RUSI ISPALI, FRANCUZI SLAVE: Vels razbio Zbornaju za prvo mesto, Englezi prošli dalje kao drugi

Slovaci na čekanju

Francuska 2016 -

Reprezentacija Velsa pobedila je Rusiju 3:0 (2:0) u utakmici poslednjeg, 3. kola Grupe B na Evropskom prvenstvu u Francuskoj i zauzela prvo mesto.

U drugom meču Grupe B Engleska i Slovačka su odigrale bez golova.

Vels je u osminu finala prošao kao prvoplasirani sa šest bodova, Engleska sa pet bodova ide među 16 najboljih u Evropi sa drugog mesta, dok trećeplasirana Slovačka sa četiri mora da sačeka rasplet u ostalim grupama, ali je realno očekivati da i ona prođe dalje.

Kući idu Rusi koji su u tri utakmice osvojili smao bod.

Velšani su razbili Ruse i rezultatski i igrački. Sve tri gola dali su im na isti način. Asistencija bi išla kroz odbranu "zbornaje", a strelci su loptu prihvatali iza njenih leđa i uspevali da savladaju inače dobrog golmana Akinfejeva.

Golove za Vels su postigli Remzi u 11, Tejlor u 20. i Bejl u 67. minutu.

Geret Bejl je za sada jedini učesnik EP sa tri postignuta gola.

Ako je Vels najprijatnije iznenađenje šampionata u Francuskoj, jer je kao debitant na velikim takmičenjima zauzeo prvo mesto u grupi, onda je Rusija najneprijatnije.

Organizator EP se sigurno obradovao odlasku Rusa kući, jer su njihovi navijači pravili mnogo problema do sada.

Vels će u osmini finala za rivala imati neku od trećeplasiranih ekipa iz grupa A, C ili D, u zavisnosti ko prođe dalje.

Kraj - 3:0 za VELS!

85. minut - Rusima se ne da da daju ni počasni gol

GERET BEJL se izdvojio na vrhu liste strelaca EP kao jedini sa tri gola.

67. minut - GOOOLLL - 3:0 - BEJL! I treći gol na istu foru. Ponovo je asistencija išla kroz rusku odbranu, ovaj put zabeležio je Remzi, Bejl je izašao sam pred Akinfejeva i matirao ga.

55. minut - Bejl je pokušao da zatrese mrežu, šutirao je iako je bio previše iskosa sa desne strane, a Akinfejev je za svaki slučaj uspeo da zakači loptu i time otkloni opasnsot.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Aleksej Berezucki zamenio je brata Vladimira u reprezentaciji Rusije.

Kraj prvog poluvremena - Vels ima ubedljivu prednost 2:0.

30. minut - ŠANSA za VELS! Vouks je šutirao sa desetak metara, a Akinfejev je u padu nogom odbranio.

27. minut - PRVA ŠANSA za RUSE! Kreirao ju je golman Akinfejev?! Ispucao je loptu preko celog terena, ona je došla do Dzjube, koji je šutirao u padu, ali je golman Henesi pravovremeno izleteo i odbranio.

20. minut - GOOOLLL - 2:0 za VELS - TEJLOR! Ponovo je lopta išla kroz odbranu Rusije, Tejlor se našao "oči u oči" sa Akinfejevim, ruski golman je odbranio prvi pokušaj reprezentativca Velsa, ali nije mogao i drugi. Ovaj put asistenciju je upisao Bejl. Levi bek Tejlor je postigao "prvenac" za nacionalni tim.

11. minut - GOOOLLL - 1:0 za VELS - REMZI! Fantastičan pas Alena, Remzi je ostao sam pred Akinfejevim i hladnokrvno reagovao.

1. minut - Velšani su već opasno zapretili. Pucao je Bejl, a Akinfejev je odbranio. Na odbijenu loptu zaleteo se Remzi, ali je bio u ofsajdu.

1. minut - Utakmica je počela.

RUSIJA: Akinfejev - Smolnikov, Berezucki, Ignaševič, Kombarov - Glušakov, Mamajev - Kokorin, Širokov, Smolov - Dzjuba.

VELS: Henesi - Čester, Vilijams, Dejvis - Ganter, Ledli, Alen, Tejlor - Remzi, Bejl - Voks.

Sudi: Jonas Erikson iz Švedske.

20:50 - Specifičan stajling ruskih navijača

20:40 - Atmosfera na stadionu

20:37 - Ruskinje su spremne...

20:33 - Rusima "leže" VelšaniRusima "leže" Velšani, bar tako kaže istorija. "Zbornaja" je dobila tri od ukupno četiri duela, a jednom je bilo nerešeno.

20:25 - Rusija je osvojila bod protiv Engleske (1:1) golom u poslednjim trenucima, a onda je izgubila od Slovačke 1:2. Vels je savladao Slovačku 2:1, a onda je poražen od "gordog Albiona" primivši gol duboko u sudijskoj nadoknadi vremena.