(VIDEO) BLAMAŽA KRALJA: Drugoligaš izvukao remi protiv Reala usred Madrida

KUP ŠPANIJE

Fudbaleri Real Madrida i Numansije igrali su neršeno 2:2 (1:1) u revanšu osmine finala Kupa kralja.

Posle 3:0 u prvoj utakmici u gostima, Real je u večerašnjem revanšu obezbedio plasman u četvrtfinale.

Međutim, remi sa drugoligašem i to na "Santjago Bernabeuu" je samo još jedna u nizu ovosezonskih bruka šampiona Španije, Evrope i sveta, bez obzira što je trener Zinedin Zidan na teren poslao rezervni sastav.

Real je dva puta vodio, a Numansija dva puta dolazila do izjednačenja.

Oba gola za domaćina postigao je Lukas Vaskez, u 10. i 59. minutu, dok je dvostruki strelac za goste bio Giljermo u 45. i 82. minutu.

Zanimljivo, Giljerme je bio rezerva Numansije, a u igru je ušao u 41. minutu.

Gosti su meč završili sa desetoricom jer je kapiten Kalvo isključen u 92. minutu.

Real se u četvrtfinalu pridružio Alavesu, Leganjesu, Valensiji i Atletiko Madridu.

U preostalim revanšima osmine finala sutra se sastaju Levante - Espanjol (prvi meč 2:1), Sevilja - Kadiz (2:0) i Barselona - Selta (1:1).