(VIDEO, FOTO) SRBIJA PREGAZILA TURSKU: Teodosić predvodio Orlove do četvrte pobede na Evrobasketu

Na korak od prvog mesta u grupi

EP Košarka -
Naša reprezentacija demolirala Tursku, pa i dalje jedina ima stoprocentan učinak u Grupi B
1 / 4 Foto: Fonet

BERLIN - Reprezentacija Srbije pobedila je Tursku u utakmici četvrtog kola Grupe B Evrobasketa - 91:72 (30:14, 23:21, 18:24, 20:13).

Blistavu rolu imao je kapiten Miloš Teodosić. Već u prvom poluvremenu imao je deset asistencija, uz sedam poena, a na kraju 17 poena i 13 asistencija. Osim što je zabeležio "dabl-dabl" učinak, treba reći da su njegova dodavanja opet bila lucidna, na kakve nas je navikao.

Odlične partije pružili su i Miroslav Raduljica sa 20 poena i šest skokova i Nikola Kalinić sa 15 poena i četiri skoka, ali i svi ostali su dali značajan doprinos i u odbrani i u napadu.

"Orlovi" imaju maksimalni učinak i na korak su od osvajanja prvog mesta u grupi. Poslednji meč grupne faze igraće sutra u 14.30 sa Italijom.

Današnji meč u berlinskoj "Mercedes Benc areni" bio je najbolji za reprezentaciju Srbije u dosadašnjem toku Evrobasketa. Ekipa Aleksandra Đorđevića dala je pun gas od starta. Prvu deonicu dobila je rezultatom 30:14. Početkom drugog poluvremena "orlovi" su otišli na "plus 20", ali su Turci serijom 8:0 zapretili da će meč uvesti u neizvesnu završnicu. Ali, od toga nije bilo ništa. Srbija je odbila taj napad, da bi u poslednjoj deonici rutinski obavila posao.

Sve je štimalo kako treba u našoj reprezentaciji. Šut, koji nije bio na željenom nivou na nekim prethodnim utakmicama, bio je na visokom nivou, uz standardno jaku odbranu...

"Orlovima" je najviše problema zadavao Ali Muhamed (16p), a kod Turske su bolji od ostalih bili i Semih Erden (14p), Čedi Osman (11p, 9sk) i Ersan Iljasova (11p).

Kraj - 91:72.

38. minut - 90:69 - Srbi sad igraju egzebiciono.

37. minut - 88:69 - Ponovo je umrtvljen ritam. Izgleda da su Turci digli ruke od juriša.

35. minut - 80:66 - Teodosić ne da Turcima da se odlepe - pogodio je trojku. Istom merom uzvratio je Muhamed.

34. minut - 77:63 - Turska se upisala u četvrtoj četvrtini pogotkom Gulera, a onda su vezali još dva poena preko Iljasove.

33. minut - 77:59 - NBA akcija! Teodosić je s pola terena asistirao Bogdanoviću za "alej-up". Teo ima 13 asistencija! Srbija još nije primila koš u ovoj deonici. A dala je šest. Ataman je tražio tajm-aut.

32. minut - 75:59 - Minut i po u poslednjoj deonici nije bilo koševa, a onda je Kalinić pogodio, ali promašio dodatno slobodno bacanje. Zatim je dvojku dao i Bogdanović.

Kraj treće četvrtine - 71:59 - Turci su prišli na samo 12 poena zaostatka iako je na početku deonice bilo čak 20. "Orlovi" su usporili, Turska je napravila seriju 8:0.

28. minut - 67:53 - Seriju Turaka prekunuo je Bjelica sa linije penala.

27. minut - 65:53 - Turci su u seriji 8:0. Đorđević je morao da zatraži tajm-aut.

24. minut - 63:45 - Igra se koš za koš u nastavku.

23. minut - 61:43 - Kalinić daje trojku o tablu!

22. minut - 58:39 - Teodosić ne posustaje, dao je već pet poena u drugom poluvremenu.

21. minut - 56:37 - Počelo je drugo poluvreme. Erden daje dva, a Teodosić tri poena!

Kraj prvog poluvremena: Odlična igra "orlova"! Jaka odbrana, precizan šut, dobra realizacija kontranapada. Raduljica je dao 14 poena, uz 5 skokova, Kalinić 10, Teodosić 7, ali i 10 asistencija!

"Šampioni, Šampioni", ori se sa tribina "Mercedes Benc arene".

20. minut - 53:35 - Zakucavanje Raduljice pred odmor na asistenciju Teodosića!

19. minut - 48:33 - Malo je splasnuo ritam utakmice, što odgavara našim košarkašima. Održavaju prednost.

17. minut - 45:28 - Turci su napravili seriju 6:2, najviše zahvaljujući Muhamedu i zonskoj odbrani. Đorđević je uzeo tajm-aut da malo smiri svoje igrače.

