(VIDEO) PANCERI SKINULI PROKLETSTVO: Nemci pobedili Italiju posle penala i plasirali se u polufinale

Derbi četvrtfinala na EVRO 2016

Francuska 2016 -

Reprezentacija Nemačke plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva pobedom nad Italijom u četvrtfinalu boljim izvođenjem penala.

"Panceri" će se u polufinalu Evropskog prvenstva 7. jula u Marseju sastati sa boljim iz meča Francuska - Island, koji je na programu u nedelju uveče.

All Penalties & Goals HD - Germany 1-1 Italy 02... by fantasticfootball

Posle 90 minuta igre bilo je 1:1, a isti rezultat bio je na snazi i posle produžetaka.

Nemačka je povela golom Mesuta Ozila u 65. minutu, a izjednačio je Leonardo Bonući iz jedanaesterca u 78.

A onda je usledila drama u penal seriji! Čak šestorica igrača, po trojica iz obe reprezentacije, promašila su penale, od čega je Bastijan Švajnštajger imao "meč loptu", na kraju pete serije. Pre nemačkog kapitena neprecizni su redom bili Zaza, Miler, Ozil, Pele i Bonući.

Zatim su naredna šestorica izvođača bila precizna, dok Manuel Nojer nije odbranio šut Mateu Darmjanu u devetoj seriji, posle čega je Jonas Hektor odveo svetske šampione u polufinale EVRO 2016.

Kada se podvuče crta, ekipa predvođena selektorom Joakimom Levom zasluženo se našla među četiri najbolje u Evropi, jer je tokom dva sata borbe bila bolji rival.

Ovo je prvi put u istoriji velikih takmičenja, bilo svetskih bilo evropskih prvenstava, da su Nemci bili bolji od Italijana, pa makar i posle penala. Zato se može reći da su "panceri" skinuli to prokletstvo!

PENALI:

6:5 za NEMAČKU - HEKTOR za POLUFINALE!

5:5 - Darmjanov šut odbranio je Nojer!

5:5 - Boateng

5:4 za Italiju - De Šiljo od prečku u gol.

4:4 - Kimih

4:3 za Italiju - Parolo!

3:3 - Humels je savladao Bufona.

3:2 za Italiju - Đakerini rutinski!

2:2 - Švajnštajger je propustio meč loptu! Tukao je preko gola!

2:2 - Ni Bonući nije pogodio! Nojer je odbranio!

2:2 - Draksler je izjednačio!

2:1 za Italiju - I Pele je neprecizan!

2:1 za Italiju - I Ozil je promašio - pogodio je stativu!

2:1 za Italiju - Barzalji

1:1 - Miler je šutirao, a Bufon odbranio!

1:1 - Zaza je promašio! Pucao je preko gola!

1:1 - Kros

1:0 za Italiju - Insinje

Kraj drugog produžetka - 1:1!

120. minut - Zaza je ušao, izašao je Kjelini.

119. minut - Pucao je Ozil, Bufon je odbranio.

113. minut - Pokušali su i Italijani. Šutirao je Insinje, ali je Nojer bio siguran.

108. minut - Insinje je zamenio Edera.

NEMAČKA je poslednji put igrala produžetke na evropskim prvenstvima u finalu 1996, kada je savladala Češku 2:1.

107. minut - ŠANSA za NEMAČKU! Draksler je uspeo da šutne preko glave iz blizine iako je bio okružen italijanskim defanzivcima. Ipak, lopta je otišla preko gola.

106. minut - Počeo je drugi produžetak.

Kraj prvog produžetka - Ništa zanimljivo se nije dogodilo u minulih 15 minuta.

91. minut - Počeo je prvi produžetak.

Kraj drugog poluvremena - 1:1! Slede produžeci...

89. minut - Opalio je De Šiljo snažno, ali je pogodio spoljnji deo mreže.

