ŠAMPION I DALJE GAZDA U LONDONU: Markos Alonso srušio Totenhem na Vembliju i doneo prvu pobedu Čelsiju u sezoni

ŠPANAC DVOSTRUKI STRELAC

Fudbaleri Čelsija kao gosti su pobedili Totenhem 2:1 u utakmici drugog kola Premijer lige.

Londonski derbi igran je na "Vembliju", gde "pevci" dočekuju rivale ove sezone dok im se ne izgradi novi stadion.

U engleskom "hramu fudbala" šampion je savladao vicešampiona zahvaljujući Markosu Alonsu, dvostrukom strelcu.

Španac je doveo "plavce" u vođstvo prelepim golom iz slobodnig udarca u 24. minutu.

"Pevci" su u nastavku prvog poluvremena mogli do izjednačenja, ali je udarac Harija Kejna zaustavila stativa.

Međutim, imao je i Čelsi priliku da duplira vođstvo. Veliku priliku još u prvom poluvremenu propustio je Alvaro Morata, a u drugom je i Vilijan pogodio okvir gola.

A onda je u 82. minutu Miči Bačuaji postigao autogol za izjednačenje na "asistenciju" Kristijana Eriksena, koji je namestio sva tri gola Totenhema ove sezone.

Radost navijača Totenhema kratko je trajala, samo šest minuta, jer je Alonso ponovo zatresao mrežu Uga Lorisa, koji je kumovao tom pogotku.

Ovo je prva pobeda Čelsija u novoj sezoni, jer je u prvom kolu kod kuće poražen od Barnlija 2:3.

Totenhem je doživeo prvi poraz i ima tri boda osvojena na gostovanju Njukaslu (2:0).