(VIDEO) SRBIN SPREČIO SENZACIJU: Mađarska autogolom u 88. minutu do boda protiv Islanda

Drama u Marseju

Francuska 2016 -

Fudbaleri Islanda su posle remija sa Portugalom (1:1) u drugom kolu Evropskog prvenstva igrali nerešeno i sa Mađarskom (1:1).

Ključni detalji meča u Marseju, koji je imao predigru u sukobima mađarskih huligana i francuske policije desio se u 36. minutu kada je Sigurdson realizovao jedanaesterac i u 88. minutu, kada je nakon prodora Nemanje Nikolića Sevarson postigao autogol.

Pred poslednje kolo, Mađarska ima 4 boda, a Island 2. U poslednjem kolu grupne faze, u sredu 22. juna, Mađarska se sastaje sa Portugalom, a Austrija igra protiv Islanda.

Tok meča

90. + 2. minut - Slobodan udarac za Island, ali nema gola

88. minut - Prodor Nikolića i nakon centaršuta Sevarson je postigao autogol

87. minut - Island je na pragu nove senzacije

82. minut - Golman Islanda deluje veoma sigurno

72. minut - Pritisak Mađara je sve jači, pokušao je i Bode

66. minut - Džudžak je pokušao iz slobodnog udarca

60. minut - Sigurdson je imao zicer, ali sada nije pogodio

59. minut - Opsada gola Islanda traje i sve eje jača, ali i dalje nema udarca u okvir gola Haldorsona

54. minut - Mađari su posle duela u šesnaestercu Islanda tražili jedanaesterac, ali od toga nema ništa

51. minut - Igra se uglavnom na sredini terena

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Drugo poluvreme

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

38. minut PENAL ZA ISLAND! 0:1 - Kiralji je ispustio loptu, a potom je nakon gužve sviran penal za Island, koji je Sigurdson pretvorio u vođstvo

34. minut - Klajnhesler je dobro šutirao, ali nije pogodio okvir gola Islanda

31. minut - VELIKA ŠANSA ZA ISLAND! - Gudmundson je okrenuo jednog defanzivca Mađarske izbio sam pred Kiraljija, ali je najstariji učesnik šampionata sjajno odbranio

22. minut - Igra se sa mnogo duela, ali sporije i bez šansi

16. minut - Nema uzbuđenja ni pred jednim golom

9. minut - Bodvarson je prvi igrač Islanda koji je zapretio Kiraljiju

5. minut - Mađari imaju inicijativu, na startu meča, lopta je pred kaznenim prostorom Islanda

1. minut - Počela je utakmica

Prvo poluvreme

Tuča na stadionu

Mađarski navijači, koji se nalaze na stadionu u Marseju, sukobili su se sa policijom pre meča.

Sastavi

Stadion: Velodrom.Kapacitet: 67.394Sudija: Sergej Karašev (Rusija).

Island: Haldorson - Sevarson, R. Sigurdson, Arnason, Skulason - Gudmundson, G. Sigurdson, Gunarson, Bjarnason - Sigtorson, Bodvarson.

Mađarska: Kiralji - Lang, Guzmič, Juhaš, Kadar - Klajnhesler, Gera, Nađi - Štiber, Priškin, Džudžak.

Posle prvog kola Mađarska ima tri boda, pošto je savladala Austriju sa 2:0, dok Island nakon iznenađenja i remija sa Portugalom 1:1 ima bod.