(VIDEO) BIĆE DRAME U POSLEDNJEM KOLU KVALIFIKACIJA: Ronaldo sprečio bruku Portugalaca u Andori, Francuzi pokorili Sofiju

RASPLET DO UTORKA

Fudbalska reprezentacija Francuske kao gost je pobedila Bugarsku 1:0 u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo i došla na domak plasmana u Rusiju

Jedini gol postigao je Matuidi već u 3. minutu.

"Trikolori" su prvi u Grupi A sa 20 bodova i u utorak u poslednjem kolu potrebna im je pobeda nad Belorusijom da bi overili mundijalsku vizu.

U drugom meču Grupe A u večernjem terminu Holandija je, takođe kao gost, savladala Belorusiju 3:1. Do 84. minuta bilo je 1:1, a onda su Roben iz penala i Depaj u 93. minutu doneli pobedu gostima.

Holanđani su zadržali samo teoretske šanse da se domognu drugog mesta i baraža, jer im je u poslednjem meču potrebna pobeda od čak sedam golova razlike u međusobnom duelu sa direktnim konkurentom Švedskom.

Šveđani su veliki posao obavili ranije danas savladavši Luksemburg čak sa 8:0, zbog čega imaju daleko bolju gol-razliku od Holandije.

Po svemu sudeći, Holandiji će ovo biti drugo uzastopno veliko takmičenje koje propuštaju.

Ko zna kako bi se šampion Evrope proveo u Andori da Kristijano Ronaldo u 63. minutu nije postigao gol. Najbolji fudbaler sveta ušao je u igru na početku drugog poluvremena i skratio muke Portugalaca. Na kraju bilo je 0:2.

Da bi Portugal osvojio prvo mesto u Grupi B i direktan plasman na Mundijal mora da u poslednjem kolu u Lisabonu savlada Švajcarsku (bilo kojim rezultatom).

Naime, Švajcarska je lider grupe sa maksimalnim učinkom u devet utakmica. Večeras je kod kuće deklasirala Mađarsku 5:2.

Belgija je iz Grupe H još ranije obezbedila učešće na Svetskom prvenstvu. Prvo mesto je "utvrdila" pobedom nad BiH u Sarajevu ranije danas (4:3), a večeras je Grčka posle preokreta u prvom poluvremenu trijumfovala na Kipru 2:1.

Grci su prestigli Bosance i popeli se na drugo mesto, ali imaju male šanse da se domognu baraža, jer su trenutno najgora drugoplasirana selecija.