(VIDEO) RUNI ŠOKIRAO ENFILD: Bez pobednika u derbiju Liverpula, Everton do boda iz penala

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Liverpula i Evertona odigrali su danas nerešeno 1:1 u utakmici 16. kola Premijer lige.

Liverpul je bio bolji u današnjem Mersisajd derbiju, imao je više loptu u svom posedu, bolje prilike i bio je bliže pobedi, ali je dobra igra izabranika Jirgena Klopa pala u vodu kada je u 76. minutu Dejan Lovren u kaznenom prostoru srušio Dominika Kalverta Luina.

Ekipa s Enfilda povela je u 42. minutu golom Mohameda Salaha, a izjednačenje i bod Evertonu doneo je Vejn Runi iz jedanaesterca u 76. minutu.

Liverpul je, posle šestog remija od početka sezone, četvrti na tabeli sa 30 bodova, dok je Everton sada deseti sa 19.

"Crveni" u narednom kolu dočekuju Vest Bromvič, a Everton gostuje Njukaslu.

(Beta, Foto: EPA/PETER POWELL)

GOOOOLLLL MARAKANA JE EKSPLODIRALA: Španski komentator je pola minuta urlao posle gola Srnića za trijumf Zvezde nad Kelnom!