(KURIR TV) PARTIZANOVA BUDUĆNOST JE OLIMPIJAKOS: Srpski šampion bolji od crnogorskog, na redu je grčki velikan

Korak bliži Ligi šampiona

Fudbaleri Partizana odigrali su bez golova sa ekipom Budućnosti u Podgorici revanš drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

S obzirom na pobedu 2:0 u prvom meču u Beogradu, srpski prvak se plasirao u treće kolo, u kome će se sastati sa Olimpijakosom.

"Najbolje od svega je da smo prošli dalke. Ima mnogo stvari koje mi se ne sviđaju, ali mi ćemo to popravljati", rekao je trener Partizana Miroslav Đukić za TV Arenu sport odmah posle utakmice.

Sledeća evropska prepreka "parnog valjka" su crveno-beli iz Pireja.

"Radi se o velikom protivniku, moraćemo mnogo bolje ako želimo da prođemo", dodao je Đukić.

Partizan je svoje navijače razočarao u Podgorici. Budućnost je mnogo bolje ušla u meč, bila znatno opasnija u prvih pola sata, a crno-beli su se trgli tek kada je Vlaisavljević pogodio stativu.

U nastavku prvog poluvremena Ostojić se "revanširao" domaćinu, jer je iz odlične pozicije takođe uzdrmao okvir gola.

Ritam igre u drugom poluvremenu bio je izuzetno spor. Crno-beli, očigledno kvalitetniji i fizički bolje pripremljeni, diktirali su ritam, a njima je odgovarala uspavanka.

Uzbuđenja su viđena tek u poslednjih desetak minuta kada je Budućnost krenula na sve ili ništa i stvorila nekoliko prilika, a tada se istakao golman Kljajić.

Nema dileme da je dalje prošao bolji rival. Međutim, za crno-bele je Budućnost već sad predmet prošlosti, jer u subotu dočekuju Mačvu na startu Superlige, a sledeće nedelje i moćni Olimpijakos.

Donekle, ali samo donekle, opravdanje za lošu i beskrvnu igru Partizana u Podgorici može da predstavlja sparina, kao i činjenica da je tek uvod sezone.

Međutim, nekoliko stotina "grobara" na južnoj tribini stadiona "Pod Goricom" zaslužilo je da vidi više.

Navijači Partizana bili su deo sveukupno sjajnog kolorita večeras u Podgorici.

KRAJ - 0:0!

90+3. minut - ŠANSA za BUDUĆNOST! Kljajić i Vulićević otklonili opasnost.

90+1. minut - Ušao je i Saša Ilić, umesto Đuričkovića.

88. minut - Izašao je Leonardo, zamenio ga Pantić.

83. minut - VELIKA ŠANSA za BUDUĆNOST! Nikač je bio sam pred istrčalim Kljajićem i kada se očekivao siguran gol, on je zakomplikovao situaciju. Ipak, uspeo je da asistira Raspopoviću, kome je Kljajić skinuo zicer.

83. minut - Poslednja izmena kod domaćina - Marković umesto Mitrovića.

82. minut - Prva izmena u Partizanu - ušao je Mihajlović, a izašao Janković, inače reprezentativac Crne Gore, koji je dobio aplauz sa svih tribina.

81. minut - Na drugoj strani, Miletić je zapretio, ali je njegov šut izblokirao Mitrović.

80. minut - ŠANSA za BUDUĆNOST! Šutirao je Pejaković uz dobre pozicije, ali je Kljajić odbranio.

79. minut - ŠANSA za BUDUĆNOST! Posle kornera sa desne strane Mitrović je ostao sam na šest, sedam metara od gola, glavom šutirao, ali za malo neprecizno.

73. minut - Drugi put na meču domaćini traže penal, ponovo verujući da je Everton igrao rukom, ali je opet sudija Reinšrajber ostao "nem".

70. minut - Partizan u drugom poluvremenu kontroliše dešavanja na terenu, ali nije opasan po gol Budućnosti.

69. minut - Pejaković umesto Terzića - druga promena u Budućnosti.

