(VIDEO) NEJMAR I KAVANI KAO BRAĆA: Moćni PSŽ zgazio Bajern, Matić sa Junajtedom protutnjao Moskvom

ČELSI DO POBEDE U MADRIDU U 94. MINUTU

Fudbaleri Pari Sen Žermena deklasirali su Bajern na "Parku prinčeva" 3:0 (2:0) u utakmici drugog kola Grupe B.

Pričalo se da će svađa Nejmara i Edisona Kavanija negativno da se odrazi na igru "svetaca" u derbiju sa Bavarcima, ali su Brazilac i Urugvajac funkcionisali kao braća.

Dani Alveš i Kavani u prvom poluvremenu, a Nejmar u drugom, tresli su mrežu gostiju za ubedljivih 3:0.

PSŽ je ovime nagovestio da silne pare uložene u tim možda nisu bačene, jer sastav Unaija Emerija izgleda moćno.

Istim rezultatom, ali u gostima, Seltik je pobedio Anderleht.

Sada na tabeli PSŽ ima šest bodova, Bajern i Seltik po tri, dok je Anderleht bez bodova.

Mančester junajted sa Nemanjom Matićem protutnjao je Moskvom. Tim Žozea Murinja savladao je CSKA sa 4:1.

Lukaku je bio dvostruki strelac, Marsijal je bio precizan sa penala, a gol je dao i Mkitarjan. "Armejci" su u 90. minutu samo ublažili poraz preko Kučajeva.

U drugom meču Grupe A Bazel je rasturio Benfiku 5:0 (2:0)!

Švajcarski šampion je blistao, a još lakše mu je bilo u poslednjih pola sata, jer su gosti ostali bez isključenog Almeide, zbog divljačkog starta.

Za lisabonske "orlove" igrali su Andrija Živković i Ljubomir Fejsa.

"Crveni đavoli" imaju maksimalni učinak u dva kola, upola manje imaju Bazel i CSKA, dok je Benfika bez bodova.

Čelsi je trijumfovao u Madridu "iz keca u dvojku". Atletiko je poveo golom Grizmana iz penala u 40. minutu, izjednačio je Morata u 60, a rezervista Batšuai doneo radost "plavcima" pogotkom u 94. minutu!

U toj Grupi C Roma je ranije danas kao gost pobedila Karabag 2:1, pa na tabeli Čelsi vodi sa šest bodova, "vučica" ima četiri, "jorgandžije" samo jedan, dok je Karabag očekivano "na nuli".

Juventus i Barselona su u Grupi D zabeležili očekivane pobede, ali teže nego što su se nadali.

Juve je u Torinu slomio otpor Olimpijakosa pogotkom rezerviste Iguaina u 69. minutu, a goste iz Pireja "overio" je Mandžukić u 80.

Barselona je slavila u Lisabonu posle minimalne pobede nad Sportingom, do koje je došla autogolom Koatesa na početku drugog poluvremena. Kataloncima je to bilo dovoljno da se osame na prvom mestu na tabeli sa šest bodova, dok Juventus i Sporting imaju po tri, a Olimpijakos nijedan.

GRUPA C:

Karabag - Roma odigrano ranije danas 1:2 (1:2)

KRAJ!

90+4. minut - ATLETIKO MADRID - ČELSI 1:2 - BATŠUAI!

90+3. minut - ANDERLEHT - SELTIK 0:3 - SINKLER!

90. minut - CSKA - MANČESTER JUNAJTED 1:4 - KUČAJEV!

80. minut - JUVENTUS - OLIMPIJAKOS 2:0 - MANDŽUKIĆ!

76. minut - BAZEL - BENFIKA 5:0 - RIVEROS!

69. minut - JUVENTUS - OLIMPIJAKOS 1:0 - IGUAIN!

69. minut - BAZEL - BENFIKA 4:0 - OBERLAN!

63. minut - CRVENI KARTON ZA ALMEIDU IZ BENFIKE! Brutalan start!

63. minut - PSŽ - BAJERN 3:0 - NEJMAR!

60. minut - ATLETIKO MADRID - ČELSI 1:1 - MORATA!

59. minut - BAZEL - BENFIKA 3:0 - VAN VOLFSVINKEL iz PENALA!

57. minut - CSKA - MANČESTER JUNAJTED 0:4 - MKITARJAN!

50. minut - ANDERLEHT - SELTIK 0:2 - KARA AUTOGOL!

49. minut - SPORTING - BARSELONA 0:1 - KOATES AUTOGOL!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme...

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

45. minut - STATIVA! Engels (Olimpijakos) nespretno je reagovao i pogodio okvir svog gola.

40. minut - ATLETIKO - ČELSI 1:0 - GRIZMAN iz PENALA! David Luiz je srušio Lukasa Ernandeza, pa je Čakir "svirao" najstrožu kaznu.

