PODELA BODOVA U ENGLESKOM DERBIJU: Čelsi i Arsenal odigrali bez golova

GOLMANI SAMO BRANILI

Fudbaleri Čelsija i Arsenala odigrali su nerešeno 0:0, u utakmici petog kola Premijer lige.

U prvom poluvremenu Arsenal je prvi zapretio preko Danija Velbeka i Aleksandra Lakazeta, ali oni nisu uspeli da savladaju golmana Tiba Kurtou. Sa druge strane pokušao je Pedro, a golman Petr Čeh je dobro obranio.

Do kraja poluvremena Arsenal je imao šanse preko Granita Džake, Arona Remzija, koji je pogodio stativu i Lakazeta, ali su sva trojica bili neprecizni.

U drugom poluvremenu, u 76. minutu fudbaler Arsenala Škodran Mustafi postigao je gol, ali je poništen zbog ofsajda.

Do kraja utakmice crveni karton dobio je fudbaler Čelsija David Luiz zbog oštrog starta na Seadu Kolašincu u 87. minutu.

Čelsi je prekinuo niz od tri pobede i treći je na tabeli sa 10 bodova.

Arsenal je prekinuo niz od pet poraza na Stamford Bridžu i zauzima 12. mesto sa sedam bodova.