(VIDEO) APSOLUTNA SENZACIJA: Ribari sa Islanda izbacili Englesku sa Evra

Bajka traje

Francuska 2016 -

Reprezentacija Islanda načinila je veliko iznenađenje u osmini finala Evropskog prvenstva savladavši Englesku 2:1 (2:1).

Island će se u četvrtfinalu 3. jula sastati sa domaćinom Francuskom.

Da Grci 2006. nisu osvojili titulu prvaka Evrope verovatno bismo o uspehu Islanđana u Francuskoj pričalo kao o najvećem iznenađenju ikada. Ta reprezentacije je na debitantskom učešću na velikom takmičenju stigla do četvrtfinala!

Island je eliminisao reprezentaciju "kolevke fudbala"!

Engleska je u večerašnjem meču u Nici povela več u 3. minutu preko Vejna Runija iz penala, ali su Islanđani pogocima Ragnara Sigurdsona u 6. i Sigtorsona u 18. napravili preokret i, ispostavilo se, postavili konačan rezultat.

Jesu Englezi u nastavku vršili konstantan pritisak, ali nisu bili dovoljno konkretni u završnici da bi došli makar do izjednačenja, pa su ispali.

Tako je reprezentacija Engleske i dalje bez pobede u nokaut fazi takmičenja na evropskim prvenstvima!

I dok se izabranici najplaćenijeg selektora na EVRO 2016 Roja Hodžsona budu vraćali kući, Islanđani će se spremati za pravljenje još jednog, još većeg čuda. Da li je realno da to učine? Saznaćemo 3. jula.

Kraj - 2:1 za Island!

87. minut - Poslednji adut Engleza - Rašford umesto Runija.

83. minut - ŠANSA za ISLAND! Gunarson je u kontri "izlomio" Vilšera i tukao, a Hart je izbio loptu u korner.

79. minut - ŠANSA za ENGLESKU! Kejn je sa sedam, osam metara glavom blago šutirao.

72. minut - Sejvarson je dobro opalio, ali je njegov šut završio preko gola.

OVAKO JE U OVOM TRENUTKU U GLAVNOM GRADU ISLANDA, REJKJAVIKU!

68. minut - I Vilšer je pucao - neprecizno.

60. minut - Još jedan šut preko gola - Dele Ali.

60. minut - Evo i Vardija, zamenio je Sterlinga.

55. minut - KAKAV POTEZ RAGNARA SIGURDSONA! Uhvatio je makazice, ali je Hart odbranio.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Hodžson je na teren poslao Vilšera umesto Dajera.

Kraj prvog poluvremena - Island vodi 2:1!

44. minut - Islanđani su bez problema osujetili sve atake Engleza i sačuvali prednost.

28. minut - STRAŠAN VOLEJ KEJNA! Haldorson je bio na visini zadatka.

18. minut - GOOOLLL! 2:1 za ISLAND! SIGTORSON! Islanđani su strpljivo gradili akciju, na kraju je lopta došla do Sigtorsona, koji je šutirao sa 16, 17 metara, golman Hart ju je zakačio, ali se ona ipak otkotrljala iza gol-linije.

17. minut - I Kejn je pucao iz daljine, takođe preko gola.

15. minut - Opasan pokušaj Dele Alija. Tukao je snažno, ali za malo preko gola.

6. minut - GOOOLLL - 1:1 - RAGNAR SIGURDSON! Islanđani su izjednačili samo dva minuta posle primljenog gola. Posle izvedenog auta Arnason je glavom prebacio loptu na "drugu stativu", a Sigurdson je nekoliko metara ubacio loptu u mrežu.

4. minut - GOOOLLL - 1:0 za ENGLESKU! RUNI iz penala!

3. minut - PENAL ZA ENGLESKU! Golman Haldorson je oborio Sterlinga, a Skomina pokazao na belu tačku.

1. minut - Utakmica je počela.

Engleski selektor Roj Hodžson odlučio se za ofanzivnu varijantu, sa trojicom napadača. Vardi je ostao na klupi.

ENGLESKA: Hart – Voker, Kejhil, Smoling, Rouz – Dajer, Runi, Ali – Staridž, Kejn, Sterling.

ISLAND: Haldorson – Sevarson, Arnason, R. Sigurdson, Skulason – Gudmundson, Gunarson, G. Sigurdson, Bjarnarson – Bodvarson, Sigtorson.

Utakmicu sudi Slovenac Damir Skomina.

20:50 - Islanđani sanjaju...

20:45 - Engleska nikada nije zabeležila pobedu u nokaut fazi na evropskim prvenstvima! Jedini put kad je prošla dalje, učinila je to na penale 1996. protiv Španije i tako stigla do polufinala.

20:40 - Prvo veliko takmičenje, prva utakmica nokaut faze za Islanđane

20:35 - Engleska je do osmine finala stigla kao druga u Grupi B u kojoj je remizirala sa Rusijom (1:1), zatim savladala Vels (2:1), a onda odigrala nerešeno i sa Slovačkom (0:0). Island je osvojio po bod protiv Portugala i Mađarske (obe 1:1), a na kraju je savladao Austriju (2:1) za drugo mesto u Grupi F.