(KURIR TV) SUDIJE OTELE POBEDU PARTIZANU: Tavamba bacio Grobare u delirijum, ali Viktorija izjednačila iz ofsajda

Crno-beli remijem počeli evropsko proleće

Fudbaleri Partizana i Viktorije Plzenj igrali su u Humskoj 1:1 (0:0) u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige Evrope.

Crno-beli su poveli golom Leandrea Tavambe u 58. minutu, a izjednačio je Radim Reznik u 81.

1 / 4 Foto: Dado Đilas

Izjednačujućem golu češkog tima prethodila je ofsajd pozicija asistenta Mihaela Krmenčika.

Partizan je izgledao "evropski" u svom prvom evropskom proleću posle 13 godina, ali nije uspeo da stekne prednost protiv lidera češkog šampionata. Zahvaljujući nepravdi...

Ekipa Miroslava Đukića tražiće prolaz u osminu finala Liga Evrope u revanšu u Plzenju za nedelju dana.

Pred skoro 22.000 "našpanovanih" navijača crno-beli su bili bolji rival. Kontrolisali su dešavanja na terenu više od sata.

O odnosu snaga na terenu dovoljno govori podatak da su gosti prvi udarac ka golu Vladimira Stojkovića uputili u poslednjim sekundama prvog poluvremena. I to "nebu pod oblake".

I dok se Stojković dosađivao u prvom poluvremenu, na drugoj strani crno-beli su nekoliko puta zapretili, a najbolju priliku imao je Sejduba Suma. Zoran Tošić ga je "poslao" samog pred golmana Viktorije, ali je Aleš Hruška bio uspešniji od Sume u tom duelu.

Partizan je i u nastavku diktirao ritam, sve do pogotka Tavambe.

Dugo je trajala akcija crno-belih, na kraju je lopta došla do Miroslava Vulićevića na desnom krilu, kapiten je centrirao, a Tavambi nije bilo teško na "drugoj stativi" da zatrese mrežu za delirijum na tribinama.

Gostujući trener Pavel Vrba je reagovao, bacio sve karte na napad, što mu se isplatilo u 81. minutu.

Plzenj je do izjednačenja došao posle centaršuta sa desne strane, Krmenčik, koji je bio u nedozvoljenoj poziciji, glavom je vratio loptu na peterac, odakle ju je Reznik poslao u mrežu.

Da sve bude još gore po domaćina, Mitrović je u 85. minutu dobio drugi žuti karton i neće igrati u revanšu.

Partizan i njegovi navijači imaju za čim da žale, ali sledećeg četvrtka imaće priliku da sami isprave nepravdu i domognu se osmine finala.

Prethodno, aktuelni šampion Srbije startovaće i u Superligi gostovanjem u Lučanima.

KRAJ!

85. minut - CRVENI KARTON ZA MITROVIĆA! Dobio je drugi žuti.

81. minut - GOOOLLLL - 1:1 - REZNIK! IZ OFSAJDA! Posle centaršuta sa desne strane, Krmenčik, koji je bio u nedozvoljenoj poziciji, glavom je vratio loptu na peterac, odakle ju je Reznik poslao u mrežu.

80. minut - Još jedan opasan napad Partizana, koji se završio snažnim, ali nepreciznim udarcem Pantića.

78. minut - Druga izmena kod gostiju, Čermak je zamenio Kolara.

75. minut - Viktorija je bila u prilici, na samo nekoliko metara od gola Partizana, ali je Mitrović izblokirao šut.

70. minut - Usledila su dva kornera za Partizan. Ivanović je ušao umesto Sume.

64. minut - Sjajno se Tošić izborio za poziciju za šut i tukao, ali je golman Hruška odbranio.

61. minut - Prva izmena na meču, načinio ju je Vrba. Trener Viktorije pojačava napad, uveo je Zemana umesto Petržele.

58. minut - GOOOLLL - 1:0 - TAVAMBA! Dugo je trajala akcija Partizana, na kraju je lopta došla do Vulićevića na desnom krilu, kapiten je centrirao, a Tavambi nije bilo teško na "drugoj stativi" da zatrese mrežu.

57. minut - Crno-beli napadaju sve jače, navijači su osetili trenutak, pa su i oni pojačali navijanje.

54. minut - Opasan napad Partizana, Janković se našao blizu gola, ali je onda u padu igrao rukom. On je pokušao da objasni sudiji da je gurnut sa leđa, ali uzalud.

52. minut - Mitrović je dobio žuti karton zbog prekršaja nad Krmenčikom.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Izmena nije bilo.

1 / 13 Foto: Dado Đilas

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 0:0!

45+1. minut - Prvi šut gostiju. Petržela je opalio iz voleja, ali neprecizno.

35. minut - Posle kornera Tavamba je šutirao, navijači su skočili očekujući da se mreža zatrese, ali je lopta fijuknula pored gola.

