TERIJERI POBEGLI SA DNA: Hadersfild kao od šale do pobede protiv Bornmuta

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Hadersfilda pobedili su na svom terenu Bornmut sa 4:1 u prvoj nedeljnoj utakmici 27. kola engleske Premijer lige.

Junak trijumfa popularnih "terijera" bio je Stiv Munije koji je postigao dva gola i upisao jednu asistenciju. On je prvo u sedmom minutu posle odličnog soloprodora po levom boku dodao do Aleksa Pričarda koji je sa pet metara imao lak zadatak da savlada Asmira Begovića.

Bornmut je uzvratio šest minuta kasnije preko Džuniora Stanislasa, da bi Munije u 27. minutu na asistenciju Arona Muja doveo Hadersfild do nove prednosti.

U drugom poluvremenu Hadersfild je došao do još dva gola, a ponovo je Munije u 66. minutu bio strelac na asistenciju Muja, da bi konačnih 4:1 postavio Rajiv van la Para u sudijskoj nadoknadi vremena iz jedanaesterca.

Hadersfildu je ovo prva pobeda u 2018. godini i prva posle osam utakmica, pa je sada 16. sa 27 bodova, dok je Bornmut 10. sa 31.

kurir.rs / Beta foto: Fonet AP

KURIR SPORT: Da li su Olimpijske igre sportski ili politički događaj?