(KURIR U SKOPLJU) KRALJ JE VLADAR SVEGA: Real preko Junajteda do Superkupa Evrope, Matić na debiju bez trofeja

SPEKTAKL NA STADIONU FILIP DRUGI

Fudbaleri Real Madrida osvojili su Superkup Evrope pobedom nad Mančester junajtedom na skopskom stadionu "Filip drugi" - 2:1 (1:0).

Od specijalnog izveštača Kurira - Dejana Ignjatovića

Osvajač Lige šampiona je bio bolji od pobednika Lige Evrope i zasluženo je na kraju slavio.

"Kraljevski klub" je upotpunio ionako ogromnu kolekciju trofeja, sada je aktuelni šampion Španije, Evrope i sveta i osvajač Superkupa.

Ujedno, Madriđani su postali prvi koji su uspeli da odbrane ovaj trofej.

Trijumf ekipi Zinedina Zidana doneli su Kazemiro i Isko golovima u 24. i 52. minutu.

Nadu "crvenim đavolima" vratio je Romelu Lukaku pogotkom u 62. minutu. Međutim, Junajted u nastavku nije uspeo da stigne do izjednačenja.

Real je pobedio iako je do 83. minuta igrao bez najboljeg igrača sveta Kristijana Ronalda. Portugalac se pripremama ekipe priključio tek pre nekoliko dana, pa nije bio spreman za ceo meč.

Ronaldovim izostankom konce igre u svoje ruke preuzeo je Isko, koji je gospodario terenom i bio najbolji akter meča.

S druge strane, zvanični debi za Mančester junajted imali su Lukaku, Viktor Lindelof i Nemanja Matić, koji je ostavio odličan utisak. Srpskom reprezentativcu pripadaju najveće zasluge za gol "crvenih đavola", jer je snažno šutirao, golman Reala Kejlor Navas uspeo samo kratko da odbije loptu, posle čega Lukakuu nije bilo teško da zatrese mrežu.

Real je bio znatno bolji rival u prvom poluvremenu. Pre vodećeg gola Kazemiro je uzdrmao prečku u 16. minutu, a osam minuta kasnije je uspeo da savlada Davida De Heu. Istina, ostalo je nejasno da li se Brazilac tom prilikom nalazio u ofsajdu.

U istom ritmu "kralj" je počeo drugo poluvreme i u njegovom uvodu preko Iska duplirao prednost.

To je razdrmalo "đavole", koji su odmah zatim propustili dve velike prilike u istom napadu, ali Pol Pogba i Lukaku nisu bili precizni iz povoljnih pozicija.

U 61. minutu drugi put se zatresla prečka Junajtedovog gola, tada ju je pogodio Geret Bej, a već u sledećem minutu Lukaku se upisao u strelce u vratio nadu svom timu.

Imao je Murinjov tim veliku priliku da izjednači, u 81. minutu Markus Rašford je izašao sam pred Kejlora Navasa, ali je golman Reala iz tog duela izašao kao pobednik.

Do kraja je ostalo 2:1...

Real će od UEFA biti nagrađen sa 3,2 miliona evra, a Mančester junajted sa 2,2 miliona.

"Kraljevskom klubu" je ovo četvrti put da osvaja Superkup Evrope, čime je rekorderima Barseloni i Milanu prišao na samo korak.

Reala u nedelju očekuje prvi meč Superkupa Španije sa Barselonom na "Nou Kampu", dok Junajted istog dana startuje u Premijer ligi duelom sa Vest Hemom na "Old Trafordu".

KRAJ - 2:1!

90+1. minut - PO ŠANSA NA OBE STRANE! Felaini je pokušao glavom, Navas je odbranio, a odmah zatim je Lukas Vaskez sjajno proigrao Asensija, čiji je udarac zaustavio De Hea.

83. minut - Ulazi Kristijano Ronaldo! Zamenio je Benzemu... Navijači Reala su u transu.

