(VIDEO) ISTORIJSKA POBEDA: Severna Irska savladala Ukrajinu i zabeležila prvi trijumf ikada na EP

Radost debitanta

Francuska 2016 -

Reprezentacija Severne Irske pobedila je Ukrajinu 2:0 (0:0) u utakmici drugog kola Grupe C na EVRO 2016.

1 / 3 Foto: Reuters

Strelci su bili štoper Geret Mekoli u 49. minutu i rezervista Nil Mekgin u 96!

Učešće na turniru u Francuskoj je debitantsko za Severnu Irsku na evropskim prvenstvima, pa je današnja pobeda njen prva - istorijska.

Takođe, i Mekoli će ostati zapisan u istorijskim knjigama kao drugi najstariji strelac na kontinentalnim šampionatima. Danas ima 36 godina i 194 dana. Stariji strelac od njega je samo Austrijanac Ivica Vastić, koji je imao 38 godina i 257 dana kada je 2008. dao gol protiv Poljske.

Severna Irska sada ima tri boda, koliko i Nemačka i Poljska, koje se sastaju večeras u 21 sat. Ukrajina je bez bodova.

Utakmica u Lionu je bila prekinuta u 57. minutu zbog grada veličine oraha. Međutim, sudija Kralovec je posle samo nekoliko minuta, kada su se uslovi poboljšali, vratio igrače na teren.

Kraj - 2:0!

90+6. minut - GOOOLLL - 2:0! Mekgin!

69. minut - Pokušaj Kovalenka. Tukaoje sa 18 metara, ali pored gola.

19:15 - Ni četiri minuta nije trajao prekid. Grad je prestao da pada, pa je meč nastavljen.

57. minut - Utakmica je prekinuta zbog grada! Grad veličine oraha naterao je sudiju Pavela Kraloveca iz Češke da pošalje igrače u svlačionice.

51. minut - ŠANSA ZA UKRAJINU! Ukrajinci su se trgli posle primljenog gola. Seleznjov je bio u odličnoj poziciji, šutirao glavom, ali je Mekgavern odbranio.

49. minut - GOOOLLL - 1:0 za SEVERNU IRSKU! MEKOLI! Norvud je izveo prekid, a Mekoli glavom zakucao loptu u mrežu. Ovo je prvo učešće Severne Irske na EP, a Mekoli je ušao u istoriju svoje reprezentacije kao prvi strelac. Takođe, on je drugi najstariji strelac na EP. Danas ima 36 godina i 194 dana. Austrijanac Ivica Vastić je imao 38 godina i 257 dana kada je 2008. dao gol protiv Poljske.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Loše prvo poluvreme - 0:0

34. minut - PRVA ŠANSA na meču! Prednost Ircima mogao je da donese Kethart, posle kornera Vorda, ali je glavom šutirao pored gola.

20. minut - Dosadna utakmica u LionuI dalje nema golova u Lionu10. minut - Bez pravih šansi u prvih 10 minutaU prvih 10 minuta nema ni šansi, ali ni golova. Ali zato navijači na tribinama briljiraju

1. minut - Utakmica je počela.

UKRAJINA: Pjatov – Fedecki, Kačeridi, Rakicki, Ševčuk – Sidorčik, Stepanenko – Jarmolenko, Kovalenko, Konopljanka – Seleznjov.

SEVERNA IRSKA: Mekgovern – Hjuz, Kethart, Mekoli, Dž. Evans – Dejvis – Vord, K. Evans, Norvud, Dalas – Vašington.

17:50 - Navijači su već zagrejani

17:45 - Evo podsećanja na poraze Ukrajine i Severne Irske u prvom kolu

Germany 2-0 Ukraine | All Goals | EURO 2016 by BlaineDewey