(VIDEO) KRAJ MAĐARSKE BAJKE: Četvorka Belgijanaca za četvrtfinale EP sa Velsom

Mažić opet odličan

Francuska 2016 -

Reprezentacija Belgije pobedila je Mađarsku 4:0 (1:0) u meču osmine finala Evropskog prvenstva u Tuluzu.

1 / 13 Foto: Reuters

Belgija je bila bolji rival i zasluženo trijumfovala, ali Mađari nisu zaslužili ovako ubedljiv poraz.

Neizvesnost oko pobednika je trajala sve do 78. minuta kada je rezervista Bačuaji, samo dva minuta posle ulaska u igru, dao gol za 2:0 i rešio pitanje pobednika. Tri minuta kasnije u strelce se upisao kapiten "crvenih đavola" Azar, a u 91. minutu i Karasko.

"Crveni đavoli" su poveli već u desetom minutu golom Alderverelda i do kraja prvog poluvremena imali su sijaset opasnih kontranapada koje nisu uspeli da pretvore u golove, što zbog individualnih grešaka, što zbog dobrih intervencija najstarijeg učesnika evropskih prvenstava ikada, mađarskog golmana Kiraljija.

Mađari su u nastavku zapretili nekoliko puta i tako održavali tenziju, ali to je trajalo do 78. minuta kada je stavljena tačka na mađarsku bajku u Francuskoj.

Ekipa selektora Marka Vilmotsa je prva na EP u Francuskoj koja je postigla četiri gola!

Belgija će se 1. jula u Lilu za polufinale boriti sa Velsom.

Večerašnju utakmicu u Tuluzu odlično je vodio srpski sudijski tim na čelu sa Miloradom Mažićem, kome je to bio treći meč na turniru u Francuskoj.

TOK MEČA90+3. minut - Kraj utakmice90+1. minut - GOLLLL!!! Karasko za 4:0!Belgija je postigla još jedan gol. Ovog puta u strelce se upisao Karasko 90. minut - Utakmica je produžena za tri minuta

82. minut - Mađari propustili šansu da ublaže porazSalaji je odlično šutirao sa oko 10 metara, a Kurtoa je zaustavio njegov udarac80. minut - GOLLL!!! Azar za 3:0!Belgijanci u transu. Azar je golom praktično potvrdio pobedu Belgije. On je prevario nekoliko mađarskih igrača i sa oko 16 metara pogodio mrežu protivnika

78. minut - GOLLL!!! Bačuaji postiže drugi gol za BelgijuBelgijanci se nalaze na korak od četvrtfinala. Bačuaji je ušao u igru, a onda je posle samo nekoliko minuta zatresao mrežu Mađara. Azar je odlično prošao po levoj strani, a Bačuaji je prosledio loptu u mrežu

68. minut - Centimetri delili Mađare od izjednačenjaPosle prekida sa leve strane lopta je došla na desnu do Juhaša, koji je opalio gađajući suprotni ugao belgijskog gola, ali je bio neprecizan za nekoliko centimetra.

42. minut - Tri šanse u jednom napadu za BelgijuBelgija je nastavila sa napadima. "Crveni đavoli" su u jednom napadu imali tri velike šanse, ali su Kiralji i odbrana Mađarske uspeli da se spasu41. minut - Mađarska konkretnija u napadu u finišu prvog poluvremenaMađarska je zaigrala angažovanije u finišu prvog poluvremena, a Džudžak je šutirao iznad gola39. minut - Prva prilika za Mađare od početka mečaLovrenčič je šutirao sa više od 20 metara, a lopta je otišla tik iznad gola35. minut - Prečka i Kiralji spasili MađareNova velika prilika za Belgiju. De Brujne je izveo slobodan udarac sa 20-ak metara, a Kiralji je uspeo da zakači loptu, koja je potom pogodila prečku i završila je u korneru 25. minut - Belgija dominira od početka mečaBelgijanci su dominantni i posle ranog vođstva. Belgija je uputila osam udaraca ka protivničkom golu, a Mađari samo dva15. minut - Nova velika šansa za Belgiju!De Brujne je izašao sam ispred golmana Mađarske, ali je Kiralji odlično intervenisao

10. minut - Belgija vodi 1:0!

De Brujne je izveo prekid sa leve strane, a Aldervereld je na drugoj stativi sačekao loptu i glavom je poslao u mrežu

6. minut - Velika prilika za BelgijuDe Brujne je centrirao sa leve strane, šutirao je Lukaku, a Kiralji je sigurno intervenisao1. minut - Utakmica je počela20:45 - Navijači su napunili stadion u Tuluzu

20:30 - Poznati su sastavi timova

Mađari su zauzeli su mesto u grupi bez poraza, a postigli su čak šest golova. Belgija je na startu poražena od Italije, a potom je pobedila Republiku Irsku i Švedsku. Belgijanci su favoriti uoči ovog meča.Glavni arbitar meča biće Milorad Mažić, koji predvodi srpsku sudijsku petorku.

Utakmica Mađarska - Belgija igra se u nedelju od 21 sat na stadionu Munisipal u Tuluzu.