38. minut - ANDERLEHT - SELTIK 0:1 - GRIFITS!

31. minut - PSŽ - BAJERN 2:0 - KAVANI! Mbape je asistent, a onda je usledila majstorija Urugvajca.

27. minut - CSKA - MANČESTER JUNAJTED 0:3 - LUKAKU! Druga asistencija Marsijala (i jedan gol), drugi gol Lukakua. Treći gol "crvenih đavola" došao je kao posledica velike greške Berezuckog.

20. minut - BAZEL - BENFIKA 2:0 - OBERLIN! Strašna kontra Bazela posle kornera Benfike...

18. minut - CSKA - MANČESTER JUNAJTED 0:2 - MARSIJAL iz PENALA! Sudija Eriskon je pokazao na belu tačku zbog prekršaja nad Mkitarjanom.

4. minut - CSKA - MANČESTER JUNAJTED 0:1 - LUKAKU! Asistenciju je zabeležio Marsijal.

2. minut - PSŽ - BAJERN 1:0 - DANI ALVEŠ! Pola posla završio je Nejmar. Proradila je brazilska veza.

2. minut - BAZEL - BENFIKA 1:0 - LANG! Ostao je sam na desetak metara od gola, imao je otvoren šut i tu priliku nije propustio.

1. minut - U sastavu Juventusa nema Miralema Pjanića iako je najavljen među "najboljih 11". Prve vesti su da je reprezentativac BiH dobio temperaturu.

1. minut - Utakmice su počele...

20:39 - Pogledajte kako navijači Atletika dočekuju igrače

20:30 - PSŽ - Bajern!

20:28 - Murinjov izbor

20:26 - Sastav Barselone

20:24 - Mesi juri 100. gol u Evropi

Lionel Mesi postigao je u dresu Barselone 99 golova u Evropi. Večeras u Lisabonu "juri" 100.

20:14 - Roma pobedila Karabag

Fudbaleri Rome pobedili su danas na gostovanju Karabag sa 2:1 u prvoj utakmici drugog kola Grupe C Lige šampiona. Italijanski tim odlično je počeo utakmicu, već posle 15 minuta igre imao je vođstvo od dva gola i delovalo je da će lako doći do trijumfa, ali je azerbedjažnska ekipa veoma brzo smanjila zaostatak i unela dosta neizvesnosti u meč. Vođstvo Romi doneo je Konstatinos Manolas u sedmom minutu na asistenciju Lorenca Pelegrina, da bi samo osam minuta kasnije prednosti Rimljana duplirao Edin Džeko posle proigravanja Stefana El Šaravija. U tim trenucima gosti su imali potpunu kontrolu, ali je Karabag u 28. minutu smanjio zaostatak, a strelac je bio Pedro Enrike. U nastavku susreta ekipe su igrale u naletima, na obe strane terena bio je prilika, ali su mreže do kraja mirovale, iako je Karabag u 90. minutu umalo došao do izjednačenja. Dino Ndlovu je posle jednog dobrog centaršuta nadvisio odbranu Rome, odigrao glavom sa oko 10 metara, ali je lopta završila malo pored gola. Roma je prva u Grupi C sa četiri boda, dok je Karabag poslednji, četvrti bez bodova.

Ceo meč za Romu odigrao je Aleksandar Kolarov.

20:07 - Čak petorica Srba starteri

Čak petorica srpskih fudbalera našla su se među starterima u svojim ekipama. Ljubomir Fejsa i Andrija Živković sa Benfikom napadaju Bazel, Nemanja Matić sa Mančester junajtedom pokušaće da osvoji Moskvu, Uroš Spajić sa Anderlehtom dočekuje Seltik, a Saša Zdjelar sa Olimpijakosom gostuje Juventusu u Torinu.

Zanimljivo je da novi-star trener Olimpijakosa Lemonis nije ukazao poverenje Urošu Đurđeviću, koji nije čak ni na klupi.

Ovom spisku treba dodati Aleksandra Kolarova koji je sa Romom već igrao protiv Karabaga i pobedio 2:1.

20:00 - Sudar svetova u Parizu

Derbi večeri igra se u Parizu, gde se sastaju PSŽ i Bajern. Biće to sudar svetova, s jedne strane Nejmar, Mbape i Kavani, a sa druge Levandovski, Miler, Hames Rodrigez...

Oba rivala iz Grupe B zabeležili su ubedljive pobede u prvom kolu. Bajern je u Minhenu savladao Anderleht 3:0, dok je PSŽ demolirao Seltik u Glazgovu 5:0.

Izveštaj sa jučerašnjih utakmica u grupama E, F, G i H pogledajte OVDE.