(VIDEO) BARSA UBEDLJIVA, ALI NAVIJAČI ZABRINUTI PRED EL KLASIKO: Deportivo deklasiran na Nou Kampu, Mesi se ispromašivao kao nikad u životu

SLEDI DUEL SA REALOM U MADRIDU

Fudbaleri Barselone ubedljivo su pobedili Deportivo iz La Korunje 4:0 (2:0) u utakmici 16. kola španskog prvenstva.

Po dva gola za domaćina na "Nou Kampu" postigli su Luis Suarez u 29. i 47. minutu i Paulinjo u 41. i 75.

Ipak, u centru pažnje je bio Lionel Mesi.

Argentinac se ispromašivao kao nikad u životu - dva puta je pogodio stativu, jednom prečku, u 70. minutu mu je golman Ruben odbranio penal, a propustio je i još dva zicera!

To je donelo brigu navijačima, jer u sledećem kolu, 23. decembra u Madridu, igra se "El Klasiko".

Ukupno, fudbaleri Barselone su večeras čak pet puta pogađali okvir gola Deportiva.

Pre utakmice Lionelu Mesiju je uručena "Zlatna kopačka" kao najboljem strelcu u Evropi u sezoni 2016/17.

Barselona je prva na tabeli sa 42 boda, šest više od madridskog Atletika, osam od Valensije i čak 11 od Reala, koji ima meč manje.