15. minut - 43:22 - Prednost raste sa penala, precizni po dva puta bili su Kuzmić, Teodosić i Kalinić. A onda Marković pogađa šut van linije 6,75! Ataman ponovo traži tajm-aut.

"100 komada, 100 komada, to je naša nada", pevaju srpski navijači.

13. minut - 35:20 - Kontra "orlova", Teodosić i Bjelica kao na basketu.

12. minut - 33:20 - Osman daje "dva plus jedan".

11. minut - 33:17 - Turci deonicu otvaraju trojkom Iljasove. Odmah vraća Nedović. "Orlovi" su pogodili 5 trojki iz 10 pokušaja.

Kraj prve četvrtine - Jaka odbrana Srbije i odličan šut! Turska je pred debaklom, ako se o tome može pričati posle deset minuta igre. Kalinić 8 poena, Raduljica 6, Teodosić 5...

10. minut - 30:14 - Poslednji napad imali su "orlovi", Simonović je šutirao trojku, lopta je izašla iz koša, ali ju je Erceg iz odbojke vratio na mesto.

10. minut - 28:14 - Osman je vezao četiri poena, ali onda još jedna sjajna akcija Srba i zakucavanje Raduljice. Asistirao mu je Bogdanović koji je zatim pao i povredio se. Izašao je iz igre.

Pogledajte prozivke srpskih navijača na račun Turaka.

8. minut - 26:10 - Nastavlja se gaženje! Strašna akcija Teodosića i Nedovića posle čega Raduljica realizuje zicer.

8. minut - 24:10 - Turci dali koš posle više od četiri minuta. Muhamed je ubacio trojku. Na drugoj strani Raduljica lagano poentira.

Turci nisu dali koš četiri minuta!

7. minut - 22:7 - Bombaaa! Druga trojka Kalinića, ova sa velike udaljenosti. Još jedna odbrana, pa Erceg daje dva bacanja.

6. minut - 17:7 - I posle tajm-auta nastavljeno je gaženje. Teo precizan za dva poena. Ušli Nedović i Erceg.

6. minut - 15:7 - Nekoliko odličnih odbrana srpskog tima sada je začinjeno zakucavanjem Bjelice. Selektor Turske Ataman je morao da reaguje, pozvao je tajm-aut.

5. minut -13:7 - Treća trojka "orlovaq" iz pet pokušaja, ovaj put Kalinić!

4. minut - 10:7 - Teodosić, koji je prethodnih dana imao očajan procenat šuta, pogodio je trojku iz pevog pokušaja. Prethodno, Iljasova je dao dva poena.

3. minut - 7:5 - Upisao se i Bjelica.

2. minut - 5:5 - Turci su poveli 2:0 preko Muhameda, izjednačio je Kalinić, zatim je Osman ubacio trojku, a uzvratio je Marković.

1. minut - Srpski navijači pevaju: "Ko ne skače, taj je Turčin"...

14:30 - Utakmica je počela...

14:29 - Prva petorka Srbije: Teodosić, Marković, Kalinić, Bjelica, Kuzmić.

14:25 - Intoniraju se himne.

14:24 - Ponovo su navijači Srbije brojniji od pristalica rivala. Ako to nije bilo čudno kada su "orlovi" igrali sa Španijom i Islandom, onda je čudno što naših navijača ima više u duelima sa domaćinom Nemačkom i Turskom.

14:23 - Igrači izlaze na teren...

Evo rasporeda svih današnjih mečeva:

14.30 Turska - Srbija (Grupa B)14.30 Belgija - Češka (Grupa D)15.00 Bosna i Hercegovina - Finska (Grupa A)15.00 Grčka - Slovenija (Grupa C)17.30 Poljska - Izrael (Grupa A)17.30 Letonija - Ukrajina (Grupa D)17.45 Italija - Nemačka (Grupa B)18.00 Makedonija - Gruzija (Grupa C)20.30 Estonija - Litvanija (Grupa D)21.00 Island - Španija (Grupa B)21.00 Holandija - Hrvatska (Grupa C)21.00 Rusija - Francuska (Grupa A)

Srbija je zabeležila sve tri pobede u dosadašnjem toku takmičenja, dok Turska ima skor od dva trijumfa i jednog poraza. Naša selekcija bi pobedom protiv Turske obezbedila prvo mesto u grupi B pred osminu finala. S druge strane, Turci, posle pobede nad Nemačkom, ali i uz podršku velikog broja navijača, žele da osiguraju mesto u osmini finala. Srpski navijači, kojih će sigurno biti manje, trebalo bi da nose "orlove" do nove pobede i nastavka serije.Utakmica između Srbije i Turske igra se od 14.30 časova,.