(VIDEO) SRBIN I ARGENTINAC OBELEŽILI VEČE U LIGI ŠAMPIONA: Svilar srušio rekord, Mesi dao 100. gol u Evropi. Kolarov i Džeko šokirali London

IGRALA SEDMORICA NAŠIH

Srbin Mile Svilar postao je najmlađi golman u istoriji Lige šampiona, dok je Lionel Mesi postigao 100. gol u Evropi.

Tako su Srbin i Argentinac obeležili još jedno ludo veče u Ligi šampiona, a sjajan je bio i Aleksandar Kolarov koji je zabeležio gol i asistenciju.

Ukupno, danas su u Ligi šampiona igrala sedmorca srpskih fudbalera.

Benfika je u utakmici Grupe A poražena u Lisabonu od Mančester junajteda 0:1. Jedini gol postigao je Rašford u 65. minutu, a taj pogodak ide na dušu mladog srpskog golmana Mileta Svilara.

Sin proslavljenog golmana Ratka Svilara debitovao je večeras u Ligi šampiona sa 18 godina, jedan mesec i 22 dana i srušio rekord Ikera Kasiljasa star 18 godina, jer je Španac prvi put branio gol Reala u elitnom takmičenju sa 18 godina, tri meseca i 26 dana.

Za Benfiku su igrali i Ljubomir Fejsa i Andrija Živković (ušao s klupe), a za goste Nemanja Matić.

U drugom meču Grupe A Bazel je kao gost u Moskvi pobedio 2:0.

"Crveni đavoli" su prvi na tabeli sa devet bodova, Bazel ima šest, CSKA tri, dok je Benfika bez bodova.

PSŽ i Bajern su opravdali uloge favorita u Grupi B.

"Sveci" su lako i ubedljivo savladali Anderleht u Briselu 4:0 golovima Mbapea, Kavanija, Nejmara i Di Marije, dok su Bavarci kod kuće sa 3:0 pobedili Seltik pogocima Miler, Kimiha i Humelsa.

PSŽ je lider grupe sa devet bodova, Bajern ima šest, Seltik tri, a Anderleht je bez bodova.

Čelsi i Roma su odigrali spektakularan meč u Grupi C - 3:3.

Utakmica na stadionu "Stamford Bridž" donela je dosta uzbuđenja. Čelsi je vodio sa 2:0, ali je Roma u drugom delu stigla do preokreta, da bi domaćin na kraju došao do izjednačenja i boda.

"Plavci" su poveli golom Davida Luiza u 11. minutu, da bi Eden Azar u 37. povisio na 2:0. Samo tri minuta kasnije srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov nakon odličnog solo prodora po levom boku i snažnog šuta sa oko 10 metara smanjio je zaostatak Rome.

Roma je u drugom poluvremenu pritiskala rivala, da bi u 64. minutu Edin Džeko sjajnim volej udarcem sa oko 10 metara nakon dubinske lopte Federika Facija doneo Rimljanima izjednačenje.

I posle izjednačenja, Roma je nastavila sa ofanzivnom igrom, a u 70. minutu Džeko je bio najviši u skoku posle prekida koji je izveo Kolarov i glavom sa oko pet metara savladao Tibu Kurtou.

Preokret nije mnogo uzdrmao fudbalere Čelsija, koji su u 75. minutu došli do izjednačenja preko Azara koji je iskoristio dodavanje Pedra sa desnog boka.

Ranije danas u prvom meču Grupe C Karabag i Atletiko Madrid igrali su nerešeno bez golova.

Čelsi je lider Grupe C sa sedam poena, dva manje ima Roma, dok je Atletiko treći sa dva, a Karabag je četvrti sa jednim.

Barselona je pobedila Olimpijakos 3:1, dok je Juventus posle preokreta savladao Sporting sa 2:1 u Grupi D.

Barselona je lako nadigrala Olimpijakos, iako je od 42. minuta imala igrača manje na terenu. Oni su na svom stadionu po kišnom vremenu poveli autogolom Dimitriosa Nikolaua u 18. minutu.

Katalonci su imali potpunu kontrolu, a u 42. minutu ostali su s igračem manje na terenu, pošto je Đerar Pike dobio drugi žuti karton nakon što je rukom postigao gol koji je poništen.

Olimpijakos je u drugom delu meča u početku imao ravnotežu, ali je Barselona ponovo uspostavila kontrolu. Lionel Mesi je u 61. minutu povisio na 2:0 sjajnim šutem iz slobodnog udarca, da bi Luka Dinje u 64. rešio pitanje pobednika. Grčki tim je u samoj završnici, odnosno u 90. minutu smanjio zaostatak preko Nikolaua.

