(VIDEO) REMI NADE ZA PLASMAN U ČETVRTFINALE: Srbija igrala nerešeno sa Azurima, uzdamo se u poštenje Italijana i Slovenaca

ORLOVI HRABRI PROTIV SVETSKE VELESILE

Futsal reprezentacija Srbije igrala je nerešeno sa Italijom 1:1 (0:0) u drugoj utakmici na Evropskom prvenstvu u Ljubljani.

"Orlovi" sada imaju dva boda u Grupi A, jer su u prvom meču sa domaćom Slovenijom takođe remizirali (2:2).

U poslednjoj utakmici u grupi u subotu se sastaju Slovenija i Italija. Pobeda bilo koje reprezentacije vodi Srbiju u četvrtfinale, kao i njihov remi 0:0 i 1:1.

Naravno, uzdamo se u poštenje "zmajčeka" i "azura", odnosno da neće biti 3:3 ili remi sa još većim brojem golova, što bi upravo tim dvema selekcijama omogućio prolaz među osam najboljih u Evropi.

U slučaju rezultata 2:2 gledaće se parametri koji sada nisu dostupni.

Izabranici Gorana Ivančića su večeras bili hrabri protiv svetske velesile kakva je Italija, koja u svojim redovima ima petoricu naturalizovanih Brazilaca. "Orlovi" su, u odnosu na meč sa Slovenijom, bili jači za golmana Milorada Aksentijevića i kapitena Marka Perića.

Junak meča je bez dileme bio Aksentijević sa 18 odbrana! On je do ludila dovodio italijanske igrače, koji su ga bombardovali, a srpski golman je bio nesavladiv. Sve do 32. minuta...

Srbija je povela golom Dragana Tomića posle pola sata igre, ali je radost "orlova" trajala samo dva minuta, jer je Masimo De Luka izjednačio i, ispostaviće se, postavio konačan rezultat.

"Orlovi" su u dvorani "Stožice" imali veliku podršku navijača.

KRAJ - 1:1!

33. minut - Snažan šut Rajčevića i odlična odbrana Mamarele.

Utakmici prisustvuje i najbolji igrač sveta, Portugalac Rikardinjo...

32. minut - GOOOLLLL - 1:1 - DE LUKA donosi izjednačenje Italiji! "Azuri" su sve vreme opasno pretili iz prekida, a tako su došli i do gola.

32. minut - Sjajna akcija "orlova", Ramić je pokušao skoro iz mrtvog ugla, ali neprecizno.

30. minut - GOOOLLL - 1:0 ZA SRBIJU! TOMIĆ! Rajčević je šutirao, Mamarela je odbranio, lopta je došla do Tomića koji je tukao jednom italijanskom igraču i golmanu kroz noge!

30. minut - Peti prekršaj Italijana. Ako naprave još jedan, sledi kazneni udarac sa deset metara.

29. minut - Posle četiri faula Italijana, Srbi prave isto toliko.

29. minut - "Azuri" u drugom poluvremenu vrše konstantan pritisak. Naši igrači se muče da pređu polovinu terena.

28. minut - Po ko zna koji put - put Merima, odbrana Aksentijevića.

27. minut - Podrška "orlovima" sa tribina ne jenjava! Srpski navijači su sjajni!

25. minut - KALDEROLI PROMAŠUJE PRAZAN GOL! Italijan je ostao sam na "drugoj stativi" i pred praznim golom nespretno reagovao.

25. minut - Još dva strašna udarca Merima i još dve fantastične intervencije Aksentijevića.

25. minut - Četvrti prekršaj "azura", koji su se unervozili.

24. minut - Merim je pronašo prostor i šutirao i ponovo brani Aksentijević!

24. minut - Italijani imaju već tri faula!

23. minut - Dva šuta "orlova", Perić je šutirao u Mamrelu, a Tomić pored gola.

23. minut - Perić je krenuo u kontru, Onorio ga je povukao za dres i dobio samo žuti karton. Ništa od isključenja!

22. minut - Greška naših igrača (Kocića), Onorio je imao otvoren šut, ali je Aksentijević sjajan.

21. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 0:0!

19. minut - Možda i najopasniji pokušaj Italijana do sada - Romano tuče pored gola.

16. minut - I Tomić je oprobao udarac iz daljine, lopta je prohujala preko prečke.

15. minut - Malo se uspavala srpska odbrana, Erkolezi se našao u prilici, ali je Aksentijević ponovo bio odličan.

14. minut - Ivančić je zatražio tajm-aut... Naši igrači su ušli u "trku" sa Italijanima, pa je srpski selektor odlučio da prekine takav ritam igre.

13. minut - Kontra "azura", Kalderoli je bio u šansi, ali je Rajčević sjajno uspeo da ga izbokira.

12. minut - PREČKA! Kocić se izborio za poziciju i jako pucao, golman Mamarela je uspeo da sprovede loptu do prečke.

11. minut - Italijani su agresivnije počeli meč, ali su se "orlovi" brzo oslobodili pritiska i od tada se vodi ravnopravna borba.

9. minut - Perić je jednom protivničkom igraču "izlomio kičmu"...

7. minut - Šansa i šut Rakića - u spoljnji deo mreže.

4. minut - Još jedan šut Perića iz daljine, ovaj put preko gola.

3. minut - Snažan udarac Perića iz prekida, ali je golman Mamarela bio siguran.

3. minut - Sjajna odbrana Aksentijevića! Gabrijel Lima je šutirao sa samo nekoliko metara, ali je srpski golman fantastično intervenisao.

2. minut - Sa tribina grmi: "Hoćemo pobedu"...

20:46 - Meč je počeo!

20:45 - Minut ćutanja u čast Azelja Vićinija, nekadašnjeg selektora italijanske fudbalske reprezentacije, koji je preminuo u 84. godini.

20:44 - U italijanskoj reprezentaciji su petorica naturalizovanih Brazilaca.

20:43 - "Orlovi" imaju veliku podršku sa tribina "Stožica".

20:40 - U dvorani "Stožice" intoniraju se himne, prvo italijanska, pa srpska.

20:38 - Povratnik pred gol Srbije Aksentijević je sjajno raspoložen.

20:34 - Zagrevanje

U prvom meču Grupe A "orlovi" su remizirali sa domaćom Slovenijom (2:2), a do boda su došli golom u poslednjem minutu.

Poslednji duel u grupi igraće Slovenija i Italija (subota, 20.45) i tada će se znati koje dve reprezentacije nastavljaju takmičenje u četvrtfinalu.

Izabranici Gorana Ivančića imaju priliku da pobedom nad "azurima" obezbede prolaz dalje. Međutim, čak i ako ne trijumfuju večeras, ostaće im nada da mogu među osam najboljih u Evropi.

"Orlovi" su večeras jači za golmana Milorada Aksentijevića i kapitena Marka Perića, koji nisu igrali na premijeri EP zbog kartona dobijenih u kvalifikacijama.

Italija je dvostruki šampion Evrope, iz 2003. i 2014, i jedina reprezentacija sa titulom, pored Španije (sedam puta) i Rusije (jednom).