(VIDEO) RASPAD KRALJEVA NA BERNABEU: Barselona ponizila Real u El klasiku i otišla na plus 14!

236. el klasiko

Fudbaleri Barselone savladali su madridski Real 3:0 (0:0) u derbiju 17. kola španske Primere.

(Okršaj najboljih klubova na Iberijskom poluostrvu, koji nije prenošen samo u četiri zemlje sveta rešen je u drugom poluvremenu, kada su Katalonci postigli dva gola, primoravši pritom Danija Karvahala da rukom spreči siguran gol i u 63. minutu dobije direktan crveni karton.

Golove u 236. El klasiku postigli su Luis Suarez, koji je u 54. minutu rutinski završio sjajnu akciju Rakitića i Serhija Robrta, dok je u 64. minutu Mesi realizovao penal i postigao 15 gol u okršajima sa "kraljevskim" klubom. Tačku na "I" postavio je Vidal u nadoknadi vremena.

U bitne detalje sa meča treba pomenuti i to da su Realu zbog ofsajda poništena dva gola. Prvi Kristijana Ronalda u drugom moinutu, a zatim i pogodak Serhija Ramosa, osam minuta pre isteka devedesetog.

Barselona sada ima 45 bodova i prva je na tabeli, dok je Real sa utakmicom manje i 14 bodova zaostatka trenutno četvrti.

1 / 16 Foto: EPA / Huan Karlos Hidalg

Drugo poluvreme

90+3 minut - Kraj utakmice

90+3. minut - GOOOOOOL 0:3 Vidal

90. minut - Solidna prilika za Barselonu, ali nema gola

82. minut - Stativa Reala! Kovačić je bio u šansi ali nije pogodio. Posle kornera, Ramos je iz ofsajda zatresao mrežu.

77. minut - Šansa za Real, ali nema gola. Modrić je probao

64. minut - GOOOOOOOOOL 0:2 Mesi! - To je 25. gol Aregentinca protiv Reala

63. minut - Penal za Barselonu! Karvahal se bacio na gol liniji i sprečio gol. Dobio je defanzivac Reala crveni karton.

58. minut - Nova prilika za Suareza, ali Urugvajac nije bio precizan

54. minut - GOOOOOOOOOOOL 0:1 - Suarez! Sjajna akcija, prodor Rakitića, pa ka Serđiju Robertu, koji je spojio sa golom Suareza

53. minut - Šansa za Suareza! Napadač Barselone je nije iskoristio

46. minut - Utakmica je nastavljena

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

42. minut - Velika šansa za Real! Marselo je prošao po strani, našao Benzemu, ali Francuz nije bio precizan

32. minut - Ronaldo je bio blizu, ali Ter Štegen dobro reaguje. Nema kornera

30. minut - Prva velika šansa za Barselonu! Mesi je pronašao Paulinja, ali je njegov udarac odbranio Kelor Navas

21. minut - Real je za sada konkretniji, Barselona teško prenosi težište igre na deo terena koji pripada domaćem timu

10. minut - Dobra šansa za Real, Inijesta je zasmetao Ronaldu, a ovaj promašio ceo fudbal

2. minut - Poništen gol Reala zbog ofsajda u kom je bio Ronaldo

1. minut - Počela je utakmica

Prvo poluvreme

12:44 - I Madriđani su naoštreni za meč

12:40 - Mesi je spreman!

12:30 - Sastavi timova

Real Madrid: Navas - Karvahal, Varan, Ramos, Marselo, Kazemiro, Modrić, Kovačić, Kros, Ronaldo, Benzema.

Barselona: Ter Štegen - Roberto, Pike, Vermalen, Alba, Paulinjo, Rakitić, Buskets, Inijesta, Mesi, Suarez.

Zidan: Jedino nas pobeda ostavlja u igri za titulu

Trener Reala Zidan najavio je ofanzivu svog tima:

- Očekujem od svojih igrača maksimalnu posvećenost tokom svih 90 minuta iako se približavaju božićni i novogodišnji praznici. Mislim da mojim momcima ne treba veći motiv nego da im je rival Barselona, veliki protivnik. Jedino nas pobeda ostavlja u igri za titulu u Primeri, mada je naš protivnik napravio priličnu bodovnu razliku. Nadam se da ćemo se na kraju mi radovati - zaključio je Zidan.

Trener Reala je istakao da ga raduje to što će u timu biti Ronaldo, koji je prethodnih dana bio pod znakom pitanja zbog povrede.

S druge strane, trener Katalonaca Erneste Valverde očekuje da njegova ekipa nastavi u pobedničkom ritmu.

- U Madrid smo stigli na pobedu i da tako dokažemo da smo najbolja ekipa u Primeri. Velika utakmica, siguran sam da će biti praznik za sve na stadionu. Verujem da su moji igrači svesni važnosti utakmice - poručio je Valverde.

(VIDEO) MAKAZICE KAO SA KAMP NOU! Milion ljudi već videlo kako amater zabija golčinu!