KRALJ PREKINUO POST: Real sa savladao Leganjes golom u 90. minutu

KUP KRALJA

Fudbaleri Real Madrida savladali su kao gosti Leganjes u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa kralja.

Aktuelni šampion Španije, Evrope i sveta bio je potpuno bezopasan...

A onda je u 90. minutu Teo Ernandez centrirao, a Marko Asensio sjajno reagovao i doneo Realu kapital za revanš.

Leganjes je, naročito u drugom poluvremenu, bio bolji, nekoliko puta zapretio gostima, čak pogodio i prečku. Ipak, velikan iz prestonice je na kraju slavio.

Zinedin Zidan, za koga španski mediji tvrde da napušta klupu Reala po završetku sezone, nije odstupio od svog običaja da u Kupu ukazuje šansu rezervnom sastavu.

Realu je prva radost posle tri uzastopne utakmice bez pobede, pošto je vezao dva remija identičnim rezultatom 2:2 sa Seltom u Vigu u prvenstvu, zatim i sa drugoligašem Numansijom u Kupu u Madridu, a onda je, takođe kao domaćin, izgubio od Viljareala 0:1 duel u La Ligi.

Srpski internacionalac iz Leganjesa Darko Brašanac ušao je u igru u 61. minutu.

Revanš je na programu 24. januara na "Santjago Bernabeuu".

Ranije su odigrane preostale prve utakmice četvrtfinala, postignuti su sledeći rezultati: Valensija - Alaves 2:1, Atletiko Madrid - Sevilja 1:2, Espanjol - Barselona 1:0.