(VIDEO) SUMA PROMAŠIO POBEDU: Partizan osvojio bod protiv Skenderbega u Elbasanu

SVE STALO U 3 MINUTA

Fudbaleri Partizana remizirali su sa Skenderbegom u Elbasanu u utakmici trećeg kola Grupe B Lige Evrope - 0:0.

Ni u drugom meču u grupi između Dinama i Jang bojsa u Kijevu nije bilo pobednika (2:2), pa tabela izgleda ovako:

Dinamo 7, Jang bojs 3, Partizan 2, Skenderbeg.

U četvrtom kolu 2. novembra crno-beli će dočekati Albance, dok će se Jang bojs i Dinamo sastati u Bernu.

Večeras je u Elbasanu bliži pobedi bio Partizan samo zahvaljujući urađenom u poslednjih nekoliko minuta.

U 88. minutu crno-beli su imali najbolju šansu na utakmici, Ilić i Miletić su je pripremili Sumi, koji je loše reagovao kada se našao "oči u oči" sa Šehijem i loptu poslao pravo u golmana Skenderbega.

U naredna tri minuta Partizan je još dva puta mogao do vođstva - posle bombe Tošića, kada je Šehi loptu prosledio u prečku od koje se odbila u korner, i odmah zatim kada je Miletić šutirao glavom u spoljnji deo stative.

Može se reći da je cela utakmica stala u tih nekoliko minuta.

Pre toga - uspavanka! Nijedna šansa iz kategorije stoprocentnih nije zabeležena za 88 minuta.

Na kraju meča došlo je i opšteg koškanja na terenu, bez posledica.

Partizan nije pokazao da mu je forma u usponu, pa će kroz obaveze na domaćoj sceni u naredne dve nedelje morati da je "podigne" ako želi da zabeleži prvu pobedu u Ligi Evrope i ostane konkurentan za plasman u šesneastinu finala.

Utakmicu je obeležilo i vređanje domaćih navijača, koji su skandirali "UČK", ali i "Kosovo je srce Albanije".

1 / 8 Foto: EPA/VALDRIN XHEMAJ

KRAJ - 0:0!

90+1. minut - STATIVA! Posle kornera Miletić pogađa stativu.

90. minut - BOMBA TOŠIĆA! Golman Šehi prosledio je loptu u prečku.

88. minut - ŠANSA za PARTIZAN! Suma se našao sam pred Šehijem, a onda šutirao pravo u golmana Skenderbega.

87. minut - Ilić umesto Jankovića.

84. minut - Pokušaj Tošića iz slobodnog udarca, ali neprecizno.

72. minut - Šut Jevtovića iz daljine, golman Šehi prosledio je loptu u korner.

68. minut - Dvojica domaćih igrača leže žaleći se na povrede.

66. minut - Prva Đukićeva izmena - izveo je nervoznog Tavambu, a uveo Ožegovića.

62. minut - ŠANSA za PARTIZAN! Miletić je krenuo sam ka golu Skenderbega, a kada mu je prišao domaći defanzivac, odlučio je da uposli Tavambu na petercu, ali je Vanđeli sprečio Kamerunca da bilo šta uradi.

60. minut - Tošić je mogao da krene sam ka golu, ali ga je Jašanica faulirao, pa je dobio žuti karton.

53. minut - Kontra domaćina, Džejms je proigrao Sovea, koji je šutirao, a Mitrović izblokirao.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

GROBARI NA ELBASAN ARENI

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 0:0! Bez ijedne šanse!

40. minut - Mici je pao kao pokošen i uhvatio se za glavu pokušavajući da isprovocira isključenje Tavambe. Do toga, naravno, nije bilo ništa.

38. minut - U beležnici sudije Danijela Stefanskog iz Poljske našao se i Lilaj.

34. minut - Žuti karton za Tavambu zbog prekršaja nad Jačanicom.

33. minut - Prinudna izmena kod domaćina - Aliti umesto Radaša.

24. minut - Ponovo se čuju provokacije s tribina, domaći navijači pevaju: "Kosovo je srce Albanije".

23. minut - Džejms je krenuo sam ka golu Partizana, ali je Mitrović odlično intervenisao.

13. minut - Oštar start Adenija nad Jankovićem.

11. minut - Partizan se oslobodio početne inicijative domaćina i prvi put zapretio. Suma je dobio loptu od Tavambe, ušao u kazneni prostor, ali slabo šutirao.

2. minut - Na tribinama je oko šest, sedam hiljada gledalaca. Pevaju pesme protiv Srbije i pominju UČK.

1. minut - Utakmica je počela.

SKENDERBEG: Šehi - Vanjeli, Radaš, Jašanica, Mići - Muzaka, Lilaj, Dita - Taku, Sove, Adeniji.

PARTIZAN: Stojković - Vulićević, N.R. Miletić, Mitrović, N.G. Miletić - Jevtović, Everton - Suma, Tošić, Janković - Tavamba.

20:23 - Navijači Partizana naleteli na Sokola Kuštu

19:51 - Crno-beli stigli na Elbasan Arenu

Fudbaleri Partizana pod jakom policijskom pratnjom stigli su na mesto gde će od 21.05 odmeriti snage sa Skenderbegom

18.40 - Navijači Partizana u Elbasanu

Navijači Partizana, uprkos upozorenjima da je reč o meču visokog rizika, krenulo je put Elbasana kako bi pružili podršku fudbalerima u veoma važnom meču u Ligi Evrope

Partizan večeras (21.05) gostuje Skenderbegu, a trener Miroslav Đukić najavljuje osvajanje Elbasana, siguran da se neće ponoviti meč od pre tri decenije

Iako je dan pre utakmice i dalje imao nekoliko nedoumica u vezi sa sastavom tima, trener Miroslav Đukić najavio je pohod na tri boda i prvi trijumf svoje ekipe u Ligi Evrope. - Želimo da sve dobre igrače ubacimo u ekipu. Mnogo bolje funkcionišemo na strani. To nam više odgovara i nadam se da će tako biti. Najbitnije je da izađemo s dobrim mentalitetom i da pokušamo da pobedimo - rekao je Đukić, a zatim nevoljno odgovorio na pitanje o čuvenom porazu crno-belih od Fljamurtarija pre tačno tri decenije: - Treba da razmišljamo pozitivno, nismo toliko ni pričali o Fljamurtariju. Nema potrebe da insistirate na neprijatnim stvarima iz prošlosti. Ova generacija nema sećanja na Fljamurtari. Treba da se fokusiramo na sebe, da odigramo bez straha, da tražimo pobedu od prvog minuta!

Za koga će navijati? I FADILJ VOKRI NA STADIONU

Meč u Elbasanu uživo će gledati i Fadilj Vokri, nekadašnji fudbaler Partizana, a sada predsednik tzv. Fudbalskog saveza Kosova. Trener Skenderbega Ilir Daja naglasio je da meč treba shvatiti isključivo kao borbu dva fudbalska tima. - Izaći ćemo na teren da bismo pobedili i mislim da imamo realne šanse za to. Moramo se izdići iznad patriotskih osećanja, pobeda bi nam mnogo značila i povećala bi nam šanse za osvajanje drugog mesta. Uz podršku s tribina u Elbasanu, možemo do pobede - rekao je Daja.