(VIDEO) RIKARDINJO NA KORAK OD TITULE: Portugalci posle preokreta pobedili Rusiju i plasirali se u finale EP

BURNO DRUGO POLUVREME

Futsal reprezentacija Portugala plasirala se u finale Evropskog prvenstva u Ljubljani, jer je u polufinalu savladala Rusiju 3:2 (0:1).

Portugalci su do drugog finala u istoriji stigli posle preokreta.

Najbolji igrač sveta Rikardinjo nije danas bio "u elementu". Rusi su ga zaustavili, ali to nije bilo dovoljno.

"Zbornaja" je povela već u četvrtom minutu golom Edera Lime i taj rezultat je bio na snazi sve do 31. minuta, kada je Andre Koeljo izjednačio. Isti igrač je doveo Portugal u vođstvo pet minuta kasnije.

Bruno Koeljo je u poslednjem minutu povisio na 3:1 pogodivši prazan gol preko celog terena, a Eder Lima je nekoliko sekundi kasnije uspeo samo da ublaži poraz Rusa.

Portugal će se za prvu titulu evropskog šampiona boriti sa pobednikom drugog polufinala između Španije i Kazahstana.