LIGA EVROPE: Remi Dinama i Jang bojsa, AEK uzeo bod u Milanu

DOSTA IZNENAĐENJA

Fudbaleri Dinama i Jang Bojsa odigrali su večeras u Kijevu nerešeno 2:2 u utakmici trećeg kola Grupe B Lige Evropa.

Švajcarska ekipa je povela u 17. minutu golom Rožera Asalea, da bi Dinamo izjednačio u 34. preko Demersija Mbokanija.

Asale je u 40. minutu ponovo vratio prednost Jang Bojsu, a bod Dinamu je posle samo četiri minuta igre u nastavku doneo Mikola Morozjuk.

U drugoj utakmici Grupe B Partizan i Skenderbeg su odigrali 0:0 u Elbasanu. Kijevska ekipa je prva u grupi sa sedam bodova, Jang Bojs ima tri, a Partizan i Skenderbeg po dva.

Fudbaleri Milana i AEK-a su odigrali bez golova u trećem kolu Grupe D, dok je u istoj grupi Rijeka slavila u gostima protiv Austrije sa 3:1.

Milan je lider Grupe D sa sedam bodova, AEK ima pet, Rijeka tri, a Austrija bod.

Fudbaleri Liona su u Liverpulu pobedili Everton sa 2:1 u trećem kolu Grupe E.

Lion je poveo već u šestom minutu golom Nabila Fekira iz penala, Ešli Vilijams je doneo izjednačenje Evrtonu u 69. minutu, a sva tri boda Lionu Bertran Traore šest minuta kasnije. Atalanta je u istoj grupi na svom terenu slavila protiv Apolona sa 3:1.

Atalanta je prva na tabeli Grupe E sa sedam bodova, Lion ima dva boda manje, Apolon je sakupio dva, dok Everton ima samo bod.

Rezultati današnjih utakmica LE: Milan - AEK 0:0 Atalanta - Apolon 3:1 Austrija - Rijeka 1:3 Braga - Ludogorec 0:2 Dinamo Kijev - Jang Bojs 2:2 Everton - Lion 1:2 Hofenhajm - Bašakšehir 3:1 ; Šerif - Lokomotiva Moskva 1:1 Skenderbeg - Partizan 0:0 Viljareal - Slavija Prag 2:2 Zlin - Kopenhagen 1:1 Astana - Makabi Tel Aviv 4:0 BATE Borisov - Keln 1:0 Crvena zvezda - Arsenal 0:1 Zorja - Herta 2:1 Ber Ševa - Steaua 1:2 Konjaspor - Salcburg 0:2 Lugano - Plzen 3:2 Marsej - Gimaraeš 2:1 Nica - Lacio 1:3 Estersunds - Atletik Bilbao 2:2 Vardar - Real Sosijedad 0:6 Varegem - Vitese 1:1 Zenit - Rosenborg 3:1.

(Beta, Foto: EPA/SERGEY DOLZHENKO)

(KURIR TV) MLADIĆI BOROVI, DEVOJKE JELE: Delije himnom ispratile fudbalere posle poraza od Arsenala