(VIDEO) DRAMA U POLJSKOJ: Nemačka posle penala pobedila Englesku za finale EP

GOLMAN PANCERA JUNAK

Fudbalska reprezentacija Nemačke plasirala se u finale Evropskog prvenstva za mlade u Poljskoj pošto je večeras u Tihom pobedila selekciju Engleske posle boljeg izvodjenja jedanaesteraca sa 6:5.

Nakon 120 minuta igre rezultat je bio 2:2, da bi Nemčka nakon penala bila bolja sa 4:3.

Junak Nemačke bio je golman Julijan Polersbek koji je u penal seriji odbranio dva jedanaesterca, a odlučujući u petoj seriji. On je tada zaustavio udarac Nejtana Redmonda.

Kada je reč o regularnih 90 minuta igre, Nemačka je povela u 35. minutu, strelac je bio Davi Zelke, ali je samo šest minuta kasnije izjednačenje Engleskoj doneo Demaraj Grej. Engleska je u 50. minutu preokrenula rezultat pogotkom Abrahama, da bi Feliks Plate dvadeset minuta kasnije poravnao na 2:2.

U dodatnih 30 minuta igre golova nije bilo pa je odluka o tome koja će ekipa u finale pala nakon penala.

U drugom polufinalu kasnije večeras sastaju se Španija i Italija.