67. minut - Posle duže vremena uzbuđenje Pod Goricom. Posle centaršuta sa desne strane, defanzivac Budućnosti je nespretno reagovao, a lopta je otišla za malo pored gola.

64. minut - Prva izmena na utakmici, i to kod domaćina: Melunović umesto Camaja.

58. minut - Snažan šut Vlaisavljevića iz daljine. Neprecizno.

56. minut - Posle četvrtog kornera za Partizan, crno-beli su tražili penal zbog navodnog igranja rukom, ali je sudija Reinšrajber pokazao da se igra nastavi.

55. minut - Ništa se nije desilo u uvodnih deset minuta drugog poluvremena.

46. minut - Počelo je drugo poluvremena. Izmena nije bilo.

POLUVREME - 0:0! Partizan se probudio tek u finišu prvog dela.

42. minut - STATIVA! Sada se tresao i okvir gola Budućnosti. Ostojić je glavom šutirao, a lopta je pogodila stativu.

41. minut - ŠANSA za PARTIZAN! Đurđević je izašao sam pred golmana Mijatovića, ali se spetljao.

38. minut - Grobari nemaju razloga za zadovoljstvo...

35. minut - STATIVA! Budućnost je bila blizu gola. Vlaisavljević je uhvatio volej, ali je stativa spasla Partizan. Crno-beli su odmah zatim krenuli u kontru, ali ništa nisu uradili.

31. minut - Na stadionu je i Predrag Mijatović, legenda oba današnja rivala.

26. minut - Partizan se oslobađa pritiska. Sada su crno-beli izveli tri uzastopna kornera.

18. minut - Podgoričani traže penal! Međutim, izraelski sudija je procenio da nije bilo igranja rukom.

18. minut - Đukić je ljut! Besno je bacio flašicu s vodom.

17. minut - Budućnost je definitivno bolji rival. Domaćin je izveo četvrti korner...

15. minut - Najopasnija situacija do sada! Mirković je snažno šutirao sa 25 metara pod prečku, Kljajić je napravio paradu i loptu i izbacio u korner.

14. minut - Prva pretnja gostiju - pucao je Đuričković, ali preko gola.

13. minut - Nekoliko stotina Grobara bodri crno-bele

9. minut - Budućnost je odlučnije počela meč. Sada je šutirao Terzić sa 18 metara, pored gola. Crno-beli potpuno bezopasni.

1. minut - Meč je počeo.

Za razliku od prvog meča, Miroslav Đukić ukazao je šansu Đuričkoviću i Leonardu od prvog minuta, umesto Mihajlovića i Tavambe.

BUDUĆNOST: Mijatović - Tučević, Simović, Mitrović, Raspopović - Terzić, Hočko, Mirković - Camaj, Vlaisavljević, Nikač.

PARTIZAN: Kljajić - Vulićević, Ćirković, Ostojić, Miletić - Kosović, Everton - Janković, Leonardo, Đuričković - Đurđević.

20:44 - Temperatura je 29 stepeni Celzijusa.

20:42 - Igrači su na terenu

20:33 - Na južnoj tribini nekoliko stotina navijača Partizana

20:28 - Partizanova uprava se smestila

20:25 - Dron nadleće stadion

20:22 - Navijači Budućnosti vređaju fudbalere Partizana

20:20 - Tumbaković: Očekujem bolju budućnost

Ljubiša Tumbaković, najtrofejniji trener Partizana, a sada selektor Crne Gore, rekao je:

"Partizan moj klub, a dvojica najboljih igrača Partizana su u selekciji Crne Gore", rekao je Tumbaković o Jankoviću i Kosoviću.

"Budućnost je ekipa koja je mnogo obećavala prošle sezone. U međuvremenu se nešto izdešavalo, mnogi su napustili ekipu, pa Budućnost sada traži revitalizaciju. Od Budućnosti očekujem mnogo više večeras nego u prvoj utakmici", dodao je Tumbaković u razgovoru za TV Arenu sport.

20:16 - Korteo navijača Budućnosti

20:06 - Tribine se pune, atmosfera se zagreva

20:00 - Crno-beli osetili teren

19:41 - SUMA POTPISAO ZA PARTIZAN!