(VIDEO) DVE BOMBE PRED BATE: Rikardinjo i Donald doneli Zvezdi trijumf u Ivanjici

pred evropu

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u Ivanjici Javor 2:0 (2:0) u meču osmog kola Superlige Srbije.

Golove su još u prvom poluvremenu postigli Rikardinjo u 16. i Donald u 26. minutu. Oba gola viđena su posle sjajnih akcija.

Zvezda je do sada odigrala sedam mečeva i zabeležila šest pobeda i jedan remi. Crveno-beli su lideri šampionata sa 19 bodova.

Crveno-beli su najefikasniji tim lige sa 18 postignutih pogodaka, ali i najbolja odbrana sa samo jednim primljenim golom, a samo večitog rivala Partizan, koji od 21 čas dočekuje lučansku Mladost, nisu uspeli da savladaju (0:0).

Crvenu zvezdu u četvrtak očekuje start grupne faze Lige Evrope, protiv BATE Borisova na Marakani (21.05), a upravo zbog obaveza u Evropi Gelora Kange nema ni u protokolu, dok je Ričmond Boaći presedao meč na klupi.

Drugo poluvreme

90+2. minut - Kraj utakmice

81. minut - Zvezda rutinski odrađuje posao

70. minut - Solidan pokušaj Rodića

63. minut - Velika prilika za Zvezdu, ali Srnić nije postigao gol

60. minut - Rodić je probao glavom, bez promene rezultata

57. minut - Pokušaj Eliomara bez problema za Borjana

53. minut - Nema mnogo uzbuđenja, Javor je nešto konkretniji

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

45. minut - Kraj prvog poluvremena

41. minut - Radonjić pada u kaznenom prostoru, ali nema penala za Zvezdu

36. minut - Dobar prodor Krstičića završio se udarcem >Srnića preko gola

26. minut - GOOOOOOOOL 0:2 Donald Zvezdin kapiten je sjajno izveo slobodan udarac. Prebacio je ćivi zid, a golman Javora nije stigao da interveniše

22. minut - Zvezda je nastavila da napada, ali nema opasnosti po Đogatovića

15. minut GOOOOOOOOOOOOOL 0:1 - Rikardinjo Golčina fudbalera Crvene zvezde koji je sa oko 20 metara pogodio gol Javora

12. minut - Šut Srnića iz voleja, otišao je preko gola

10. minut - Zvezda ima inicijativu, ali za sada nema većih uzbuđenja

1. minut - Počela je utakmica

Prvo poluvreme

Sastavi

JAVOR - CRVENA ZVEZDA (19.00)

Stadion kraj Moravice

Kapacitet: 4.000

Sudija: Aleksandar Vasić (Novi Žednik)

JAVOR: Đogatović - Terzić, Karišik, Milović, Amanović - Kolaković, Kiković, Marčić, Eliomar - Džons, Tripković.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Stojković, Savić, Le Talek, Rodić - Donald, Krstičić - Srnić, Rikardinjo, Radonjić - Pešić.

Tok meča

Crveno-beli su put Ivanjice krenuli bez Gelora Kange, dok će u timu biti Ričmond Boaći. Njih dvojica su bili pozvani na utakmice u afričkim kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, ali je trener Vladan Milojević odlučio da protiv Javora ne forsira oba fudbalera.

Milojević je, inače, ranije sedeo I na klupi Javora, tako da veoma dobro zna ko je rival Crvene zvezde.

“Znam de će ovo da bude veoma teško gostovanje, jer svi u Ivanjici žive za taj klub”, rekao je Milojević.

On je prokomentarisao i veći broj utakmica koji u narednom period očekuju njegov tim.

“Za fudbalere je bolje kada češće imaju utakmice, jer više vole da njih igraju nego da treniraju. Ovo je nešto novo za ekipu, jer do kraja sezone praktično nemamo pauzu”.

Kurir sport, Foto:Dado Đilas