(VIDEO) PANDUR ZAUSTAVIO REAL U BEOGRADU: Dok se spremao raspad Jugoslavije, Partizan je bio strah i trepet u Evropi!

NA MITROVDAN PRE 27 GODINA

Navijači Partizana uvek se rado sete večeri 8. novembra 1990. godine kada su njihovi ljubimci posle penala eliminisali Real Sosijedad.

Pre tačno 27 godina na Mitrovdan crno-beli su slavili jednu od najslađih pobeda.

U prvom meču drugog kola Kupa UEFA u sezoni 1990/91 crno-beli su poraženi u San Sebastijanu minimalnim rezultatom zahvaljujući pogotku Gurua u finišu.

Nabijeni optimizmom i nadom da će se plasirati u narednu rundu, "grobari" su napunili tribine stadiona JNA.

Kada je Goran Stevanović početkom drugog poluvremena zatresao mrežu, posle slobodnog udarca Josipa Višnjića, i anulirao zaostatak iz prve utakmice, navijače je bacio u delirijum.

U nastavku nije bilo golova, pa su o prolasku u osminu finala odlučivali penali.

Heroj je postao golman Partizana Goran Pandurović, jer je zaustavio udarce dvojice fudbalera Real Sosijedada.

Pandurović je u drugoj seriji odbranio šut Oldridža, ali je odmah zatim Šćepović pogodio prečku. Čuvar mreže crno-belih je svom timu utabao put do naredne runde kada je potom zaustavio i udarac Bengoečee.

Uspešni realizatori penala za Partizan bili su Višnjić, Vujačić, Petrić i Đurđević.

Trener Miloš Milutinović te večeri ukazao je šansu sledećim igračima: Pandurović, Stanojković, Milanič, Jokanović, Ješić (Petrić), Vujačić, Bogdanović, Mijatović (Šćepović), Višnjić, Đurđević, Stevanović.

U sledećem kolu "parnom valjku" se isprečio Inter. U Milanu je pobedio 3:0, dok je u revanšu u Beogradu bilo 1:1.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Printscreen)

KURIR SPORT UŽIVO: Kakav paradoks! Ronaldo nabolji na svetu a 713. u Evropi!