86. minut - Prva izmena kod Italijana - Darmjan umesto Florencija.

81. minut - Opasna kontra Italijana, ali su posle šuta Pelea dobili samo korner.

78. minut - GOOOLLL - 1:1! BONUĆI iz penala!

77. minut - PENAL za ITALIJU! Florenci je centrirao, Kjelini glavom hteo da prebaci loptu, ali ju je u skoku rukom udario Boateng, pa je Kasai pokazao na belu tačku.

74. minut - ŠANSA za ITALIJU! De Šiljo je probio levom krilu i centrirao, Pele opalio na prvu, ali preko gola.

72. minut - I druga prinudna izmena kod Nemaca - povređenog Gomeza zamenio je Draksler.

68. minut - KAKVE MAJSTORIJE GOMEZA I BUFONA! Nemački napadač je sjajno šutirao petom, a italijanski golman čudesno odbranio!

65. minut - GOOOLLL - 1:0 za NEMAČKU! OZIL! Gomez je fantastično proigrao Hektora, koji je maltene sa korner linije vratio loptu na peterac, a Ozil bio brži od De Šilja i Đakerinija i zakucao je u mrežu.

64. minut - Kao i u prvom, i u drugom poluvremenu Nemci "čuvaju" loptu. U ovih 15 minuta imali su u je svom posedu 60 odsto vremena.

54. minut - VELIKA ŠANSA za NEMAČKU! Gomez je spustio loptu Mileru, koji ju je pomerio na levu nogu i snažno i precizno šutirao, ali je Florenci akrobatskim skokom spasao svoju mrežu.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena - 0:0!

Zanimljivo, iako su Nemci sve vreme imali inicijativu, Italijani su uputili više šuteva, s tim da nijedan osim onaj Sturara nije predstavljao pretnju po Nojera.

45. minut - Borba se rasplamsala u poslednjih nekoliko minuta.

43. minut - ŠANSA za ITALIJU! Đakerini je izbegao ofsajd poziciju i prošao do korner linije odakle je dao "povratnu", na loptu je naleteo Sturaro, čiji je šut izblokirao Boateng.

42. minut - Letela je lopta po kaznenom prostoru Italijana dok nije stigla do Milera na 11 metara od gola, ali je on loše šutirao, pa je Bufon odbranio.

ŠVAJNŠTAJGER je izjednačio rekord Miroslava Klosea - ovo mu je 37. meč na velikim takmičenjima (evropskim i svetskim prvenstvima).

41. minut - Gomez je probao glavom, ali neprecizno.

28. minut - Posed lopte 64:34 odsto u korist Nemaca.

27. minut - PONIŠTEN GOL ŠVAJNIJU! Opravdano, zbog faula nad De Šiljom.

23. minut - Nemci sve jače stiskaju Italijane, koji imaju problem da iznesu loptu sa svoje polovine.

20. minut - Prvi uzdasi na tribinama, i to nemačkih navijača. Humelsova lopta je došla do Gomeza, koji nije dobro reagovao pred golom Italijana.

16. minut - Kao što je i najavljeno, Švajni je na terenu umesto Kedira. Čim je kročio na teren, Nojer mu je predao kapitensku traku.

15. minut - Prvi šut u okvir gola. Uputio ga je Florenci, ali slabo.

14. minut - Kedira se povredio, traži izmenu, Švajnštajger se srpema da uđe.

Koreografija nemačkih navijača

12. minut - Kako se i očekivalo, Nemci drže loptu. Još se "ispipava puls", nema rizika u igri, samim tim ni šansi.

1. minut - Meč je počeo!

Selektor Nemačke Joakim Lev je promenio sistem igre u 3-5-2, pa u timu nije bilo mesta za Drakslera i Gecea.

Selektor Italije Antonio Konte zbog suspenzija i povreda među "najboljih 11" nije uvrstio Motu, Kandrevu i De Rosija.

