(VIDEO) REAL U KANALU, ZIDAN PRED OTKAZOM: Viljareal šokirao Kralja usred Madrida golčinom u 88. minutu

ŠAMPION NA NIZBRDICI

Fudbaleri Viljareala pobedili su Real kao gosti u Madridu 1:0 u utakmici 19. kola španskog prvenstva.

"Žuta podmornica" je prvi put u istoriji trijumfovala na "Santjago Bernabeuu" i "kralja" gurnula još dublje u kanal, u kome se već dugo nalazi.

Aktuelni šampion Španije, Evrope i sveta se još ranije oprostio od borbe za titulu, ali sada će navijači Reala strahovati i za mesto koje vodi u Ligu šampiona.

"Kralj" je četvrti sa 32 boda, a Viljareal mu je prišao na samo bod, dok 29 ima Sevilja, koja tek treba da igra meč 19. kola sa Alavesom. Istina, i Real ima meč manje...

Kristijano Ronaldo i drugovi danas nisu uspeli da savladaju golmana Asenha, koji je blistao naročito u prvom poluvremenu, za šta su kažnjeni u 88. minutu. Sevnula je kontra gostiju, Unal je imao veliku priliku, Kejlor Navas je odlično intervenisao, ali je lopta došla do Fornalsa koji je lobovao golmana Reala za konačnih 0:1.

Ovo je treći uzastopni meč ekipe Zinedina Zidana bez pobede u Primeri!

Ako Barselona savlada Betis, pobeći će Realu na čak 19 bodova! Atletiko Madrid i Valensija, ukoliko zabeleže pobede nad Eibarom i Deportivom, napraviće razliku u odnosu na šampiona od deset, odnosno osam bodova.

Zbog svega, španski mediji navode da bi Zinedin Zidan mogao da dobije otkaz posle dve trofejne godine.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: EPA/Rodrigo Jimenez)

KURIR SPORT: OVAKO izgleda put Zvezde i Partizana do prvog i četvrtog mesta u ABA ligi