81. minut - VELIKA ŠANSA ZA JUNAJTED! Mkitarjan je proigrao Rašforda, koji je izašao sam pred golmana Reala, a Navas je izašao kao pobednik.

76. minut - Sudar glavama Felainija i Serhija Ramosa. Obojici se ukazuje pomoć.

75. minut - Zidan pravi dvostruku izmenu, Asensio menja Bejla, a Lukas Vaskez Iska.

74. minut - Ponovo pauza da se igrači osveže.

62. minut - GOOOLLL - 2:1 - LUKAKU! Matić je snažno šutirao sa 25 metara, Navas je odbranio, ali je samo odbio loptu do Lukakua, kome nije blo teško da je pošalje u mrežu.

61. minut - PREČKA! Ponovo se tresao okvir De Heinog gola. Ovaj put prečku je pogodio Bejl.

57. minut - Navijači Reala skandiraju: "Ronaldo, Ronaldo"... Traže da ga Zidan uvede u igru.

56. minut - Druga izmena Murinja - Felaini umesto Erere.

54. minut - DVE VELIKE ŠANSE ZA MANČESTER JUNAJTED! Prvo je Pogba usamljen sa desetak metara šutirao glavom, Navas je odbranio, na odbijenu loptu naišao je Lukaku, ali je bio neprecizan.

52. minut - GOOOLLL - 2:0 ZA REAL - ISKO! Posle duplog pasa sa Bejlom, Isko je izašao sam pred De Heu i rutinski ga matirao.

48. minut - Marselo je protutnjao po levoj strani i šutirao, ali je njegov udarac u korner skrenuo Rašford.

47. minut - Odličan udarac Krosa i još bolje odbrana De Hee.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Murinjo je izvršio prvu izmenu, umesto Lingarda na teren je poslao Rašforda.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA:

45. minut - Prvi šut Junajteda u okvir gola. Lukaku je pokušao glavom, Navas odbranio.

31. minut - PAUZA! Akteri meča su otišli da se osveže kod aut linije... Vrućina je velika u Skoplju.

24. minut - GOOOLLL - 1:0 ZA REAL! KAZEMIRO! Karvahal je poslao loptu pred gol, Kazemiro se iskrao odbrani Junajteda i savladao De Heu.

Sudija Roki je pokazao na centar iako je bilo sumnjivo da li se Kazemiro našao u ofsajdu.

18. minut - Ponovo preti Kazemiro, tukao je sa distance.

16. minut - PREČKA! Kazemiro je uzdrmao okvir gola Junajteda. Brazilac je šutirao glavom u padu - u prečku.

2. minut - Marselo je centrirao sa leve strane, lopta je došla do Bejla u neposrednoj blizini gola, ali ju je Velšanin loše zahvatio.

1. minut - Utakmica je počela.

Trener Mančester junajteda Žoze Murinjo ukazao je šansu Nemanji Matiću od starta, dok je na drugoj strani Zinedin Zidan ostavio Kristijana Ronalda na klupi, jer je preskočio skoro cele priprema i tek nedavno se priključio treninzima ekipe.

REAL MADRID: Navas - Karvahal, Ramos, Varan, Marselo - Kros, Modrić, Kazemiro, Isko - Bejl, Benzema.

MANČESTER JUNAJTED: De Hea - Valensija, Smoling, Lindelef, Darmijan - Matić, Erera, Pogba - Mhitarjan, Lukaku, Lingard.

20:41 - Sudi Italijan Đanluka Roki

20:36 - Narodne igre zabava za publiku!

20:34 - Kakav pogled!

20:27 - Pogled u svlačionicu "crvenih đavola"

20:24 - Mančester junajted pozdravlja "starog prijatelja" Ronalda

20:20 - Kop sa navijačima Reala i Junajteda

20:15 - Real šampion Evrope, Junajted osvajač Lige Evrope

Podsetite se kako je Real u finalu Lige šampiona savladao Juventus 4:1, a kako je Junajted osvojio Ligu Evrope savladavši Ajaks 2:0.