(KURIR TV) PARTIZAN BLED U KIJEVU: Crno-beli ubedljivo poraženi od Dinama, u evropsko proleće idu sa 2. mesta

NEUSPEH SRPSKOG ŠAMPIONA

Fudbaleri Partizana izgubili su od Dinama u Kijevu meč poslednjeg, šestog kola Grupe B Lige Evrope - 1:4.

Crno-beli su još ranije obezbedili učešće u šesnaestini finala, a posle današnjeg neuspeha zauzeli su drugo mesto u grupi i naći će se u "drugom šeširu" na žrebu u ponedeljak.

Šareni tim Miroslava Đukića je pred oko 14.000 navijača Dinama na Olimpijskom stadionu u Kijevu bio bled i zasluženo pretrpeo ubedljiv poraz.

Istina, Partizan je prvi zapretio, mogao i do vođstva od 1:0, imao i u drugom poluvremenu idealnu šansu da se vrati na 2:3, ali greške u fazi odbrane se u Evropi ne praštaju.

Zato je Dinamo pobedio 4:1 (3:1) i zasluženo osvojio prvo mesto u grupi.

Everton je u petom minutu pogodio prečku, a već u šestom bilo je 1:0. Posle šuta Moraeša i odbrane Stojkovića, Morozjuk je ostao sam pred praznom mrežom.

To je bio prvi put da su domaći napadači usamljeni pred Partizanovim golom...

Moraeš je zabeležio het-trik, a Brazilac je prva dva gola dao u 28. i 31. minutu, oba na asistencije Morozjuka, oba puta kada su njih dvojica bili sami pred Stojkovićem!

Partizan je uspeo da smanji zaostatak u sudijskoj nadoknadi vremena golom Jevtovića iz penala dosuđenog zbog prekršaja nad Sumom.

U 58. minutu crno-beli su promašili zicer. Jevtović je sa desnog krila idealno proigrao Tavambu, koji je sa samo nekoliko metara šutirao i - pogodio golmana Buščana u glavu.

Kada Partizan nije uspeo da se vrati na "minus jedan", Dinamo se vratio na "plus tri". Moareš je u 77. minutu bio precizan sa bele tačke, pošto je Poljak Gil dosudio penal posle starta Miletića.

Na ovom meču su Everton i levi bek Miletić dobili žute kartone zbog koji neće igrati u prvoj utakmici šesnaestine finala.

U drugom meču Grupe B Jang bojs je pobedio Skenderbeg 2:1 i zauzeo treće mesto u grupi.

1 / 11 Foto: EPA/SERGEY DOLZHENKO

KRAJ - 4:1!

87. minut - Besedin je poslao loptu u Partizanovu mrežu, ali je dosuđen ofsajd.

80. minut - Na tribinama je više od 14.000 gledalaca.

77. minut - Đuričković je zamenio Evertona.

77. minut - GOOOLLL - 4:1 - MORAEŠ SA BELE TAČKE! Het-trik Brazilca!

76 minut - PENAL ZA DINAMO! Čist start Miletića u kaznenom porostoru sudija je okarakterisao kao prekršaj.

66. minut - Prve izmena u obe ekipe. Kod crno-belih Ožegović je zamenio Solomona, a kod domaćina je Garmaš ušao umesto Bujalskog.

58. minut - ŠANSA za PARTIZAN! Jevtović je sa desnog krila idealno proigrao Tavambu, koji je sa samo nekoliko metara šutirao i - pogodio golmana Buščana u glavu.

U nastavku akcije Pantić je oprobao udarac, ali je bio za malo neprecizan.

50. minut - Snažan i precizan šut Pantića, ali golman Buščan odlično interveniše.

48. minut - I levi bek Partizana Miletić neće igrati u sledećem evropskom meču zbog žutog kartona koji je sada dobio.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+4. minut - GOOOLLL - 3:1 - JEVTOVIĆ iz PENALA!

45+3. minut - PENAL ZA PARTIZAN! Sumu je faulirao Morozjuk, a sudija Gil je pokazao na belu tačku.

45+1. minut - ŠANSA za DINAMO! Još jedna kontra domaćina, Šaparenko je izašao sam pred Stojkovića, ali je pogodio spoljnji deo mreže.

41. minut - Everton će preskočiti prvu utakmicu šesnaestine finala! Brazilac je dobio žuti karton zbog faula nad Šaparenkom.

