(KURIR TV) OČAJNA SRBIJA PORAŽENA U BEČU: Za plasman na Mundijal potrebna pobeda protiv Gruzije u Beogradu!

prva meč lopta

Fudbaleri Srbije poraženi su u Beču od Austrije sa 3:2, ali i dalje sudbinu plasmana na Mundijal drže u svojim rukama.

1 / 23 Foto: FSS/Tviter

Za plasman na Svetsko prvenstvo Srbiji je neophodna pobeda u ponedeljak nad Gruzijom u Beogradu!

Bio je ovo prvi poraz Srbije u kvalifikacijama, i to u najnezgodnijem trenutku.

Tim Slavoljuba Muslina je poveo u 11. minutu golom Milivojevića, Austrija je preokrenula golovima Burgštalera u 25. i Arnautovića u 76. minutu.

Nemanja Matić je u 83. minutu doneo izjednačenje Srbiji, ali je Šaub u 90. minutu priredio hladan tuš Srbiji.

Srbija uoči poslednjeg kola ima bod više u odnosu na Vels. Pobedom nad Gruzijom bi osigurala plasman na Mundijal, bez obzira na ishod poslednjeg kola.

Vels u poslednjem kolu dočekuje Irsku i to će biti i duel za drugo mesto u grupi.

Austrija je u sedmom minutu prva došla do prilike, Arnautović je dobrim dodavanjem ka Florijanu Kajncu izbacio odbranu Srbije, ali je Vladimir Stojković dobro reagovao i odbranio udarac polušpica austrijske selekcije.

Dva minuta kasnije Arnautović se našao u dobroj prilici nakon centaršuta Florijana Grilitša, ali je njegov pokušaj glavom sa oko pet metara završio malo pored gola.

Srbija je do prednosti stigla u 11. minutu nakon dobrog kontranapada. Mijat Gaćinović je po levom boku povukao napad, te uposlio Aleksandra Mitrovića koji je loptu ostavio Aleksandru Kolarovu, a ovaj centrirao na drugu stativu. Tamo ipak nije bilo nikog od igrača Srbije, jedan defanzivac Austrije je glavom izbio na ivicu šesnaesterca gde ju je dočekao Milivojević i preciznim udarcem savladao Hajnca Lindnera.

Inicijativa Austrije veoma brzo se isplatila, pošto je domaćin već u 25. minutu stigao do izjednačenja. Kevin Danso poslo je odličnu dubinsku loptu ka Burgštaleru koji je ostao sam ispred Stojkovića i lako ga savladao.

Srbija je u 34. minutu imala dobru priliku, ali je kapiten Branislav Ivanović s oko sedam metara pogodio prečku posle prekida s desnog boka koji je izveo Kolarov.

Austrija je u 36. minutu imala priliku da dodje do preokreta, ali je golman Vladimir Stojković odlično reagovao i odbranio udarac Brugštalera sa sedam metara.

Ekipa Slavoljuba Muslina posle dobre akcije u 40. minutu umalo ponovo stigla do prednosti, ali je Lindner "paradom" odbranio šut Dušana Tadića sa ivice šesnaesterca.

Austrija je u drugom poluvremenu imala inicijativu, kontrolisala je situaciju na terenu, ali pored udaraca sa distance u prvih pola sata igre nije ozbiljnije ugrozila raspoloženog Vladimira Stojkovića.

Domaćin je ipak u 76. minutu stigao do preokreta. Odbrana Srbije još jednom je loše bila postavljena, što su iskoristili Burgštaler i Arnautović koji je u situaciji jedan na jedan, posle dodavanja strelca prvog gola, savladao Stojkovića.

Srbija je u 82. minutu umalo stigla do izjednačenja, nakon što je lopta uz dosta sreće stigla do Aleksandra Mitrovića u šesnaestercu, ali je njegov udarac još jednom sjajnom odbranom zaustavio Lindner.

Usledio je udarac iz ugla, posle kog je Nemanja Matić sa šest metara savladao golmana Austrije i doneo veliku radost gostujućih navijača na stadionu "Ernst Hapel".