NEMAČKA: Nojer – Hevedes, Boateng, Humels – Hektor, Kedira, Kros, Ozil, Kimik – Gomez, Miler.

ITALIJA: Bufon – Barzalji, Bonuči, Kjelini – Florenci, Sturaro, Parolo, Đakerini, De Šiljo – Pele, Eder.

Sudija: Viktor Kasai (Mađarska)

20:58 - Minut ćutanja za žrtve terorističkog napada u Bangladešu, gde je poginulo mnogo Italijana, zbog čega "azuri" nose crne florove na rukavima dresova.

20:50 - Ona navija za Gracijana Pelea

20:40 - Duel svojice najboljih golmana današnjice

20:35 - Pakao za Italijane

Kako Ljubinko Drulović vidi duel u Bordou, ali i ostale četvrtfinalne parove, pročitajte OVDE.

20:30 - Kros ceni rivala, "azuri" hoće senzaciju

Kako su iz tabora oba rivala najavili večerašnju utakmicu, saznajte OVDE.

20:25 - Šetnja kroz svlačionicu "Novog stadiona"

20:22 - Navijačko ludilo u Bordou

20:18 - Genijalno!

20:14 - "Panceri" ubedljivi u martuNemačka i Italija odigrale su prijateljsku utakmicu 29. marta, a "panceri" su bili ubedljivi - 4:1.

20:11 - Italija - Nemačka 4:3 - utakmica veka!Polufinalni okršaj Nemačke i Italije na Svetskom prvenstvu 1970. godine u Meksiko Sitiju, koji su "azuri" dobili posle produžetaka 4:3, proglašen je "utakmicom veka", najviše zahvaljujući ludnici u dodatnih pola sata igre. Naime, Italija je vodila od osmog minuta golom Roberta Bonisenje, a uporni (Zapadni) Nemci izjednačili su u 90. pogotkom Karl-Hajnca Šnelingera. A onda je usledilo fudbalsko ludilo. Legendarni Gerd Miler je doneo vođstvo „pancerima” u 94, zatim su tvorci novog preokreta na meču bili Tarcisio Burnjič i Điđi Rivera, koji su mrežu tresli u 98. i 104. minutu. Goleada je nastavljena i u drugom produžetku drugim Milerovim pogotkom u 110, a konačan rezultat postavio je Đani Rivera samo minut kasnije. Na žalost po Italijane, na tom Mundijalu nisu osvojili titulu, jer ih je u finalu Brazil, predvođen Peleom, deklasrirao sa 4:1.Italija i Nemačka samo jednom su se srele u direktnoj borbi za trofej. Bilo je to 1982. godine u Španiji, gde su "azuri" trijumfovali 3:1 i postali svetski prvaci. Na evropskim prvenstvima sreli su se tri puta. U Nemačkoj 1988. bilo je 1:1, a u Engleskoj 1996. - 0:0. Taj prvi remi odgovarao je obema ekipama, jer su obe prošle u polufinale, dok je ovaj drugi označio eliminaciju Italije. Pre četiri godine "azuri" su u polufinalu pobedili 2:1, a dvostruki strelac bio je Mario Baloteli.

20:05 - Nemačka nikada nije pobedila Italiju na zvaničnim takmičenjima!Italija znatno uspešnija u međusobnim duelima. Ove dve reprezentacije (kada se uračunaju i rezultati Zapadne Nemačke) sastajale su se 33 puta, "azuri" su zabeležili 15 pobeda, uz deset remija i samo osam poraza. Zanimljivo je da „panceri” nikada nisu savladali ovog ljutog rivala na velikim takmičenjima!

20:00 - Najtrofejnije evropske nacijeNemačka i Italija su najtrofejnije fudbalske nacije u Evropi. Posle Brazila (pet) najviše puta su bile planetarni šampioni – po četiri puta, dok su na evropskim prvenstvima "panceri" uspešniji sa tri titule, naspram jedne "azura".