(VIDEO) TADIĆ ODOLEO PEVCIMA: Totenhemu samo bod u Sautemptonu

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Sautemptona i Totenhema igrali su danas nerešeno 1:1 u jedinoj nedeljnoj utakmici 24. kola engleske Premijer lige.

Oba tima su utakmici na stadionu Sent Meris pristupili otvoreno. Tokom svih 90 mintua igralo se u jakom ritmu, ali su na kraju viđena samo dva gola.

Domaćin je do prednosti stigao u 15. minutu autogolom Davinsona Sančesa koji je loše zahvatio loptu, posle centaršuta Rajana Bertranda s levog boka, i prosledio je u svoju mrežu.

Totenhem je tri minuta kasnije uspeo da dođe do izjednačenja. Ben Dejvis izveo je korner s desne strane, a u petercu je najviši u skoku bio Hari Kejn koji je glavom savladao Aleksa Mekartija.

Do poluvremena oba tima imala su nekoliko solidnih prilka za gol, ali ih nisu realizovali.

U drugom delu Totenhem je imao terensku incijativu i u par navrata umalo je došao do preokreta, ali je ekipi Maurisija Poketina nedostajala koncentracija u završnicama.

Sautempton je u finišu utakmice preko Majkla Obafemija umalo došao do drugog gola, ali je Irac loše reagova na centaršut Dušana Tadića s desne strane, pa je lopta završila pored gola.

Totenhem je peti na tabeli Premijer lige sa 45 bodova, dok je Sautempton 18. sa 22.