Delovalo je da će utakmica biti završena nerešenim ishodom, ali su Šaub i Arnautović u 90. minutu još jednom uspeli da nadmudre odbranu Srbije.

Burgštaler je centrirao s desne strane, Arnautović je bio pred golom, u prvi mah činilo se da je okrznuo loptu i prosledio je u gol, ali se ispostavilo da je nije dotakao pa je gol pripisan Šaubu.

Utakmica na stadionu "Ernst Hapel" odigrana je pred 42.400 gledalaca, od čega je više od pola bilo navijača Srbije.

Srbija je pretrpela prvi poraz u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

AUSTRIJA - SRBIJA 2:2 (1:1)

Strelci: Burgštaler 25, Arnautović 76, Šaub 90 - Milivojević 11, Matić 83

Početak meča: 20.45

Stadion: Ernst Hapel Gledalaca: 42.400 Sudija: Pavel Kralovec (Češka)

AUSTRIJA: Lindner - Bauer, Dragović, Danso, Veber - Baumgartlinger, Ilsanker - Grilič, Kajnc, Arnautović - Burgštaler.

SRBIJA: Stojković - Ivanović, S. Mitrović, Nastasić - Milivojević, Matić - Rukavina, Gaćinović, Tadić, Kolarov - A. Mitrović.

90. minut - GOOOL!

Austrija ponovo vodi! Strelac je Šaub!

87. minut - Izmena u Srbiji

Umesto Gaćinovića u igri je Aleksandar Prijović.

83. minut - GOOOLLL!

Nemanja Matić je doneo izjednačenje Srbiji i ponovo nas vratio u igru za pobedu.

76. minut - GOOOL!!!

Austrija vodi golom Marka Arnautovića! Srbin u dresu Austrije je matirao golmana Stojkovića posle odličnog pasa Burgštalera!

70. minut - Milivojević šutira preko gola

Jedna od retkih akcija Srbije u ovom delu meča. Milivojević je probao sa oko 25 metara, a lopta je otišla daleko iznad gola.

69. minut - Četvrti žuti za fudbalere Austije

Adem Ljajić je nepropisno zaustavljen u kontri, a žuti karton je dobio Bauer.

68. minut - Izmena u Srbiji

Umesto Antonija Rukavine u igri je Adem Ljajić.

66. minut - Arnautović je šutirao pored gola

Niz udaraca fudbalera domaćeg tima. Deluje kao da je domaćinu potrebna pobeda. Loša igra Srbije.

62. minut - Ponovo Stojković!

Šutirao je Ilsanker sa ivice šesnaesterca, lopta je išla u rašlje, ali je golman Srbije ponovo bio na mestu.

58. minut - Ponovo Stojković spasava Srbiju!

Sjajna kontra Austrije, Arnautović je izbio sam ispred golmana Srbije, ali je Stojković novom fantastičnom intervencijom sačuvao gol.

55. minut - Žuti karton za Burgštalera

Reprezentativac Austrije je ometao izvođenje slobodnog udarca za Srbiju i zasluženo upisao u beležnicu sudije Kraloveca.

47. minut - Mitrović je bio u prilici

Odlično je Tadić uposlio Mitrovića, ali je napadač Srbije zastao u trenutku kada je trebao da uputi šut.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Nema promena u sastavima.

45. minut - KRAJ 1. POLUVREMENA

44. minut - Još jedan žuti karton za Austrijance

Ponovo je fauliran Luka Milivojević, ovog puta od strane Ilsankera koji je dobio javnu opomenu!

43. minut - Žuti karton za Vebera

Veber je oštro startovao na Milivojeviću i zasluženo zaradio opomenu

40. minut - Tadić je propustio sjajnu šansu

Srbija je mogla ponovo da povede u 40. minutu. Tadić se lepim driblingom oslobodio čuvara, a zatim šutirao sa ivice šesnaesterca. Golman Linder je odbranio!

37. minut - Stojković briljira!

Austrija je bila u opasnom napadu, Burgštaler je šutirao sa 7-8 metara, ali je Stojković paradom intervenisao i spasao siguran gol.

