Siti pregazio Barnli, Tadićev Sautempton izbacio Jokanovićev Fulam!

FA kup

Mančester siti, Sautempton i Njukasl su se bez problema plasirali u šesnaestinu finala engleskog fudbalskog FA kupa

Siti je porazio Barnli sa 4:1 i to nakon preokreta. Gosti su poveli sredinom prvog dela utakmice, a da drame ne bude pobrinuo se Aguero. Za dva minuta postigao je dva gola, izjednačio je rezultat u 56, a već u 58. su "građani" vodili 2:1. Kod oba pogotka asistirao je Gundogan. Sane je 10-ak minuta kasnije rešio sve dileme, a pobedu Sitija overio je Silva osam minuta pre kraja utakmice.

Njukasl je eliminisao Luton, koji je dobio sa 3:1. Aleksandar Mitrović nije bio ni na klupi, a Perez sa dva i Šelvi su obezbedili trijumf "svrakama" tokom prvih 45 minuta utakmice.

Sautempton je savladao Fulam minimalnim rezultatom 1:0, pa je Dušan Tadić bio zadovoljniji od našeg trenera Slaviše Jokanovića. Srpski reprezentativac je odmarao, pobedu svog tima posmatrao je sa klupe.

Lester će morati da odigra još jedan meč nakon 0:0 protiv Flitvuda, dok je Koventri eliminisao Stouk 2:1.

Novi duel očekuje i Svonsi nakon 0:0 sa Vulverhemptonom.Od premijerligaša prolaz je obezbedio i VBA koji je slavio protiv Eksitera 2:0.