(VIDEO) NIŠTA OD OSVETE IRACA: Grizman za 3 minuta napravio preokret i odveo Francuze u četvrtfinale

Ostrvljani meč završili sa igračem manje

Francuska 2016 -

Fudbalska reprezentacija Francuske plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

1 / 6 Foto: Reuters

Francuska je u Lionu u osmini finala EP posle preokreta pobedila Republiku Irsku 2:1 (0:1). Irci su poveli već u trećem minutu golom Brejdija sa penala. Pobedu domaćinu doneo je Antoan Grizman golovima u 58. i 61. minutu.Irska je meč završila sa fudbalerom manje, pošto je u 66. minutu posle prekršaja nad Grizmanom isključen Dafi.Francuska će u četvrtfinalu, 3. jula igrati u Sen Deniju sa pobednikom meča Engleska - Island. Engleska i Island igraju u ponedeljak.Irci su uoči meča najavljivali da će se osvetiti Francuzima za poraz u baražu za plasman na SP 2010. Francuzi su ndobili Republiku Irsku 1:0, a u revanšu su gubili tim rezulatom. Usledili su produžeci, a u 103. minutu revanša, Anri je posle slobodnog udarca loptu primirio levom rukom, sprečivši je da ode u gol-aut, a onda asistirao Galasu za pogodak koji je "trikolore" odveo na Mundijal.

TOK MEČA90+3. minut - Kraj utakmiceFrancuska je pobedila Republiku Irsku 2:1 i izborila plasman u četvrtfinale EP90. minut - Utakmica je produžena za 3 minuta86. minut - Kakve šanse za ŽiruaVelika šansa za Žirua koji je sa svega 6 metara šutirao pored gola. Samo minut kasnije ponovo šansa za Žirua koji je ponovo bio neprecizan76. minut - Žinjak pogađa prečkuFrancuska je mogla da povisi vođstvo preko Žinjaka, koji je pogodio prečku 66. minut - Irci ostaju sa igračem manjeIrska ostaje sa igraćem manje, pošto je isključen Dafi. Grizman je sam krenuo ka golu Rendolfa, a Dafi ga je oborio na oko 18 metara od gola. Ricoli je pokazao crveni karton Dafiju, a Grizman je iz slobodnog udarca pogodio živi zid

45+1. minut - Gužva u irskom šesnaestercuGužva u šesnaestercu Republike Irske. Pokušali su Grizman, Paje i Žiru, ali je odbrana Iraca odlično intervenisala u svim situacijama42. minut - Nova šansa za IrceNova prilika za Irce. Daf je šutirao glavom sa oko 10 metara posle slobodnjaka, a lopta je završila pored gola40. minut - Jedan irski navijač se kladio da će Brejdi da da prvi gol

35. minut - Francuska dominiraFrancuski fudbaleri dominiraju u drugom delu prvog poluvremena, imaju veći posed lopte, ali i dalje bez promene rezultata24. minut - Pogba pokušava iz slobodnjakaFrancuska je pokušala preko Pogbe iz slobodnog udarca, a Randolf je siguran na golu 21. minut - Nova šansa za IrceIrci dolaze do nove šanse. Marfi je odlično šutirao posle očajne reakcije odbrane Francuske, a Loris je sigurno intervenisao13. minut - Šansa za FrancuzeFrancuzi dolaze do šanse, Grizman je prosledio loptu do Žirua, ali je Daf u poslednjem trenutku sprečio da domaći stignu do izjednačenja10. minut - Francuska agresivnija, ali i dalje bez šanse za domaćina Francuzi su krenuli agresivno posle primljenog gola. "Trikolori" imaju loptu više u posedu, a za prvih 10 minuta izveli su tri kornera. Međutim, Francuzi i dalje bez prave šanse

3. minut - GOLLL!!! Irska vodi 1:0. Brejdi je izveo penal. Lopta je pogodila stativu i završila je u mreži 2. minut - Penal za Irce. Pogba je oborio Longa, a Ricoli je pokazao na penal

1. minut - Utakmica je počela