34. minut - Ivanović je pogodio prečku!

Aleksandar Kolarov je izveo slobodan udarac, nabacio loptu u kazneni prostor domaćina, a kapiten Bane Ivanović šutirao glavom i pogodio prečku!

21:15 - Utakmici u Beču prisustvuje 42.400 gledalaca

Najmanje pola od ukupnog broja gledalaca navija za Srbiju!

25. minut - GOOOL!!! Austrija je izjednačila! Burgštaler je iskoristio dobar pas i između Stefana Mitrovića i Nastasića matirao Stojkovića! Danso je uputio pas.

14. minut - Danso je propustio priliku

Ušli su reprezentativci Austrije u peterac Srbije, Danso je pokušao, ali je njegov šut otišao pored gola. Odlična prilika za domaći tim!

11. minut - GOOOLLL!!!

Luka MIlivojević je strelac! Opalio je srpski fudbaler sa 25 metara i pogodio desni donji ugao golmana Lindera!

20:55 - Žoze Murinjo je na utakmici u Beču zbog jednog srpskog fudbalera

OPŠIRNIJE OVDE

9. minut - Arnautović šutirao glavom pored gola

Sjajna šansa za Austriju. Grilič je centrirao, a Arnautović sa desetak metara glavom šutirao pored gola.

6. minut - Stojković brani šut Kajnca

Prva prilika za Austriju, Kajnc je ušao u šesnaesterac Srbije i iskosa sa leve strane šutirao, ali je Stojković odbranio.

5. minut - Tadić je probao, ali je izblokiran šut

Prvi iole ozbiljniji napad Srbije, Tadić je probao da šutira, ali je Dragović izblokirao njegov pokušaj.

19:42 - Poznati su sastavi timova

AUSTRIJA: Lindner - Bauer, Dragović, Danso, Veber - Baumgartlinger, Ilsanker - Grilič, Kajnc, Arnautović - Burgstaler.

19:38 - Sve je spremno za utakmicu

19:23 - Ovako je izgledao korteo navijača Srbije

19:19 - Srpski navijači bez incidenata stigli na stadion u Beču Više od 10.000 hiljada navijača fudbalske reprezentacije Srbije stiglo je bez incidenata na stadion "Ernst Hapel" u Beču, gde će se večeras igrati utakmica pretposlednjeg kola u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2018. godine. Srpski navijači su se prethodno neoubičajeno ranije okupili na trgu Švedenplac, odakle su organizovano uz jaku policijsku pratnju stigli do stadiona, na kome u 20.45 počinje duel Austrije i Srbije. Na putu do stadiona nije bilo incidenata, čule su se petarde i palile baklje, a navijači su mahali srpskim zastavama i pevali. Tokom dana je primećena mnogo veća gužva na graničnim prelazima na svim putevima koji vode ka Austriji. Više od tri i po sata jutros se čekalo na graničnim prelazima Horgoš, Horgoš 2 i Kelebija, iz Srbije u Madjarsku.

18:54 - Korteo navijača Srbije

18:45 - Sve je spremno za večerašnji meč

18:11 - Više hijada navijača Srbije krenulo na stadion Više hiljada srpskih navijača okupilo se danas na bečkom Švedenplacu i uz pratnju policije organizovano krenulo na utakmicu između Austrije i Srbije. Navijači iz cele Srbjije, ali i dijaspore, uz velike mere obezbeđenja, krenuli su na meč na kojem se očekuje da Srbija izbori plasman na Mundijal. Uz poznate navijačke pesme i tek poneku baklju, za sada, sve protiče u najboljem redu. Utakmica kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji između Austrije i Srbije igra se večeras od 20.45 na "Ernst Hapelu".

17:52 - Srbija drži sve u svojim rukama Pobedom u Beču reprezentacija Srbije bi obezbedila plasman na Mundijal u Rusiji bez obzira na rezultate poslednjeg kola. Remi ili poraz ne bi bili tragično jer bi "Orlovi" i dalje držali sve u svojim rukama, a za plasman bi im bila potrebna pobeda nad Gruzijom u Beogradu u ponedeljak.