35. minut - ŠANSA za PARTIZAN! Tošić je "izbacio" Sumu, koji je išao sam na golmana gostiju, doduše malo iskosa sa leve strane, a njegov šut je zaustavio Hruška.

32. minut - Najbolja akcija Partizana do sada! Tavamba ju je započeo na sredini terena, nastavio je Suma proigravanjem Pantića, koji je mogao da šutira, ali nije, već je pokušao da asistira Sumi pred golom, međutim, to je loše učinio.

30. minut - Šut Pantića - preko gola.

26. minut - Prvi korner za Partizan... Bez opasnosti po gol gostiju.

24. minut - Navijanje frakcije sa Istoka:

23. minut - Zvanično, na tribinama je 21.658 gledalaca.

18. minut - Bez velikih uzbuđenja na terenu. Ritam je malo opao u odnosu na start meča.

1 / 9 Foto: Dado Đilas

8. minut - Centrirao je Urošević, lopta se odbila do Sume, koji je očajno šutirao.

5. minut - Prvi uzdasi navijača Partizana, delovalo je da će Janković ući u šansu, ali nije...

Navijači Plzenja se opustili

1. minut - Utakmica je počela...

PARTIZAN: Stojković – Vulićević, Nemanja R. Miletić, Mitrović, Urošević – Jevtović, Pantić - Tošić, Suma, Janković - Tavamba.

VIKTORIJA PLZENJ: Hruška - Reznik, Hejda, Hubnik, Limberski - Horava, Hrošovski - Petržela, Kolar, Kopic - Krmenčik.

21:03 - Na tribinama je oko 20.000 navijača!

21:00 - Ovacije za Đukića

1 / 3 Foto: Dado Đilas

20:52 - Na Jugu se spremaju za spektakl

20:46 - Grobari podeljeni - ovo je frakcija sa Istoka

20:41 - Česi oduševili Grobare: Kosovo je srce Srbije!

20:38 - Tribine se pune, igrači se zagrevaju

1 / 8 Foto: Dado Đilas

20:24 - Noviteti u Humskoj - nove kapije na ulasku na stadion

20:06 - Zagrevanje za tribinu! Grobari "opozicionari" navijaju ispred stadiona

19:40 - Dolazak Čeha na stadion

19:21 - Atraktivna Grkinja u Humskoj Atraktivna Grkinja Hrisula Kurompilija (40) biće četvrti sudija na utakmici između Partizana i Plzenja. Ona dolazi zajedno sa još pet kolega sa poznatim arbitrom Anastasiosom Sidiropulosom na čelu.

Hrisula je već jednom sudila srpskom timu, i to baš protiv Plzenja 2015, kada je Vojvodina poražena na „Karađorđu“ rezultatom 2:0 u borbi za nokaut fazu lige Evrope.

19:04 - Bambi Tošić već "punio" Viktoriju

Zoran Tošić već je jednom punio mrežu Viktoriji, jer je sa CSKA 2013. godine zablistao golom i asistencijom.

- Sećam se dobro te utakmice. Drugo kolo grupne faze Lige šampiona, umesto u Moskvi, domaćini smo bili na stadionu Zenita, teren na našem nije bio spreman. Slavili smo u meču u kome sam najpre poravnao rezultat, a deset minuta kasnije asistirao Keisukeu Hondi za preokret - prisetio se Tošić.

On ističe da je ključno da mreža Partizana ostane prazna na meču u Humskoj, kako bi rasterećeni mogli na revanš u Češku.

- Plzenj je klub koji niti menja mnogo, niti menja često. Oslanja se na proverene snage, godinama igra u istom ili sličnom sastavu. Što duže budemo držali mirnom našu mrežu, to su nam veće šanse za pozitivan rezultat. Jasno nam je da gol u gostima u ovoj fazi takmičenja vredi duplo. Najbitnije je da mrežu sačuvamo netaknutom u Beogradu, a tek onda da navalimo ka suparničkoj - rekao je Bambi i dodao:

- Ima Partizan dosta kvalitetnih igrača u ofanzivi, sposobnih da ugroze gol - zaključio je Tošić.

18:46 - Ovako su crno-beli najavili meč sa Plzenjom

18:30 - Trener Viktorije: Partizan kao Napoli

Trener Viktorije Pavel Vrba konstatovao je da je to prolećna premijera za obe ekipe.

"Važna utakmica. Bolje je kad tako važna utakmica ne dolazi odmah posle priprema, ali u istoj smo poziciji. S druge strane, i jedni i drugi su željni igre", počeo je Vrba.

Šanse za prolaz u osminu finala procenio je na 50:50 i dodao:

"Slika će biti jasnija posle sutrašnjeg meča".

Vrbi će biti drago ako tribine budu pune.

"Naši igrači su navikli na takav ambijent i spremni su da igraju u takvoj atmosferi".

Vrba smatra da je "era Plzena" počela pre pet godina kada je u Ligi Evrope u gostima savladan Napoli čak sa 3:0.

