(VIDEO) LUDILO U ARGENTINI: River Plata kreirala najveći preokret u istoriji fudbala

Buenos Ajres u transu

Jedan od najvećih preokreta na fudbalskim terenima desio se u Argentnini, u Kopa Libertadores.

Fudbaleri River Plate odigrali su u razmaku od samo nedelju dana dve neverovatno različite utakmice.

U prvoj utakmici četvrtfinala Kopa Libertadoresa, argentinski klub je doživeo ubedljiv poraz u Boliviji od Vilstermana (0:3), a zatim je na svom terenu ne samo nadoknadio zaostatak, već potpuno ponizio rivala sa 8:0.

Blistao je Ignjasio Naćo Skoko, centarfor koji je tokom karijere igrao za atinski AEK i Sanderlend.

Iskusni napadač postigao je čak pet golova, a teren je napustio 19 minuta pre kraja, čime je propala prilika da postane prvi fudbaler Rivera ikada koji je dao šest golova u jednoj utakmici.

Već u prvih 20 minuta upisao je het-trik i anulirao poraz iz prve utakmice, a zatim je Enco Perez doneo domaćinu prednost u ukupnom rezultatu već pre odlaska na odmor. U drugom delu Skoko je još dva puta bio strelac, Perez jednom, a u strelce se upisao i Ignasio Fernandez.