Srpski fudbaler Uroš Đurđević je od 55. minutu nastupao za Olimpijakos, dok je Saša Zdjelar odigrao ceo meč, a Jagoš Vuković je presedeo na klupi.

Mesi je večeras postigao 100. gol u Evropi, odnosno 97. u Ligi šampiona (i tri u Superkupu). Sada mu preostaje da nastavi da juri Kristijana Ronalda, rekordera Lige šampiona sa 110 pogodaka.

Juventus je pred svojim navijačima pobedio Sporting posle preokreta. Portugalski tim poveo je u 12. minutu autogolom Aleksa Vidala, da bi Miralem Pjanić u 29. iz slobodnog udarca doneo izjednačenje "staroj dami". Torinski tim do pobede je stigao u 84. minutu pogotkom Marija Mandžukića na asistenciju Daglasa Koste.

Barselona je lider Grupe D sa maksimalnim učinkom, Juventus je drugi sa šest, dok Sporting ima tri, a Olimpijakos je bez bodova na poslednjem, četvrtom mestu.

TOK MEČEVA:

90. minut - BARSELONA - OLIMPIJAKOS 3:1 - NIKOLAU!

90. minut - CSKA - BAZEL 0:2 - OBERLAN!

88. minut - ANDERLEHT - PSŽ 0:4 - DI MARIJA!

84. minut - JUVENTUS - SPORTING 2:1 - MANDŽUKIĆ!

75. minut - ČELSI - ROMA 3:3 - DRUGI GOL AZARA!

70. minut - ČELSI - ROMA 2:3 - DRUGI GOL DŽEKA! ASISTENCIJA KOLAROVA! KAKAV PREOKRET!

66. minut - ANDERLEHT - PSŽ 0:3 - NEJMAR!

65. minut - BENFIKA - MANČESTER JUNAJTED 0:1 - RAŠFORD! Loša intervencija mladog srpskog golmana Mileta Svilara.

64. minut - BARSELONA - OLIMPIJAKOS 3:0! DINJ!

64. minut - ČELSI - ROMA 2:2 - DŽEKO!

61. minut - BARSELONA - OLIMPIJAKOS 2:0! MESI DAO 100. GOL U EVROPI! Barsa duplira prednost sa igračem manje.

59. minut - I ŽIVKOVIĆ U IGRI! Evo i sedmog Srbina u igri.

55. minut - JOŠ JEDAN SRBIN U IGRI! Uroš Đurđević je izašao na teren "Nou Kampa".

53. minut - PONIŠTEN GOL BAZELA! Ajeti je bio u ofsajdu, pa je u Moskvi ostalo 0:1.

51. minut - BAJERN - SELTIK 3:0 - HUMELS!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme...

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

44. minut - ANDERLEHT - PSŽ 0:2 - KAVANI!

42. minut - CRVENI KARTON ZA PIKEA! Fudbaler Barselone dobio je drugi žuti karton jer je rukom ubacio loptu u mrežu.

40. minut - ČELSI - ROMA 2:1 - KOLAROV!

37. minut - ČELSI - ROMA 2:0 - AZAR!

29. minut - CSKA - BAZEL 0:1 - DŽAKA!

29. minut - JUVENTUS - SPORTING 1:1 - PJANIĆ!

29. minut - BAJERN - SELTIK 2:0 - KIMIH!

25. minut - PREČKA! Fudbaler Barselone Paulinjo uzdrmao je okvir gola Olimpijakosa.

18. minut - BARSELONA - OLIMPIJAKOS 1:0 - NIKOLAU AUTOGOL!

17. minut - BAJERN - SELTIK 1:0 - MILER!

12. minut - JUVENTUS - SPORTING 0:1 - ALEKS SANDRO AUTOGOL!

11. minut - ČELSI - ROMA 1:0 - DAVID LUIZ!

3. minut - ANDERLEHT - PSŽ 0:1 - MBAPE!

1. minut - Utakmice su počele...

20:36 - Ludnica! Navijači Seltika u Minhenu

20:26 - Zagrevanje igrača Juventusa

20:04 - Zdjelar protiv Mesija, Kolarov napada Čelsi, srpski okršaj u Lisabonu

Četvorica srpskih fudbalera su starteri na večerašnjim utakmicama. Saša Zdjelar je u sastavu Olimpijakosa u Barseloni (Uroš Đurđević i Jagoš Vuković na klupi), Aleksandar Kolarov startuje za Romu protiv Čelsija, dok u Lisabonu jedni protiv drugih igraju Mile Svilar i Ljubomir Fejsa (Benfika) s jedne strane, a s druge Nemanja Matić (Mančester junajted). Andrija Živković ostao je na klupi "orlova".

20:00 - 31 gol na 8 mečeva

Na jučerašnjih osam utakmica u grupama E, F, G i H postignut je čak 31 gol.