"Tada je Plzenj počeo da pobeđuje i nadam se da ćemo u tom duhu nastaviti i u Beogradu. Svesni smo kvaliteta Partizana, znamo da nas čeka jak protivnik, kao i u Napulju pre pet godina", rekao je Vrba.

18:16 - Sećanje na prethodno crno-belo proleće u Evropi

Partizan je poslednji put dočekao proleće u Evropi u Kupu UEFA u sezoni 2004/05. Tim Vladimira Vermezovića je u šesnaestini finala bio bolji od Dnjepra, a onda je u osmini finala eliminisan od kasnijeg osvajača trofeja, moskovskog CSKA.

Crno-beli su golovime Obijore Odite došli do 2:2 protiv Dnjepra u Beogradu, a onda su u revanšu pobedili Ukrajince pogotkom Miroslava Radovića u finišu - 1:0.

Međutim, "armejci" su bili prejaki. Posle 1:1 u Humskoj (Ivan Tomić iz penala), CSKA je slavio 2:0 u revanšu igranom u Krasnodaru.

"Partizan nam je bio najteži rival", izjavio je Valeri Gazajev, tadašnji trener moskovskog kluba posle osvajanja trofeja.

18:04 - Ovo je Partizan u Ligi Evrope ove sezone

17:45 - Parni valjak na afrički pogon

Najveća enigma što se sastava Partizana tiče vladala je bila je ko će, uz Leandrea Tavambu, biti najistureniji. Đukić je odlučio da to bude Sejduba Suma.

To znači da će na klupi ostati i Ognjen Ožegović i Đorđe Ivanović.

Od novajlije iz Spartaka se i očekivalo da šansu vreba iz "drugog plana". Đukić ne želi da rizikuje sa Ožegovićem, koji je propustio veći deo priprema zbog povrede i bolesti.

Istina, i Suma je na početku pripremnog perioda bio povređen, ali se u trenažni proce vratio na vreme da bude spreman za duel sa Plzenjom.

Vreme je da najskuplji igrač u istoriji Partizana pokaže od čega je satkan.

Došao je i taj dan...

Došao je i taj dan, Viktoriju ruši Partizan! Večeras na stadionu u Humskoj crno-beli igraju prvi meč šesnaestine finala Lige Evrope protiv šampiona Češke sa željom da ostvare dobru prednost pred revanš.

Apel navijačima

RAZJEDINJENOST NAS VODI U PROPAST!

Veliki problem je podela navijača Partizana, koja je kulminirala incidentima na večitom derbiju. Večeras je uprava kluba preduzela mere da ne bude kontakata dveju strana.

- Svi verujemo da se neće ponoviti scene s derbija. Moramo biti jedinstveni i tako ići ka cilju. Svaka razjedinjenost nas vodi u propast protiv ekipe na top nivou. Dobro znamo kako igra rival, čak smo i slične protivnike birali na pripremama. Ali i mi smo dobra ekipa, imamo mirnoću i iz toga idemo u ovaj dvomeč - naglasio je Đukić.

Svi u Partizanu su svesni da je to lakše reći nego ostvariti jer se radi o izuzetno čvrstom rivalu, koji u svojim redovima nema veliko ime, ali kao tim su fantastični. Trener crno-belih Miroslav Đukić i u ovom meču ne želi da odustane od svojih principa i veruje u svoje momke.

- Svesni smo koliko je ovo važan meč za nas. Biće teško, ozbiljan su tim, ali i mi smo. Bez straha ulazimo u duel s njima i želimo da prođemo dalje. Svaki rezultat bez primljenog gola je dobar, ali Partizan želi da pobedi i ovde i u Plzenju - rekao je Đukić i dodao:

- Nećemo menjati ništa u našem pristupu, pripremamo se tako da nam je svejedno ko je s druge strane, da li je to Viktorija ili Barselona. Akcenat je uvek na nama, a ne na rivalu.

Sve je jasno

MITROVIĆ: OVO MI JE NAJVAŽNIJI MEČ U KARIJERI

Štoper Milan Mitrović ne krije da je pred njim najvažniji meč u karijeri.

- Odigrao sam mnogo utakmica, ali ova je definitivno najvažnija i nadam se pozitivnom ishodu. Svesni smo važnosti meča za nas igrače, ali i za navijače i sve u klubu. Vrlo je bitno da godinu počnemo pobedom - rekao je Mitrović, koji će morati da se nosi sa sjajnim Krmenčikom:

- On je prvi strelac Češke, to dovoljno govori. Biće teško, ali verujem da neće postići gol.

Sigurno da najnovije pojačanje Saša Zdjelar neće istrčati na teren, još se nije oporavio od povrede

- Nismo imali sreće s povredama, ali šta je, tu je. Svi koji budu na terenu imaju kvalitet i siguran sam da će dati maksimum. Očekujem vrhunsku utakmicu i pobednički, organizovan Partizan - rekao je Miroslav Đukić.