(VIDEO) ZVEZDA NA PLUS 12: Crveno-beli preskočili Javor, povećali prednost nad Partizanom, sada misle na CSKA

Super liga srbije

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Javor 3:0 (2:0) u premijernom meču prolećnog dela Superlige, igranom u okviru 23. kola Superlige Srbije.

Na najvećem stadionu u Srbiji prisutno je bilo nekoliko hilhjada navijača, a golove su postigli Luka Adžić u šestom i Aleksandar Pešić iz penala u 29. i 72. minutu.

Crvena zvezda je prva na tabeli sa 60 bodova, 12 više od Partizana, koji u nedelju igra sa Mladosti u Lučanima.

Trener Vladan Milojević je "promešao" tim pa u startnih 11 nije bilo Damijana Le Taleka, Vujadina Savića, Slavoljuba Srnića i Nemanje Radonjića, dok je Mičel Donald izostao zbog suspenzije, a Ričmond Boaći je i dalje povređen.

Senku na ovaj meč bacila je povreda Luke Adžića, koji je u 71. minutu uplakan iznet sa terena.

Zvezdu u sredu 21. februara od 18 časova očekuje revanš meč protiv CSKA u Moskvi u okviru šesnaestine finala Lige Evrope.

Tok meča:

90. minut - Kraj utakmice

80. minut - Odličan udarac Amanovića sa više od 20 metara, ali je Borjan odbranio

73. minut - GOOOOOOOOOOOL 3:0, Pešić! - Odličan pas Bena ka Pešiću, koji je levom nogom zatresao mrežu

68. minut - Solidan pokušaj Luke Adžića

59. minut - Još jedna prilika za Bena i još jedan promašaj! Gužva pred golom Javora, na kraju je Krstičić dodao do Bena, ovaj opalio iz prve, ali pored gola.

52. minut - Ben je propustio zicer! Golman Javora je uspeo da ga zaustavi, posle čega je pripala gostija

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Drugo poluvreme

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

38. minut - Mrkaić je pokušao iz daljine bez opasnosti po gol Zvezde

29. minut - GOOOOOOOOOOOL 2:0 Pešić - Napadač Zvezde bio je vrlo siguran

28. minut - Penal za Zvezdu! Ben je uputio loptu ka Pešiću, koji je prvi stigao do lopte, nakon čega je oboren

18. minut - Kakvu šansu je propustio Rodić! Nakon odličnog dodavanja Krstičića Rodić je šutirao pravo u gomlana Đogatovića. Zvezda je imala sjajnu priliku da duplira prednost.

13. minut - Slobodan udarac za Javor! Borjan je na ivici šesnaesterca napravio prekršaj. Sević je uputio snažan udarac, ali golman Zvezde je odlično intervenisao.

6. minut - GOL! Zvezda vodi 1:0! Strelac je Luka Adžić! Pešić je sjajno prošao, lopta je stigla do Adžića koji je preciznim udarcem poslao loptu u mrežu Đogatovića.

Utakmica je počela.

14:30 - Minut ćutanja za Nebojšu Glogovca

Iako se utisci sa prvog meča šesnaestine finala Lige Evrope protiv CSKA još uvek nisu slegli, Zvezda mora da se okrene domaćem prvenstvu i nastavku šampionske trke.

Na Marakanu stiže ekipa Javora, koja se se bori za opstanak u najjačem fudbalskom takmičenju u Srbiji.

Zvezda je apsolutni favorit na ovom meču. Lideru na tabeli očito "leži" današnji rival, pošto su dobili prethodnih šest utakmica na svom terenu protiv ekipe iz Ivanjice.

Trener Vladan Milojević na ovom meču neće moći da računa na kapitena Mičela Donalda koji odrađuje suspenziju zbog žutih kartona.

14:20 - Slaba poseta na stadionu Rajko Mitić

14:00 - Sastavi timova:

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Babić, Frimpong, Rodić, Račić, Luka Ilić, Ben, Krstičić, Adžić, Pešić

Javor: Đogatović, Ristovski, Đerić, Marčić, Kornelijus, Sević, Crnomarković, Petković, Mrkaić, Amanović, Panić

13:45 - Zvezda je u prvom delu sezone savladala Javor rezultatom 2:0