava košarku i mnogo joj je krivo što trenutno nije u Berlinu.

Intervju sa zvanično najlepšom Srpkinjom možete pročitati OVDE

11:15 - Sjajna atmosfera u našem timu pred duel sa Islandom

Jučerašnji slobodan dan u grupi B značio je da će četa Aleksandra Đorđevića posle dugo vremena imati priliku da odradi trening, a na treningu šala šalu stiže.U glavnim ulogama bili su pomoćni trener Muta Nikolić i Bogdan Bogdanović.Nedavno je Muta rekao da mu Bogdan duguje više od 500 pića na ime izgubljenih opklada, a posle jučerašnjeg dana taj broj je još veći.

O Bogdanovim "kockarskim dugovima" opširnije OVDE

10:20 - Đorđević poziva na oprez

Selektor Srbije Aleksandar Đorđević rekao je da bi njegova ekipa trebalo maksimalno ozbiljno da pristupi utakmici protiv Islanda.

"Kada je početak šampionata, kada je još uvek takmičenje u grupama, kada su svi sveži, onda ne postoji ekipa koja je favorit. Mi poštujemo svakog protivnika, pa tako i Island. Oni igraju ovde sa fenomenalnom podrškom navijača, poseduju timski duh, igraju tipičnu brzu košarku, svi im šutiraju za tri poena, a u odbrani su izuzetno pametni kod preuzimanja. Pokazali su kvalitet i karakter", rekao je Đorđević.