17:34 - Nekoliko hiljada navijača Srbije se okupilo na bečkom trgu Nekoliko hiljada navijača fudbalske reprezentacije Srbije okupilo se na bečkom trgu Švedenplac, odakle će se uputiti ka stadionu "Ernst Hapel" gde se večeras igra utakmica protiv Austrije. Na trgu su prisutne i pojačane policijske patrole, koje će ih i ispratiti do stadiona. Očekuje se da će na večerašnjoj utakmici, na stadionu kapaciteta 50.000, biti više od 20.000 navijača srpske reprezentacije. Navijači su bili zamoljeni da se na okupljanju pojave bez klupskih obeležja, odnosno samo u nacionalnim. Utakmica devetog kola Grupe D kvalifikacija za Svetsko prvenstvo izmedju Austrije i Srbije igraće se od 20.45.

14:45 - Austrijske vlasti večerašnju utakmicu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u fudbalu između reprezentacija Austrije i Srbije u Beču uvrstile su u susret visokog rizika.

12:27 - Veliki broj navijača je iz Srbije krenulo na meč sa Austrijom u Beču. Stvorile su se velike kolone automobila na graničnom prelazu Horgoš ka Mađarskoj.

10:44 - Navijači dolaze u velikom broju na odlučujući meč između Srbije i Austrije u Beču. Više o tome možete pročitati OVDE.

Prva meč lopta Ukoliko pobedi Austriju u Beču, četa Slavoljuba Muslina sigurno će se naći u Rusiji naredne godine. U slučaju poraza, imaće novu šansu protiv Gruzije za tri dana na Marakani

Ajmo, ajde, svi u napad! - kao da već odzvanja stadionom „Ernst Hapel“ u Beču, gde će fudbalere Srbije večeras (20.45, RTS) bodriti skoro 35.000 Srba u meču s Austrijom.

U takvom ambijentu četa Slavoljuba Muslina imaće ulogu domaćina, ali i veliku šansu da obezbedi direktan plasman na Svetsko prvenstvo naredne godine.

Pobeda overava vizu za Rusiju, a u slučaju poraza „orlovi“ će imati novu šansu u ponedeljak, kada na Marakanu dolazi Gruzija.

Ozbiljan pristup meču

- Ne želimo da poslednji meč u grupi odlučuje, hoćemo da već sada završimo posao u kvalifikacijama. Biće mnogo lepše da Gruzine dočekamo u slavljeničkom ambijentu, a ne pod pritiskom. Zato, svesni smo značaja utakmice s Austrijom i budite sigurno da će svako ko bude na terenu dati više od 100 odsto mogućnosti. Ovo je velika šansa ove generacije, neki od nas su osetili miris Svetskog prvenstva u Južnoj Africi, ali red je da i ovi mladi igrači posle osam godina predstavljaju Srbiju na velikom takmičenju - jasan je kapiten „orlova“ Branislav Ivanović.

Pobuna u Austriji

Doskorašnji as Čelsija, a sada igrač Zenita primećuje sličnost ovih kvalifikacija s onim iz 2008. i 2009, kada je Srbija pod selektorskom palicom Radomira Antića izborila plasman na Mundijal 2010.

- Atmosfera je gotovo ista, što je i normalno kad se pobeđuje, međutim, ne bih upoređivao ta dva ciklusa. Svaki za sebe ima svoju draž. Želimo da uživamo u trenucima koje sada doživljamo i da se koncentrišemo na posao koji nas očekuje jer, kao što je poznato, još nismo obezbedili plasman na Svetsko prvenstvo. Kad to učinimo, moći ćemo da se opustimo - istakao je Bane i dodao:

- Raduje me što će veliki broj naših navijača doći na utakmicu. Nadam se da ćemo se na kraju svi zajedno radovati.

Inače, da sve ide u našu korist pokazuje i podatak da su se fudbaleri Austrije pobunili protiv čelnika Saveza, kao i to da će većina njih odsustvovati zbog povreda.