31. minut - GOOOLLL - 3:0 - MORAEŠ - Ponovo su dvojica igrača Dinama bila usamljena pred golmanom Partizana! I ponovo je Morozjuk asistirao Moraešu.

28. minut - GOOOLLL - 2:0 - MORAEŠ! Morozjuk i Moraeš su ostali u situaciji "dva na jedan" sa Stojkovićem, pa im nije bilo teško da matiraju Partizanovog golmana.

25. minut - Navijači Dinama bacaju topovske udare.

18. minut - Everton se žali na povredu posle starta Morozjuka. Posle ukazane lekarske pomoći, vratio se u igru.

11. minut - Partizan sve vreme ima inicijativu. Sada se Solomon za poziciju između dvojice igrača Dinama, ali je šutirao direktno u golmana Buščana.

6. minut - GOOOLLL! - 1:0 - MOROZJUK! Soareš je tukao sa 20 metara, Stojković je odbranio, ali je lopta došla do Morozjuka, koji je bio sam pre praznim golom! Takvu priliku nije propustio.

5. minut - PREČKA! Everton je šutirao sa 25 metara, a golman Buščan je uspeo da loptu skrene u prečku.

1. minut - Odmah je Partizan zapretio. Istina nije bilo opasnosti po domaćina, ali crno-beli su u uvodnih 60 sekundi izvršili snažan pritisak na gol.

1. minut - Utakmica je počela.

Ovako izgleda Dinamov šop u VIP loži Olimpijskog stadiona:

Trener Partizana Miroslav Đukić odlučio se da u prvi tim uvrsti Solomona, koji će u napadu praviti društvo Tavambi. Podsetimo, Đukić ne može da računa na povređenog Tošića, kao ni Sašu Ilića, koji nije ni doputovao u Kijev. Nebojša Kosović, Marko Janković i Đorđe Jovanović su duže vreme van tima.

DINAMO KIJEV: Buščan - Kedziora, Hačeridi, Kadar, Pivarić - Šepelijev, Bujalski - Morozjuk, Šaparenko, Cigankov - Žunior Moraeš

PARTIZAN: Stojković - Vulićević, Nemanja R. Miletić, Mitrović, Nemanja G. Miletić - Everton, Jevtović, Pantić, Suma - Tavamba, Solomon

Sudija: Pavel Gil (Poljska)

BLOG UŽIVO:

NAVIJAČI DINAMA PRETUKLI DVOJICU ČLANOVA PARTIZANOVE EKSPEDICIJE!

18:58 - Pozdrav trenera Đukića i Hatskeviča

18:30 - Pola sata pre početka utakmice nema puno navijača na tribinama. Većina u holovima čeka početak utakmice, jer je temperatura trenutno minus 2.

18:15 - Navijačima se služe kobasice, pivo i sokovi

17:54 - Doček za crno-bele!

Fudbaleri Partizana stigli su na Olimpijski stadion, ispred kog su ih dočekale jake snage obezbeđenja. Specijalaca ima na sve strane.

17:49 - Đukić: Prvo mesto je Partizanova obaveza

"Znamo da igramo protiv velikog protivnika, ali Partizan ima obavezu da osvoji prvo mesto. To ćemo svim silama pokušati", rekao je, između ostalog, trener Partizana Miroslav Đukić na konferenciji za medije dan pred utakmicu.

17:46 - Ovo su mogući rivali Partizana u šesnaestini finala

Ukoliko crno-beli budu prvi u grupi, biće povlašćeni na žrebu i rivali bi, između ostalih, mogli da im budu Nica, Napoli, Spartak Moskva, Seltik i Borusija Dortmund. Ako Partizan bude žreban iz "drugog šešira" potencijalni protivnici, baš kao i Zvezdi, bili bi mu: Viljareal, Milan, Arsenal, Salcburg, Lacio, CSKA Moskva, Atletiko Madrid, Lajpcig, Sporting... Do konačne odluke ko će u koji "bubanj" sačekajmo do raspleta u grupama Lige Evrope.

17:42 - Osim prvog mesta, trijumf u Kijevu donosi i milion evra!

17:30 - Bolan poraz u Humskoj

Partizan je u prvom meču sa ukrajinskim predstavnikom u Beogradu doživeo poraz 2:3 iako je na poluvremenu vodio 2:0.

(Kurir.rs/Kurir sport, Dejan Ignjatović)