(VIDEO) KRISTIJANO TRAGIČAR: Ronaldo promašio penal, Portugalu bod i protiv Austrije

Odlučuje treće kolo

Francuska 2016 -

Fudbaleri Portugala i Austrije odigrali su bez golova u poslednjem meču grupe F, čime je zatvareno drugo kolo na Evropskom prvenstvu u Francuskoj.

1 / 2 Foto: Reuters

Bio je to meč, koji as Reala Portugalac Kristijano Ronaldo neće lako zaboraviti. On je u 78. minutu promašio jedanaexterac, a zatim mu je zbog ofsajda poništen gol.

Portugal je bio nadmoćan pogodio čak dve stative, pošto je pre Ronalda i šut Nanija završio na okviru gola, a sjajno je svih devedeset minuta branio golman Austrije Almer.

Posle dva kola, Portugal ima samo dva boda i obavezu da 22. juna savlada Mađarsku (koja ima 4 boda), pošto Island, koji takođe ima dva boda, igra protiv Austrije, koja u taj meč ulazi sa bodom.

Tok meča

90+3. minut - Kraj!

86. minut - Ronaldov gol je opravdano poništen zbog ofsajda

78. minut PENAL ZA PORTUGAL - Ronaldfo je kr4enuo ka lopti, koja je bila u petercu, a pošto je povučen za dres Ricoli je pokazao na penal. As Reala je pogodio stativu!

71. minut - Igra se na jednoj polovini terena - austrijskoj

63. minut - Slika na terenu - Portugalci su nadmoćni, ali golova nema

55. minut - Portugal ima inicijativu, ali ne uspeva da je materijalizuje, jer Almer sjajno brani

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, a na samom startu Ilsanker je opasno zapretio. Njegov udarac iz daljine Rui Partrisio je krajnjim naporom zaustavio

Drugo poluvreme

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

41. minut - Neprijatna situacija pred golom Portugala, posle slobodnog udarca za Austriju, ali niko od napadača nije uspeo da je zahvati i pošalje u gol

38. minut - Ronaldo nije zahvatio loptu kako je želeo, pa je golman Austrije upisao još jednu odbranu

29. minut - Nani je bio u izglednoj šansi, ali je posle njegovog udarca glavom lopta završila na stativi

22. minut - Najbolji igrač Portugala pronašio je zicer

19. minut - Ronaldo je večeras sa 128 nastupa postao rekorder u Portugala

13. minut - Nani se iznenada našao u šansi ali ga je Almer zaustavio

8. minut - Igra se brzo i bez šansi

3. minut - Prvo je Pepe naterao golmana Portugala na paničnu intervenciju, a potom su Austrijanci imali prvu šansu na meču. Šut Harnika glavom nije bio dovoljno precizan

1. minut - Počela je utakmica

Prvo poluvreme

Ronaldo se sprema za meč

Posle lošeg izdanja u prvom meču, as Reala, se nada prvencu na šampionatu

Sastavi

PORTUGAL: Patrisio – Vieirinja, Pepe, R. Karvaljo, Gereiro – Kvarežma, V. Karvaljo, Mutinjo, Gomeš – Nani, Ronaldo.

AUSTRIJA: Almer – Klajn, Predl, Hintereger, Fuhs – Ilsanker, Baumgartlinger – Harnik, Alaba, Arnautović – Sabicer.

Obe ekipe u meč ulaze sa imperativom pobede, jer su Portugalci na startu remizirali sa Islandom (1:1), dok je Austrija poražena od Mađarske (2:0). Ova utakmica je posebno važna, nakon što su u meču drugog kola Island i Mađarska remizirali (1:1), pa pred poslednje kolo Mađarska ima 4, a Island 2 boda.