(VIDEO) KVAREŽMA PONOVO JUNAK: Portugal sa penala izbacio Poljsku i otišao u polufinale

Borba za polufinale

Francuska 2016 -

Fudbaleri Portugala plasirali su se posle boljeg izvođenja penala u meču sa Poljskom (5:3), u polufinale Evropskog prvenstva, gde će se sastati sa boljim iz duela Belgija - Vels, koji se igra u petak u 21 sat.

Fudbaleri Portugala i Poljske odigrali su nerešeno devedeset minuta na stadionu Velodrom u Marseju. U prvom poluvremenu, koje je počelo golom Levandovskog već u drugom minutu, bilo je šansi, dinamike, borbenosti, lepih akcija, kao ona kojom je Rikardo Sančez u 32. minutu izjednačio na 1:1, čime je postao najmlađi strelac nokaut faze evropskih prvenstava.

U nastavak meča, oba tima ušla su opreznije, ptomena rezultata, a ni izgklednih šansi bilo nije, pa se otišlo u produžetke.

A u produžetku golova bilo nije. Portugalci su imali više od igre, ali nijedan od golmana nije bio ozbiljno ugrožen, pa je o polufinalisti odlučivano sa penala.

Blaščikovski je u penal seriji promašio sedmi šut, što je Kvarežma pretvorio u trijumf Portugala, koji u poslednjih 5 mečeva nije pobedio nakon 90. minuta.

Penali

120. minut - Dinamičan drugi produžetak, ali bez golova, čekaju nas penali

Kratak prekid izazvao je navijač koji je uleteo na teren!

109. minut - U drugom produžetku, lopta je više kod Poljaka

Na 15 minuta smo od penala, koje su Poljaci već izvodili kada su pobedili Švajcarsku i ušli u četvrtfinale

105. minut - Kraj prvog produžetka

103. minut - Prvo je Levandobvski ubacio u prazno, ali niko nije zahvatio loptu pred golom Portugala, a zatim je nani naterao Fabijanskog da uhvati loptu, posle šuta

101. minut - Portugal ima više od igre, ali šansi nema

92. minut - Ronaldo, a u nastavku ni Sančez nisu pogodili, čak ni ugrozili Fabijanskog

91. minut - Počeo je prvi nastavak

Oba tima će kao i u osmini finala (Poljska protiv Švajcarske, a Portugal sa Hrvatskom) prolaz u polufinale pokušati da izbore u produžetku. Poljaci su pre nekoliko dana posle penala slavili, a Portugal je golom Kvarežme u 117. minutu stigao u četvrtfinale.

Produžeci

90+3. minut - Kraj drugog poluvremena

90+3 minut - Četvrti sudija na meču Srbin Milorad Mažić je pokazao da se igra još 3. minuta

88. minut - Grub start na Mutinja, koji je od rivala dobio lakat u glavu. Kaputka je pužuteo

86. minut - Ronaldo se obrukao! Promašio je loptu, ofsajda nije bilo i čini se da ga je baš to omelo da bolje reguje, kada se obreo pred Fabijanskim. Nije uspeo da ukroti centaršut

85. minut - Ono što gledamo poslednjih nekoliko minuta staje u jednu reč - OPREZ! Da se ne primi gol

81. minut - Jedno uklizavanje defanzivaca, posle pasa upućenog ka Ronaldu, moglo je skupo da košta Poljake. Na njihovu sreću lopta je kraj stative otišla u korner

78. minut - Udarac Portugalaca, brani fabijanski

74. minut - Grosicki je probao, ali je lopta otišla daleko pored gola

68. minut - Sjajna šansa za Miilika i fenomenalna odbrana golmana Portugala

65. minut - Bomba Sedrika sa 25 metara otišla je tik pored stative

60. minut - Lep potez Ronalda

56. minut - Ronaldo je probao, ali je lopta završila u spoljnem delu mreže

55. minut - Portugal ima inicijativu, aline i prave šanse

49. minut - Kao i na startu meča, Levandovski preti prvi

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Drugo poluvreme

45+1. minut - Završeno je prvo poluvreme

42. minut - Igra se brzo i između dva šesnaesterca, sada ima manje uzbuđenja, ali je i dalje vrlo dinamično

33. minut - GOOOOOOL 1:1 - Perfektna akcija Portugalaca, koju je krunisao Renato Sančez, najmlađi strelac u istoriji nokaut fatze na šampionatima Evrope

30. minut - As Reala je pao u šesnaestercu, ali nije bilo penala

28. minut - Ronaldo je prvi put terao Fabijanskog da brani

22. minut - Polajci su opasni iz kontri, prete sa svih strana

16. minut - Ronaldo je pokušao iz slobodnjaka, ali je lopta stigla samo do živog zida! U kontri je pokušao Levandovski

9. minut - Portugalci pokušavaju da napadnu, ali ne uspevaju da ugroze gol Fabijanskog, jer ih Poljaci seku u blizini 16 metara

2. minut - GOOOOOOOL 1:0! Levandovski konačno! Kiks Sedrika i pogodak koji Poljaci dugo čekaju

1. minut - Počela je utakmica

Prvo poluvreme

Virdžinija prognozira Starleta Virdžinija je po već oprobanom receptu rezultat ispisala na grudima. Po njoj pobeđuje Poljska sa 1:0.

Navijači su spremni

Sastavi

PORTUGAL: Rui Patrisio, Sedrik, Fonte, Pepe, Gereiro, Silva, Karvaljo, Sančez, Mario, Nani, Ronaldo.

POLJSKA: Fabijanski, Šišček, Glik, Jedržejcik, Pazdan, Blaščikovski, Krikoviak, Mačinski, Grosicki, Milik, Levandovski.

Tok meča

Najbolji fudbaler Portugala Kristijano Ronaldo protiv Poljske ima priliku da uđe u istoriju kao najbolji strelac u istoriji evropskih prvenstava. Ukoliko Ronaldo bude strelac u Marseju u prvom četvrtfinalnom meču EP, to će mu biti deveti gol na kontinentalnim šampionatima, čime bi se izjednačio sa legendarnim Francuzom Mišelom Platinijem. Kristijano

Ronaldo je dosad na EP u Francuskoj postigao dva gola, i to oba protiv selekcije Mađarske u grupi.