(VIDEO) RUSI PRED ELIMINACIJOM: Slovaci golčinama srušili zbornaju

Derbi grupe B

Francuska 2016 -

Fudbaleri Slovačke savladali su Rusiju 2:1 u prvom meču 2. kola grupe B na Evropskom prvenstvu u Francuskoj i došli na korak od plasmana u osminu finala.

Meč je rešen u poslednjoj trećini prvog poluvremena, kada su mrežu golmana Akinfejeva zartresli najpre Vajs u 32. minutu, a zatim i Hamšik neposredno pred poluvreme. Posebno drugi gol Slovaka je efektan i već sada ističe kandidaturu za jedan od najlepših na šampionatu.

Rusi su preko Ušakova 11. minuta pre istekao devedesetog smanjili na 2:1, ali više od toga nisu mogli

U trećem kolu, Slovačka, koja sada ima 4 boda igra protiv Engleske, a Rusija sa jednim bodom praktično mora da savlada Vels. Te utakmice na programu su u ponedeljak, 20. juna od 21 sat.

90+3. minut - Kraj utakmice

89. minut - Zjuba je bio u dobroj prilici, ali je mnogo čekao, pa je izblokiran

87. minut - Novi pokušaj Glušakova

85. minut - Napadi Rusa us sve jači, ali nema prave opasnosti za gol Slovaka

79. minut 1:2 - Rusi su golom Glušakova ostali u igri

67. minut - Rusi imaju inicijativu, ali bez adekvatne završnice

54. minut - Dobar napad Slovaka i udarac Hamšika

46. minut - Nastavljena je utakmica, Rusi su napravili dve izmene na terenu su Babajev i GlušakovDrugo poluvreme

45+1 - Kraj prvog poluvremena

45. minut 2:0 - Kakv gol Hamšika!

42. minut - Dobar udarac Hamšika, ali lopta nije išla u gol

41. minut - Rusija pokušava da napada, ali je utisak da Slovačka deluje stabilnije i sa mnogo samopouzdanja od gola Vajsa

31. minut 1:0 - Sjajna akcija Slovaka i kretanje Vajsa koji je najpre izbegao ofsajd poziciju, a zatim sjajnim driblingom izigrao protivnika i savladao Akinfejeva

28. minut - Udarac Smolova pored gola

26. minut - Dobar pokušaj Hamšika

24. minut - Dobra prilika za Ruse, ali udarac glavom Golovina golman Slovaka lako ukrotio

19. minut - Rusi polako preuzimaju inicijativu, ali nema šani za gol

10. minut - Opasan kontranapad Slovaka, u situaciji 3 na 3 Hamšik je šutirao iskosa sa leve strane ali je njegov šut sa oko 20 metara prohujao iznad prečke gola Rusije.

4. minut - Prvi korner na utakmici, i to za Slovačku. Izveo ga je Robert Mak, ali su Rusi otklonili opasnost.

3. minut - Igor Skoljnikov je zadobio povredu, pa je sudija Damir Skomina morao na kratko da prekine meč. Rus će ipak nastaviti igru.

Rusija - SlovačkaLil - Stadion: Pjer Moro; Gledalaca: 40.000; Sudija: Damir Skomina (Slovenija)Rusija (4-2-3-1): Akinfejev - Smolnikov, V. Berezuckij, Ignaševič, Ščenikov - Kokorin, Nojštader - Golovin, Smolov, Šatov - Dzjuba.Slovačka (4-3-3): Kozačik - Pekarik, Škrtel, Đurica, Hubočan - Kučka, Pečovski, Hamšik - Mak, Vajs, Duda.