(VIDEO) OLUJA NA ALIJANC ARENI: Počela Bundesliga! Bajern moćan protiv Leverkuzena

POJAČANJA ZAVRŠILA POSAO

Fudbaleri Bajerna pobedili su Bajer iz Leverkuzena 3:1 (2:0) u premijernoj utakmici nove sezone Bundeslige.

Petostruki uzastopni šampion Nemačke najavio je još jedan uspešni takmičarski ciklus. Prošle nedelje je osvojio domaći Superkup savladavši Borusiju u Dortmundu posle penala, a sada je i u prvom prvenstvenom kolu zabeležio sigurnu pobedu na svojoj "Alijanc areni".

Tim Karla Anćelotija već u 19. minutu vodio je 2:0 pogocima novajlija Zulea (stigao iz Hofenhajma) i Tolisa (stigao iz Liona).

Početak drugog poluvremena kasnio je desetak minuta zbog snažne oluje, a onda je Robert Levandovski u 53. minutu iz penala povisio na 3:0.

Gosti su se tek tada razigrali, ali sve što su uspeli je da ublaže poraz, pogotkom Mehmedija u 65. minutu.