(VIDEO) SRBIN OSTAVIO AUSTRIJANCE NA CEDILU: Mađari pobedili na Evropskom prvenstvu posle 43 godine

Kiralji ušao u istoriju

Francuska 2016 -

Reprezentacija Mađarske iznenadila je Austriju na startu takmičenja u Grupi F na EVRO 2016 - 2:0 (0:0).

Golove za Mađarsku postigli su Adam Salaj u 62. minutu i Zoltan Stiber u 87.

Austrijanci su od 66. minuta igrali bez Aleksandra Dragovića, štopera srpskog porekla, koji je zbog oštrog starta dobio drugi žuti karton.

All Goals - Austria 0-2 Hungary - 14-06-2016 by Euro-1

Mađarima je ovo prvo učešće na evropskim prvenstvima još od 1972. i odmah su na staru zabeležili pobedu. Zapravo, načinili su iznenađenje, jer su Austrijanci važili za apsolutne favorite na ovom meču.

Austrijanci, koji su u kvalifikacijama za EVRO 2016 bili ubedljivi u grupi sa Šveđanima i Rusima, sa velikim ambicijama došli su u Francusku. Međutim, već na premijeri u Bordou dobili su dva šamara.

Istina, Austrija je bila znatno bolji rival u prvom poluvremenu, stvorila je i nekoliko prilika, među kojima je bila i pogođena stativa Davida Alabe posle 30 sekundi igre. U nastavku su Mađari uspeli da uspostave ravnotežu, a onda i da šokiraju rivala pogotkom u 62. minutu. Kada je četiri minuta kasnije Dragović isključen, Austrijancima više nije bilo spasa. Mađari trijumf overili u finišu iz kontre kada su protivnici bacili sve karte na napad.

U drugom meču Grupe F u 21 sat sastaju se Portugal i Island.

Kraj - 2:0 za Mađarsku!

87. minut - GOOOLLL - 2:0 za MAĐARSKU! STIBER! Austrijanci su se zaleteli, sevnula je kontra Mađara, Stiber je izašao pred golmana Almera i hladnokrvno ga lobovao.

Zoltán Stieber Super Goal HD - Austria vs... by fantasticfootball

79. minut - Klajnhesler je napustio igru, umesto njega u reprezentaciji Mađarske sada je Stiber.

78. minut - Poslednja izmena kod Austrijanaca - Šof umesto Harnika.

73. minut - ŠANSA za AUSTRIJU! Rezervista Sabicer je imao otvoren šut sa desetak metara, ali je poslao preko gola.

69. minut - Izmena i kod Mađara. Izašao je strelac Salaj, a ušao Priskin.

66. minut - CRVENI KARTON! Dobio ga je Austrijanac Aleksandar Dragović. Sudija Turpan mu je pokazao drugi žuti karton zbog žestokog starta đonom na Kadaru.65. minut - Austrijski selektor Koler promenio je napadače - umesto Janka uveo je Okotija.

62. minut - GOOOLLL - 1:0 za MAĐARSKU! SALAJ! Salaj i Klajnhajsler su razmenili nekoliko pasova, da bi na kraju Klajnhajsler proigrao Salaja, koji je izbegao ofsajd zamku, jer je Fuks zakasnio sa izlaskom, i kada se našao pred golmanom Almerom poslao loptu u mrežu.

Ádám Szalai Goal - Austria vs Hungary 0-1 by fantasticfootball

59. minut - Prinudna izmena u Austriji: Sabicer je zamenio povređenog Junuzovića.

55. minut - Odličan šut Džudžaka sa 20-ak metara, ali i dobra intervencija austrijskog golmana Almera.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, izmena nije bilo.

Kraj prvog poluvremena - 0:0

43. minut - PRVA ŠANSA za MAĐARSKU! Džudžak je ostao sam pred golmanom Almerom, malo iskosa sa desne strane, ali je onda traljavo šutirao.

41. minut - ŠANSA za AUSTRIJU! Posle sjajne kombinacije Arnautovića i Junuzovića, lopta je poletela na "drugu stativu", Harnik je uklizao, međutim, nije stigao na vreme da je dobro zahvati, pa je ona završila u gol-autu.

35. minut - Šut Junuzovića i odlična intervencija Kiraljija. Konačno uzbuđenje posle dugo vremena.

22. minut - Posle agresivnog starta Austrijanaca ritam igre je pao. Zato navijači obe reprezentacije daju štimung meču nadglasavajući se.

10. minut - ŠANSA za AUSTRIJU! Junuzović je proigrao Alabu, koji se ponovo našao u prilici, šutirao je, ali direktno u golmana Kiraljija.

18:05 - Mateus čestitao KiraljijuDosadašnji rekorder Lotar Mateus čestitao je novom - Gaboru Kiraljiju, najstarijem igraču u istoriji svetskih prvenstava.

1. minut - STATIVA! Austrijanci su zapretili posle pola minuta - pucao je Alaba, Kiralji je bio savladan, ali je lopta "ostala" na stativi.

David Alaba Hit the post Austria vs Hungary... by music-hd

1. minut - Meč je počeo.

SASTAVI:

AUSTRIJA: Almer - Klajn, Dragović, Hintereger, Fuhs - Harnik, Baumgartlinger, Alaba, Arnautović - Junuzović - Janko.

Selektor: Marselo Koler.

MAĐARSKA: Kiralji - Fiola, Guzmič, Lang, Kadar - Gera - Nemet, Nađi, Klajnhajsler - Salaj.

Selektor: Bernd Štork.

17:59 - Na tribinama je oko 12.000 Austrijanaca i oko 9.000 Mađara.

17:57 - Svi mađarski igrači prvi put igraju na velikom takmičenju

17:55 - Austrijanci protiv tradicijeOve dve reprezentacije sastajale su se 12 puta, a Austrijanci su pobedili samo jednom, na SP 1934. godine - 2:1. Mađari su zabeležili sedam trijumfa, uz četiri remija. Poslednji meč, prijateljskog karaktera, odigrali su 2006, a Mađari su pobedili 2:1 kao gosti.

17:50 - Kiralji ulazi u istorijuMađarski golman Gabor Kiralji ulazi u istoriju kao najstariji učesnik evropskih prvenstava ikada - danas ima 40 godina i 75 dana. Do sada je najstariji bio Lotar Mateus koji je na EVRO 2000 igrao sa 39 godina i 91 danom.